Czy pompa ciepła wystarczy do ogrzania domu?
Prawidłowo dobrana pompa ciepła jest w stanie całkowicie pokryć zapotrzebowanie na ciepło w domu jednorodzinnym w okresie jesienno-zimowym i ciepłą wodę użytkową przez cały rok, a także chłodzić pomieszczenia w okresie letnim. Ważne jest, aby pompa miała zakres mocy odpowiednio dostosowany do warunków zewnętrznych występujących w naszym kraju, tj. mogła pracować także w niskich temperaturach. Pompy powietrze-woda osiągają w tej kwestii wysokie współczynniki wydajności, a wszystko dzięki nowoczesnej konstrukcji, zaprojektowanej specjalnie do warunków zimowych. Dzięki temu, że pompa pobiera energię z atmosfery jest bardzo ekonomiczna i znacząco obniża rachunki za prąd. W sytuacji kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury pompa również spełnia swoją funkcję, ogrzewając dom i zapewniając ciepłą wodę użytkową. Jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z otoczenia i przekazuje je do jednostki wewnętrznej. Następnie woda w wymienniku zostaje ogrzana do odpowiedniej temperatury i jest przekazana poprzez system grzewczy do domu (grzejniki, podłogówka, klimakonwektory) i do zbiornika na ciepłą wodę użytkową. Istnieje ponadto możliwość podłączenia drugiego źródła ciepła, np. kotła grzewczego.

 

pompy ciepła iglotech rys. IGLOTECH

 

Jaką pompę ciepła wybrać?
W jaką pompę ciepła powinniśmy zatem zainwestować, aby zapewnić kompletne ogrzewanie w naszym domu? Idealną propozycją są pompy ciepła powietrze/woda Neoheat Fuji Electric. Nie tylko dostarczają ciepło do budynku, ale także służą do całorocznego ogrzewania wody. System ten wymaga zaledwie 1 kW energii elektrycznej do wyprodukowania od 3 do 5 kW energii cieplnej. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu czujnika temperatury zewnętrznej tzw. pogodynki pompa może elastycznie reagować na zmiany pogody i aktualne wymagania w zakresie zapotrzebowania na ciepło.

 

pompy ciepła iglotech

 

Pompy ciepła Neoheat to pompy inwerterowe. Technologia ta moduluje pracę sprężarki, dzięki czemu urządzenie zużywa mniej energii i zwiększa niezawodność oraz trwałość pompy (w przeciwieństwie do systemu  ON/OFF, gdzie po osiągnięciu ustawionej temperatury następuje wyłączenie pompy). To wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji. Instalacja urządzenia jest niezwykle łatwa – nie potrzebuje ono zbiornika akumulacyjnego (jedynie do CWU), dzięki czemu jest bardziej kompaktowe.
Decyzja o montażu pompy ciepła powietrze-woda redukuje koszty inwestycyjne. Instalacja pompy nie wymaga bowiem budowy komina czy przyłącza gazowego, obniżając tym samym koszty inwestycyjne.

 

pompy ciepła iglotechfot. IGLOTECH

 

Pompy ciepła do domów jednorodzinnych Neoheat Fuji Electric
Pompy Neoheat Fuji Electric są dostępne w kilku modelach, które inwestor dobiera w zależności od swoich potrzeb. Służą one do ogrzewania, ochłodzenia w okresie letnim i do całorocznego ogrzewania wody użytkowej. Urządzenia wyposażone są w 6 kW grzałkę elektryczną służącą jako zabezpieczenie, zdalny dostęp i dotykowy panel sterujący. Niektóre modele posiadają także zbiornik CWU ze stali nierdzewnej o pojemności 200l zapewniając tym samym kompletne  wyposażenie domu w system grzewczy. Pompy mają wysoki współczynnik sprawności i mogą ogrzewać nawet budynki o dużej powierzchni użytkowej. Dużą zaletą jest to, że pompy mają w standardzie sterowanie wi-fi za pomocą smartfona lub tableta. Istnieje także możliwość zdalnego dostępu do serwisu, co pozwala na szybką reakcję w razie awarii instalacji. Instalator nie musi przyjeżdżać do domu czy biura, wystarczy że podłączy się do urządzenia przy pomocy Internetu i zdalnie zdiagnozuje usterkę. Pompa wyróżnia się dodatkowo łatwym w obsłudze sterownikiem. Posiada duży intuicyjny wyświetlacz umożliwiający użytkownikowi samodzielną zmianę ustawień urządzenia, np. temperatury. Wystarczą 3 kliknięcia do zmiany temperatury CWU czy CO. Dzięki możliwości sterowania dwoma obiegami ciepła, można ustawić dwie różne temperatury w domu (np. temperaturę 35°C na ogrzewanie podłogowe, a na kaloryfery – temperaturę 55°C). Dodatkowo po podłączeniu do komputera istnieje możliwość uzyskania raportu historii pracy pompy.
Pompa ciepła Neoheat Fuji Electric zapewnia wszystkie potrzeby grzania i chłodzenia. Jest idealnym rozwiązaniem do nowych jak i modernizowanych domów, obiektów hotelowych, restauracji, pomieszczeń biurowych.

 

pompy ciepła iglotechfot. IGLOTECH

 

Czy pompa ciepła się opłaca?
Pompa ciepła to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które naprawdę się opłaca. W szczególności wtedy, kiedy nie tylko służy do ogrzania budynku, ale także podgrzania wody. Ponadto, technologia zastosowana w pompach Neoheat Fuji Electric pozwala zarówno na grzanie, jak i chłodzenie pomieszczeń, np. latem podczas upałów. Należy również podkreślić to, że pompa ciepła typu powietrze/woda przynosi wysokie oszczędności także na etapie montażu. Nie wymaga ona instalacji dolnego źródła ciepła, co niezbędne jest w przypadku zakładania pomp gruntowych. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć wielu błędów związanych z wykonaniem i działaniem całego systemu. Jednocześnie zmniejsza się ilość elementów, które mogą ulec awarii w trakcie użytkowania.

 

pompy ciepła iglotechfot. IGLOTECH

 

Pompy ciepła w domach jednorodzinnych to rozwiązanie bardzo korzystne finansowo również ze względu na fakt, że inwestor może otrzymać dofinansowanie na zakup pompy z budżetu gminy lub powiatu. Zarówno w przypadku wymiany starego ogrzewania, np. kotłów węglowych, jak i przy instalacji systemu grzewczego w nowo wybudowanych domach. Umożliwia to Nowelizacja Prawa Ochrony Środowiska z 21 grudnia 2010 r., dzięki której właściciele wybierający ekologiczne i przyjazne środowisku systemy grzewcze, dostają wsparcie od samorządów w postaci dodatkowych funduszy.  

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.iglotech.com.pl

 

pompy ciepła iglotech

82-500 Kwidzyn, ul. Toruńska 41, woj. pomorskie
tel. +48 55 645 73 00,