Jak donosi Bussines Insider w artykule z 12 sierpnia 2022 roku koncerny energetyczne ograniczają moce elektrowni, którymi dysponują, by oszczędzać węgiel na zimę. Może go bowiem zabraknąć, a sytuacja bilansowa polskiego systemu energetycznego jest niestabilna. Zimą sytuację dodatkowo pogorszyć mogą gospodarstwa domowe, które z powodu problemów na rynku węgla zdecydują się na ogrzewanie elektryczne. Z danych Operatora Polskich Sieci Energetycznych wynika, że już w lipcu doszło do 168 nieplanowanych postojów elektrowni. Tak wygląda obraz polskiej energetyki na tle światowego kryzysu.

Optymizmem nie napawają również informacje dotyczące braku zakontraktowania wystarczającej ilości gazu przez rurociąg Baltic Pipe.

Gaspol jako lider rynku LPG z 30 letnim doświadczeniem jest w stanie dostarczyć energię wszystkim zainteresowanym współpracą osobom fizycznym i prawnym.

fot. Gaspol

Dwa rodzaje gazu. Jaka jest różnica między LPG a gazem ziemnym?

Gaz płynny i ziemny należą do jednej rodziny węglowodorów. Gazy te różnią się od siebie sposobem pozyskiwania, transportu oraz właściwościami fizycznymi. Gaz płynny jest około dwukrotnie cięższy od powietrza, a gaz ziemny jest lżejszy od powietrza, dlatego jeśli wystąpi nieszczelność, rozprzestrzenia się w całym pomieszczeniu.

W przeciwieństwie do transportu gazu zimnego, transport gazu LPG nie wymaga rurociągów. Dzięki własnym terminalom przeładunkowym i sprawnej logistyce Gaspol dostarcza gaz płynny wszędzie tam, gdzie są w stanie dojechać cysterny.

fot. Gaspol

Jaki gaz do ogrzewania domu będzie najlepszym wyborem?

Gaz płynny dedykowany jest osobom, które nie mają dostępu do gazu ziemnego. Warto wiedzieć, że ceny gazu ziemnego ustalane są odgórnie i w obliczu kryzysów, takich jak obecnie trwający, gaz ziemny drożeje. Gaz płynny LPG można zakontraktować u dostawcy z gwarancją ceny.

Wielkie znaczenie ma też przyjazność środowisku. Gaz płynny jest czysto spalającym się paliwem. Jego użycie praktycznie nie generuje cząstek stałych i sadzy, zatem nie przyczynia się do tworzenia trującego smogu.

Jakie źródło ogrzewania będzie najbezpieczniejszym wyborem dla nas i naszego portfela? Od 22 lipca 2022 roku na ekonomiczne ogrzewanie kotłem kondensacyjnym mogą się zdecydować nie tylko właściciele domów jednorodzinnych (dofinansowanie w ramach Programu Czyste Powietrze) ale też właściciele lokali mieszkalnych w blokach i kamienicach. Wystarczy, że właściciel posiada spółdzielcze prawo do lokalu i spełnia określony próg dochodowy, aby uzyskać dofinansowanie w ramach Ciepłe Mieszkanie.

 

Wybierz gaz płynny LPG

Firma Gaspol oferuje klientom komfort użytkowania, ogrzewanie przyjazne środowisku i stabilizację nakładów na ogrzewanie na kilka lat.

Zbiornik można wydzierżawić lub kupić. W przypadku wydzierżawienia klient może cieszyć się z kompleksowej oferty i bezobsługowych rozwiązań. Po stronie GASPOL-u bowiem pozostają wszystkie opłaty związane z wymaganymi przez Urząd Dozoru Technicznego odbiorami oraz przeglądami. Firma oferuje też 24 h serwis. Obecnie gwarancja ceny gazu obejmuje nawet 3 lata. Jak to możliwe? Firma posiada własny terminal w Gdańsku, dlatego ma pewność stałego dostępu do wysokiej jakości surowca.

Natomiast klient zyskuje nie tylko gwarancje ceny i jakości, ale także klarownego systemu rozliczeń. Wraz z opcją dzierżawy zbiornika może korzystać z wygodnego rozwiązania telemetrycznego, czyli płacić za gaz w cyklu miesięcznym na podstawie rzeczywistego zużycia mierzonego przez specjalne urządzenie połączone z siecią GSM.

fot. Gaspol

Jeśli klient z różnych względów nie chce lub nie może związać się umową dzierżawy, GASPOL udostępnia opcję kupna zbiornika. W takiej sytuacji dla klienta pojawiają się możliwości kupowania gazu od innego dostawcy i choć koszty całej instalacji są wyższe niż w przypadku dzierżawy, to ceny gazu i koszty ogrzewania nadal pozostają bardzo konkurencyjne. Istotną kwestią jest również niezależność od trudnej sytuacji rynkowej, bo niezależność ta dziś jest bezcenna.

 

Zakontraktowany gaz LPG od GASPOL

Bezpieczeństwo dostaw i stałe koszty w przewidywalnym czasookresie są dziś bardzo ważne dla klientów, którzy zastanawiają się jaki sposób ogrzewania wybrać i czy gaz LPG będzie dobrą opcją do ogrzewania domu.

Koszt ogrzania domu o powierzchni 140 m2, w którym mieszka 4 osobowa rodzina wraz z wykorzystaniem gazu do podgrzewania wody i zasilania kuchenki gazowej, wyniesie średnio ok. 500-550 zł miesięcznie. W GASPOL ustalona cena będzie obowiązywać przez dłuższy, ustalony przez obie strony, okres. W ten sposób nawet w kryzysie łatwiej będzie zaplanować domowy budżet.

Więcej informacji na www.gaspol.pl

00-175 Warszawa, al. Jana Pawła II 80, woj. mazowieckie
tel. 81 855 0 855, 606 800 400,