Pompy ciepła do domów jednorodzinnych

Czy pompa ciepła się opłaca? Jaką pompę ciepła wybrać?

Wybór systemu grzewczego to wybór na lata, dlatego powinien być on przemyślany. Możliwości, jakie daje współcześnie branża grzewcza, są ogromne i pozwalają na wybór najlepszego ogrzewania. Jednym z coraz bardziej popularnych systemów są pompy ciepła. Wybierane ze względu na wydajność, komfort użytkowania i aspekt ekologiczny. Czy jednak pompy ciepła to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie? Jeśli tak, to jaką pompę wybrać do domu jednorodzinnego?

Czy pompa ciepła wystarczy do ogrzania domu?
Prawidłowo dobrana pompa ciepła jest w stanie całkowicie pokryć zapotrzebowanie na ciepło w domu jednorodzinnym w okresie jesienno-zimowym i ciepłą wodę użytkową przez cały rok, a także chłodzić pomieszczenia w okresie letnim. Ważne jest, aby pompa miała zakres mocy odpowiednio dostosowany do warunków zewnętrznych występujących w naszym kraju, tj. mogła pracować także w niskich temperaturach. Pompy powietrze-woda osiągają w tej kwestii wysokie współczynniki wydajności, a wszystko dzięki nowoczesnej konstrukcji, zaprojektowanej specjalnie do warunków zimowych. Dzięki temu, że pompa pobiera energię z atmosfery jest bardzo ekonomiczna i znacząco obniża rachunki za prąd. W sytuacji kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury pompa również spełnia swoją funkcję, ogrzewając dom i zapewniając ciepłą wodę użytkową. Jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z otoczenia i przekazuje je do jednostki wewnętrznej. Następnie woda w wymienniku zostaje ogrzana do odpowiedniej temperatury i jest przekazana poprzez system grzewczy do domu (grzejniki, podłogówka, klimakonwektory) i do zbiornika na ciepłą wodę użytkową. Istnieje ponadto możliwość podłączenia drugiego źródła ciepła, np. kotła grzewczego.

 

pompy ciepła iglotech rys. IGLOTECH

 

Jaką pompę ciepła wybrać?
W jaką pompę ciepła powinniśmy zatem zainwestować, aby zapewnić kompletne ogrzewanie w naszym domu? Idealną propozycją są pompy ciepła powietrze/woda Neoheat Fuji Electric. Nie tylko dostarczają ciepło do budynku, ale także służą do całorocznego ogrzewania wody. System ten wymaga zaledwie 1 kW energii elektrycznej do wyprodukowania od 3 do 5 kW energii cieplnej. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu czujnika temperatury zewnętrznej tzw. pogodynki pompa może elastycznie reagować na zmiany pogody i aktualne wymagania w zakresie zapotrzebowania na ciepło.

 

pompy ciepła iglotech

 

Pompy ciepła Neoheat to pompy inwerterowe. Technologia ta moduluje pracę sprężarki, dzięki czemu urządzenie zużywa mniej energii i zwiększa niezawodność oraz trwałość pompy (w przeciwieństwie do systemu  ON/OFF, gdzie po osiągnięciu ustawionej temperatury następuje wyłączenie pompy). To wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji. Instalacja urządzenia jest niezwykle łatwa – nie potrzebuje ono zbiornika akumulacyjnego (jedynie do CWU), dzięki czemu jest bardziej kompaktowe.
Decyzja o montażu pompy ciepła powietrze-woda redukuje koszty inwestycyjne. Instalacja pompy nie wymaga bowiem budowy komina czy przyłącza gazowego, obniżając tym samym koszty inwestycyjne.

 

pompy ciepła iglotechfot. IGLOTECH

 

Pompy ciepła do domów jednorodzinnych Neoheat Fuji Electric
Pompy Neoheat Fuji Electric są dostępne w kilku modelach, które inwestor dobiera w zależności od swoich potrzeb. Służą one do ogrzewania, ochłodzenia w okresie letnim i do całorocznego ogrzewania wody użytkowej. Urządzenia wyposażone są w 6 kW grzałkę elektryczną służącą jako zabezpieczenie, zdalny dostęp i dotykowy panel sterujący. Niektóre modele posiadają także zbiornik CWU ze stali nierdzewnej o pojemności 200l zapewniając tym samym kompletne  wyposażenie domu w system grzewczy. Pompy mają wysoki współczynnik sprawności i mogą ogrzewać nawet budynki o dużej powierzchni użytkowej. Dużą zaletą jest to, że pompy mają w standardzie sterowanie wi-fi za pomocą smartfona lub tableta. Istnieje także możliwość zdalnego dostępu do serwisu, co pozwala na szybką reakcję w razie awarii instalacji. Instalator nie musi przyjeżdżać do domu czy biura, wystarczy że podłączy się do urządzenia przy pomocy Internetu i zdalnie zdiagnozuje usterkę. Pompa wyróżnia się dodatkowo łatwym w obsłudze sterownikiem. Posiada duży intuicyjny wyświetlacz umożliwiający użytkownikowi samodzielną zmianę ustawień urządzenia, np. temperatury. Wystarczą 3 kliknięcia do zmiany temperatury CWU czy CO. Dzięki możliwości sterowania dwoma obiegami ciepła, można ustawić dwie różne temperatury w domu (np. temperaturę 35°C na ogrzewanie podłogowe, a na kaloryfery – temperaturę 55°C). Dodatkowo po podłączeniu do komputera istnieje możliwość uzyskania raportu historii pracy pompy.
Pompa ciepła Neoheat Fuji Electric zapewnia wszystkie potrzeby grzania i chłodzenia. Jest idealnym rozwiązaniem do nowych jak i modernizowanych domów, obiektów hotelowych, restauracji, pomieszczeń biurowych.

