Pompa All-In-One powietrze-woda

Jedno urządzenie na każdą temperaturę

Rozwój technologii sprawia, że świadomie wybieramy takie rozwiązania, które są energooszczędne, nowoczesne i minimalistyczne w swojej budowie. Dzięki temu oszczędzamy jednocześnie pieniądze, czas i miejsce w mieszkaniu lub domu. To naturalne i uzasadnione, ponieważ klimatyzacja zawsze jest sporym wydatkiem i ma służyć nam jak najdłużej. Warto więc postawić na sprawdzony sprzęt znanej marki i spać spokojnie – w cieple zimą, w przyjemnym chłodzie latem.

Podczas modernizacji lub pierwszej instalacji systemu grzewczego polecamy zapoznać się ze specyfikacją pomp powietrze-woda Aquarea firmy Panasonic. Tej marki nie trzeba Polakom przedstawiać – od lat obecna na naszym rynku, cieszy się ogromnym zaufaniem klientów nie tylko ze względu na wysoką jakość produkowanego sprzętu, ale też bezproblemowy serwis urządzeń.

Jedno urządzenie – wiele funkcji
Funkcjonalność urządzenia jest dzisiaj jednym z priorytetów decydujących o naszym wyborze. W dobie nieograniczonych możliwości sprawdza się to, co spełnia kilka funkcji jednocześnie. Taka jest właśnie pompa All-In-One z serii Aquarea. Jej najważniejszą zaletą są możliwości: przeznaczona jest do klimatyzowania i ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. To idealne rozwiązanie na 4 pory roku, do tego energooszczędne (klasa efektywności to A++) i ekologiczne. System Aquarea jest znacznie czystszy, bezpieczniejszy, tańszy w eksploatacji i bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, niż alternatywne systemy ogrzewania gazowego, olejowego lub elektrycznego.

 

pompa all in onefot. Panasonic

 

Nowością w ramach pomp Aquarea All-in-One High Performance jest wbudowany zestaw dwustrefowy. Dzięki niemu urządzenie może zapewnić ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie, przy czym dla obu obwodów możliwe są różne ustawienia temperatury wody grzewczej. W efekcie ta jednostka (w odróżnieniu od podstawowego rozwiązania) nie wymaga wykorzystania zbiornika buforowego i dodatkowego zestawu dwustrefowego, zachowując jednocześnie kompaktowe wymiary.

Gdzie sprawdzi się pompa powietrze-woda?Pompa ciepła Aquarea zasysa świeże powietrze, zapewniając najwyższy komfort chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń. Takie rozwiązanie sprawdzi się praktycznie wszędzie: zarówno w nowych, energooszczędnych budynkach, jak i w starych, modernizowanych systemach. Dla ograniczenia kosztów ogrzewania modernizowanego budynku, system można również podłączyć do istniejącej instalacji. Pojedyncza jednostka zewnętrzna może współpracować z panelami słonecznymi w celu podgrzewania wody użytkowej i zasilania grzejników bądź instalacji ogrzewania podłogowego.

Pompy ciepła Panasonic All-in-One dostępne są w ramach serii T-CAP i High Performance. Seria T-CAP została stworzona do pracy w niskich temperaturach zewnętrznych. Urządzenia z tej serii są zdolne utrzymać wydajność nominalną nawet przy temperaturze -20°C bez konieczności wspomagania grzałką elektryczną. Seria High Performance została specjalnie zaprojektowana dla nowych instalacji w domach energooszczędnych i pasywnych, a ich wyróżnikiem jest doskonały współczynnikiem COP (współczynnik efektywności) równy 5 (w przypadku modelu o mocy 3 kW). Są optymalnym wariantem dla domu wyposażonego w grzejniki niskotemperaturowe lub ogrzewanie podłogowe.

Gdzie montuje się pompy ciepła?
Pompa ciepła może być zamontowana dosłownie wszędzie: w kotłowni, w garażu, w piwnicy. Co więcej, ze względu na kompaktową budowę i swój nowoczesny wygląd, pompy z serii Aquarea wpasują się także w design nowoczesnej kuchni czy łazienki. Obudowa tych pomp nie zajmuje wiele miejsca i do złudzenia przypomina sprzęt AGD, np. lodówkę.

Jednostka All-in-One w jednej, stosunkowo niewielkiej obudowie zawiera również 200-litrowy zasobnik c.w.u ze stali nierdzewnej. Cała pompa skonstruowana została z myślą o prostym i szybkim montażu, co dodatkowo obniża koszty jej podłączenia. Fabrycznie zamontowane orurowanie i wszystkie złącza elektryczne są umieszczone z przodu jednostki, aby ułatwić do nich dostęp zarówno w czasie montażu, jak i konserwacji.

 

pompa all in one pompa all in onefot. Panasonic

 

Sterowanie pompy ciepła
Sterowanie pompą z wymiennikiem ciepła z serii Aquarea jest intuicyjne i łatwe, poradzi z nim sobie nawet największy laik elektroniczny. Każda jednostka wewnętrzna jest wyposażona w indywidualny sterownik z podświetlanym wyświetlaczem LCD o przekątnej 3,5 cala. Panel ten, wraz w wbudowanym czujnikiem temperatury, można odłączyć od urządzenia, a następnie zamontować w dowolnym pomieszczeniu w odległości do 50 m od jednostki. Eliminuje to potrzebę instalacji termostatu, ponieważ panel zapewnia dostęp do takich parametrów, jak temperatura pomieszczenia, współczynnik COP oraz zużycie energii w skali dnia, tygodnia i roku. Do jego podstawowych funkcji należą m.in. automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia, program czasowy, funkcja QUIET umożliwiająca okresową pracę z obniżaniem hałasu czy regulacja wydajności ze względu na temperaturę panującą w pomieszczeniu.

Pompa ma także to, co w dzisiejszych czasach bardzo istotne: możliwość sterowania z każdego miejsca na świecie za pomocą smartfonu, tabletu czy komputera. Zintegrowanie z funkcją Aquarea Smart Cloud pozwala zdalnie zarządzać wszystkimi parametrami związanymi z ogrzewaniem i CWU. Oferuje między innymi monitoring zużycia energii, powiadomienia o usterkach oraz ostrzeżenia o możliwej awarii. To nowoczesna technologia, dostępna na wyciągnięcie ręki!

Więcej informacji o pompach Aquarea dostępnych jest na stronie www.aircon.panasonic.eu

 

02-583 Warszawa, ul. Wołoska 9a , woj. mazowieckie
tel. 22 338 11 00,


Liczba odwiedzin: 1523 | Data publikacji: 2018-03-22

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Każdy inwestor przygotowujący się na budowę standardowej...
22.10.2021 | Domy prefabrykowane
Zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego budynku, to główny cel...
Kończą się czasy dymiących kotłów na węgiel,...
06.06.2021 | Energia ekologiczna
Dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego systemu grzewczego niejednokrotnie...
Pompa ciepła i jej montaż są tematem...
10.08.2020 | Energia ekologiczna
Gdy szukamy najbardziej wydajnego, autonomicznego i opłacalnego...
Ogrzewanie domu, biura czy innego wnętrza ma...
Rosnąca sukcesywnie popularność odnawialnych źródeł energii nie...
03.10.2019 | Piece, kotły
Częściowy zwrot pieniędzy mogą uzyskać osoby, które...
16.05.2019 | Ogrzewanie
System C to flagowy produkt firmy Glen...
11.10.2018 | Pompy
Okres grzewczy spędza sen z powiek tysiącom...
19.07.2018 | Ogrzewanie
Wybierając powietrzną pompę ciepła do ogrzewania domu,...
21.05.2018 | Ogrzewanie
Daikin to firma, która zdążyła już nas...
14.07.2014 | Ogrzewanie
Ekologiczne i tanie ogrzewanie budynków stało się...
15.02.2018 | Pompy
Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się...
23.06.2017 | Ogrzewanie
Pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
13.05.2021 | Piece, kotły
Pompa ciepła i kocioł wodorowy będą najbardziej...
26.11.2020 | Ogrzewanie
Inwestycja w energooszczędne pompy obiegowe oraz naczynia...
Firma Euro-Wiert oferuje usługi wykonania odwiertów pod...
W opinii społecznej firmy rodzinne cieszą się...
31.05.2019 | Ogrzewanie
Zmiany klimatyczne i kurczące się zasoby naturalne...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: pompa ciepła, pompy ciepła, ogrzewanie, klimatyzacja,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy