Zbiornik na gaz do ogrzewania domu – wygodne dzierżawienie
Niewielkie koszty, jakie związane są z ogrzewaniem gazem LPG, wynikają nie tylko z ceny samego paliwa, ale także z instalacji, jaka jest niezbędna do prawidłowego działania całego systemu. Inwestor ma do wyboru założenie instalacji własnej lub skorzystanie z dzierżawy od licencjonowanego dystrybutora gazu. Firma AmeriGas, która dostarcza gaz oraz świadczy usługi z nim związane, zauważa coraz większą popularność wyboru przez odbiorców dzierżawy instalacji gazowej przy wyborze ogrzewania gazowego ze zbiornika. I trudno się dziwić! Koszty zbiornika oraz instalacji można zredukować z 13.000 zł, które trzeba ponieść przy wyborze instalacji własnej, do jedynie 1 zł, dzięki atrakcyjnym ofertom dzierżawy zbiornika. Minimalna cena wyjściowa ogrzewania gazowego ze zbiornika sprawia, że inwestycja jest dostępna dla każdego, od ręki.

 

ogrzewanie gazowe

fot. AmeriGas 

Same korzyści
Gaz, który stosowany jest do ogrzewania budynków to skroplony propan lub propan-butan. Nie wszystkie firmy używają butan, co może rodzić problem w sezonie grzewczym. Odpowiedni skład tego paliwa to gwarancja skutecznego użytkowania.
– W naszych instalacjach stosujemy propan techniczny, składający się w 90% z propanu. Jego niższy punkt wrzenia, w stosunku do butanu sprawia, że przechodzi on ze stanu ciekłego w lotny nawet w trakcie bardzo srogich zim – informuje Zbigniew Kaczmarek, Regionalny Kierownik Sprzedaży z firmy AmeriGas.
Warto pamiętać, że ogrzewanie gazowe ze zbiornika niesie za sobą także korzyści ekonomiczne. W porównaniu z paliwami stałymi, gaz LPG pozwala uzyskać nawet dwukrotnie większą ilość ciepła, a także wykorzystać go do ogrzania wody użytkowej, zasilenia kominka, a nawet do agregatów prądotwórczych.

 

fot. AmeriGas 

Dofinansowanie dla ekologicznego ogrzewania
Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie gazowe ze zbiornika ze względu na możliwości uzyskania dofinansowania, dzięki czemu opłacalność tej inwestycji staje się jeszcze większa! Rządowy program „Czyste powietrze” umożliwia uzyskanie wsparcia w zakresie dofinansowania nowych źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Ogrzewanie gazem znajduje się na liście inwestycji, które mogą podlegać dofinansowaniu na zasadzie dotacji lub pożyczki. Program realizowany będzie w latach 2018 – 2029 i umożliwia aplikowanie o zwrot części poniesionych kosztów aż do kwoty 53 tys. zł. Dofinansowanie do ekologicznego ogrzewania domu w 2018 oraz kolejnych latach dla ogrzewania gazem LPG możliwe jest właśnie dzięki ekologiczności tego paliwa.

 

zbiornik na gaz

fot. AmeriGas 

Czyste i zdrowe paliwo
Gaz nie powoduje zanieczyszczeń powietrza, wpływających na nasze samopoczucie. W porównaniu do innych metod ogrzewania, które w trakcie spalania różnego rodzaju paliw, wydzielają liczne ilości zanieczyszczeń, wywołujących choroby płuc, serca, wątroby oraz alergie, gaz LPG to bezkonkurencyjny zwycięzca. Smog i problemy z nim związane to wielki problem dla mieszkańców wielu regionów Polski. Ten niepokojący stan to wynik zanieczyszczeń powietrza w naszym kraju, które zwiększają się w każdym sezonie grzewczym. Propan i propan-butan to gazy nietoksyczne, czyste chemiczne, które nie zawierają domieszek oraz nie powodują powstawania sadzy. Pyły powodujące choroby układu oddechowego, wśród których warto wspomnieć o PM2,5, PM10 i B(a)P to niestety wrogowie naszych czasów. Powodują one nawet schorzenia układu krążenia oraz raka. Gaz płynny to doskonały wybór, jeśli chcemy dbać o swoje zdrowie oraz stan środowiska. Warto podkreślić, że spalanie gazu skutkuje mniejszym wydzielaniem się CO₂ (o 20% w stosunku do oleju opałowego i o 50% mniej niż w przypadku węgla). Niska cena, jaką zapłacimy za ogrzewanie gazowe ze zbiornika w połączeniu z licznymi korzyściami, zaowocuje pełnym zadowoleniem oraz lepszym samopoczuciem.

 

dofinansowanie dla ekologicznego ogrzewania

fot. AmeriGas 

Najwyższy poziom serwisu i obsługi
Warto postawić na współpracę z zaufanym dostawcą, dzięki czemu przy każdym zamówieniu otrzymamy paliwo o najwyższej jakości, a także będziemy mogli cieszyć się bezpieczeństwem systemu oraz korzystać ze wsparcia technicznego. AmeriGas dysponuje profesjonalnym działem technicznym oraz oferuje swoim odbiorcom całodobową linią alarmową. Ponadto, firma oferuje m.in. niezwykle szybkie dostawy paliwa, co jest niezwykle istotne w przypadku długiego i wymagającego sezonu grzewczego, a także zdalne odczyty oraz wygodne formy współpracy dla wszystkich swoich klientów z terenu całej Polski. Odbiorcy usługi ogrzewania gazowego ze zbiornika mogą wybierać między innymi: pomiędzy zbiornikami podziemnymi, naziemnymi, z licznikami i urządzeniami telemetrycznymi lub bez nich. Elastyczność rozliczenia to także znaczne ułatwienie dla wielu odbiorców. Płatności za gaz mogą być rozłożone równomiernie na cały rok lub też można wybrać opłaty miesięczne, zgodnie ze zużytym paliwem, a nawet samodzielnie decydować o terminach dostaw i korzystać dzięki temu z atrakcyjnych sezonowych promocji.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.amerigas.pl

01-066 Warszawa, ul. Burakowska 14, woj. mazowieckie
tel. 801 11 77 11,