Podczas modernizacji lub pierwszej instalacji systemu grzewczego polecamy zapoznać się ze specyfikacją pomp powietrze-woda Aquarea firmy Panasonic. Tej marki nie trzeba Polakom przedstawiać – od lat obecna na naszym rynku, cieszy się ogromnym zaufaniem klientów nie tylko ze względu na wysoką jakość produkowanego sprzętu, ale też bezproblemowy serwis urządzeń.

Jedno urządzenie – wiele funkcji
Funkcjonalność urządzenia jest dzisiaj jednym z priorytetów decydujących o naszym wyborze. W dobie nieograniczonych możliwości sprawdza się to, co spełnia kilka funkcji jednocześnie. Taka jest właśnie pompa All-In-One z serii Aquarea. Jej najważniejszą zaletą są możliwości: przeznaczona jest do klimatyzowania i ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. To idealne rozwiązanie na 4 pory roku, do tego energooszczędne (klasa efektywności to A++) i ekologiczne. System Aquarea jest znacznie czystszy, bezpieczniejszy, tańszy w eksploatacji i bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, niż alternatywne systemy ogrzewania gazowego, olejowego lub elektrycznego.

 

pompa all in onefot. Panasonic

 

Nowością w ramach pomp Aquarea All-in-One High Performance jest wbudowany zestaw dwustrefowy. Dzięki niemu urządzenie może zapewnić ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie, przy czym dla obu obwodów możliwe są różne ustawienia temperatury wody grzewczej. W efekcie ta jednostka (w odróżnieniu od podstawowego rozwiązania) nie wymaga wykorzystania zbiornika buforowego i dodatkowego zestawu dwustrefowego, zachowując jednocześnie kompaktowe wymiary.

Gdzie sprawdzi się pompa powietrze-woda?Pompa ciepła Aquarea zasysa świeże powietrze, zapewniając najwyższy komfort chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń. Takie rozwiązanie sprawdzi się praktycznie wszędzie: zarówno w nowych, energooszczędnych budynkach, jak i w starych, modernizowanych systemach. Dla ograniczenia kosztów ogrzewania modernizowanego budynku, system można również podłączyć do istniejącej instalacji. Pojedyncza jednostka zewnętrzna może współpracować z panelami słonecznymi w celu podgrzewania wody użytkowej i zasilania grzejników bądź instalacji ogrzewania podłogowego.

Pompy ciepła Panasonic All-in-One dostępne są w ramach serii T-CAP i High Performance. Seria T-CAP została stworzona do pracy w niskich temperaturach zewnętrznych. Urządzenia z tej serii są zdolne utrzymać wydajność nominalną nawet przy temperaturze -20°C bez konieczności wspomagania grzałką elektryczną. Seria High Performance została specjalnie zaprojektowana dla nowych instalacji w domach energooszczędnych i pasywnych, a ich wyróżnikiem jest doskonały współczynnikiem COP (współczynnik efektywności) równy 5 (w przypadku modelu o mocy 3 kW). Są optymalnym wariantem dla domu wyposażonego w grzejniki niskotemperaturowe lub ogrzewanie podłogowe.

Gdzie montuje się pompy ciepła?
Pompa ciepła może być zamontowana dosłownie wszędzie: w kotłowni, w garażu, w piwnicy. Co więcej, ze względu na kompaktową budowę i swój nowoczesny wygląd, pompy z serii Aquarea wpasują się także w design nowoczesnej kuchni czy łazienki. Obudowa tych pomp nie zajmuje wiele miejsca i do złudzenia przypomina sprzęt AGD, np. lodówkę.

Jednostka All-in-One w jednej, stosunkowo niewielkiej obudowie zawiera również 200-litrowy zasobnik c.w.u ze stali nierdzewnej. Cała pompa skonstruowana została z myślą o prostym i szybkim montażu, co dodatkowo obniża koszty jej podłączenia. Fabrycznie zamontowane orurowanie i wszystkie złącza elektryczne są umieszczone z przodu jednostki, aby ułatwić do nich dostęp zarówno w czasie montażu, jak i konserwacji.

 

pompa all in one pompa all in onefot. Panasonic

 

Sterowanie pompy ciepła
Sterowanie pompą z wymiennikiem ciepła z serii Aquarea jest intuicyjne i łatwe, poradzi z nim sobie nawet największy laik elektroniczny. Każda jednostka wewnętrzna jest wyposażona w indywidualny sterownik z podświetlanym wyświetlaczem LCD o przekątnej 3,5 cala. Panel ten, wraz w wbudowanym czujnikiem temperatury, można odłączyć od urządzenia, a następnie zamontować w dowolnym pomieszczeniu w odległości do 50 m od jednostki. Eliminuje to potrzebę instalacji termostatu, ponieważ panel zapewnia dostęp do takich parametrów, jak temperatura pomieszczenia, współczynnik COP oraz zużycie energii w skali dnia, tygodnia i roku. Do jego podstawowych funkcji należą m.in. automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia, program czasowy, funkcja QUIET umożliwiająca okresową pracę z obniżaniem hałasu czy regulacja wydajności ze względu na temperaturę panującą w pomieszczeniu.

Pompa ma także to, co w dzisiejszych czasach bardzo istotne: możliwość sterowania z każdego miejsca na świecie za pomocą smartfonu, tabletu czy komputera. Zintegrowanie z funkcją Aquarea Smart Cloud pozwala zdalnie zarządzać wszystkimi parametrami związanymi z ogrzewaniem i CWU. Oferuje między innymi monitoring zużycia energii, powiadomienia o usterkach oraz ostrzeżenia o możliwej awarii. To nowoczesna technologia, dostępna na wyciągnięcie ręki!

Więcej informacji o pompach Aquarea dostępnych jest na stronie www.aircon.panasonic.eu

 

02-583 Warszawa, ul. Wołoska 9, woj. mazowieckie
tel. +48 800 080 911 ,