 

pompy ciepła iglotechfot. IGLOTECH

 

Czy pompa ciepła się opłaca?
Pompa ciepła to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które naprawdę się opłaca. W szczególności wtedy, kiedy nie tylko służy do ogrzania budynku, ale także podgrzania wody. Ponadto, technologia zastosowana w pompach Neoheat Fuji Electric pozwala zarówno na grzanie, jak i chłodzenie pomieszczeń, np. latem podczas upałów. Należy również podkreślić to, że pompa ciepła typu powietrze/woda przynosi wysokie oszczędności także na etapie montażu. Nie wymaga ona instalacji dolnego źródła ciepła, co niezbędne jest w przypadku zakładania pomp gruntowych. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć wielu błędów związanych z wykonaniem i działaniem całego systemu. Jednocześnie zmniejsza się ilość elementów, które mogą ulec awarii w trakcie użytkowania.

 

pompy ciepła iglotechfot. IGLOTECH

 

Pompy ciepła w domach jednorodzinnych to rozwiązanie bardzo korzystne finansowo również ze względu na fakt, że inwestor może otrzymać dofinansowanie na zakup pompy z budżetu gminy lub powiatu. Zarówno w przypadku wymiany starego ogrzewania, np. kotłów węglowych, jak i przy instalacji systemu grzewczego w nowo wybudowanych domach. Umożliwia to Nowelizacja Prawa Ochrony Środowiska z 21 grudnia 2010 r., dzięki której właściciele wybierający ekologiczne i przyjazne środowisku systemy grzewcze, dostają wsparcie od samorządów w postaci dodatkowych funduszy.  

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.iglotech.com.pl

 

pompy ciepła iglotech

82-500 Kwidzyn, ul. Toruńska 41, woj. pomorskie
tel. +48 55 645 73 00,


Liczba odwiedzin: 1722 | Data publikacji: 2017-08-23

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Kończą się czasy dymiących kotłów na węgiel,...
06.06.2021 | Energia ekologiczna
Dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego systemu grzewczego niejednokrotnie...
Pompa ciepła i jej montaż są tematem...
10.08.2020 | Energia ekologiczna
Gdy szukamy najbardziej wydajnego, autonomicznego i opłacalnego...
Ogrzewanie domu, biura czy innego wnętrza ma...
Rosnąca sukcesywnie popularność odnawialnych źródeł energii nie...
03.10.2019 | Piece, kotły
Częściowy zwrot pieniędzy mogą uzyskać osoby, które...
16.05.2019 | Ogrzewanie
System C to flagowy produkt firmy Glen...
11.10.2018 | Pompy
Okres grzewczy spędza sen z powiek tysiącom...
19.07.2018 | Ogrzewanie
Wybierając powietrzną pompę ciepła do ogrzewania domu,...
21.05.2018 | Ogrzewanie
Daikin to firma, która zdążyła już nas...
14.07.2014 | Ogrzewanie
Ekologiczne i tanie ogrzewanie budynków stało się...
15.02.2018 | Pompy
Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się...
23.06.2017 | Ogrzewanie
Pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
13.05.2021 | Piece, kotły
Pompa ciepła i kocioł wodorowy będą najbardziej...
26.11.2020 | Ogrzewanie
Inwestycja w energooszczędne pompy obiegowe oraz naczynia...
Firma Euro-Wiert oferuje usługi wykonania odwiertów pod...
W opinii społecznej firmy rodzinne cieszą się...
31.05.2019 | Ogrzewanie
Zmiany klimatyczne i kurczące się zasoby naturalne...
16.08.2018 | Ogrzewanie
Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim...
22.03.2018 | Ogrzewanie
Rozwój technologii sprawia, że świadomie wybieramy takie...
14.03.2018 | Ogrzewanie
Inwestorzy decydujący się na zakup pompy ciepła...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. zachodniopomorskie
woj. opolskie
woj. wielkopolska
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: pompa ciepła, ogrzewanie pompą ciepła, system grzewczy
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy