Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe Pro-Service® Sp. z o.o. w KrakowieAdres firmy:
31-826 Kraków,
os. Złotej Jesieni 4 ,
woj. małopolskie


Kontakt:
tel. 12 4259090
Email: [email protected]
WWW: www.pro-service.com.pl

Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe Pro-Service® Sp. z o.o. w Krakowie

O firmie


Pro-Service – Detektory i Systemy monitoringu gazów.

P.W. Pro-Service Sp. z o.o. to firma istniejąca od wczesnych lat 90. XX w.. Przedsiębiorstwo aktywne jest w ramach branży detekcji gazów, w pierwszych latach zajmujące się instalacją, a od 2000 roku również produkcją systemów bezpieczeństwa. Pro-Service od wielu lat specjalizuje się w dostarczaniu i produkcji detektorów gazów wybuchowych i toksycznych, głównie dla przemysłu, energetyki, garaży i parkingów zamkniętych… Pro-Service to dziś jeden z liderów branży detektorów i systemów monitoringu gazów w Europie.

Dwugazowy detektor garażowy DUOmaster CO/LPG G
Jednym z produktów znajdujących się w ofercie firmy jest Dwugazowy Detektor Garażowy DUOmaster CO/LPG G. Jest to urządzenie przeznaczone stałej ochrony wnętrz przed możliwym pojawieniem się tlenku węgla (CO) oraz propanu-butanu (LPG). Pomieszczenia, w których jest on stosowany to garaże i parkingi podziemne. Detektor ten współpracuje z najczęściej spotykanymi centralkami alarmowymi i sterownikami. Jest wyposażony w wyjścia: RS-485, prądowe i napięciowe (wersja G) oraz RS-485 i przekaźnikowe (wersja L). Zbudowany jest z dwóch modułów, posiada też sygnalizację optyczną zasilania, progów alarmowych i alarmu.

Rodzaje czujników: tlenek węgla (CO): elektrochemiczne (selektywne).
Napięcie zasilania: 8–28 V DC (wersja G), 230 V AC (wersja L)

Detektor trójgazowy Tmaster CO/LPG/NO2 G
Innym urządzeniem przeznaczonym do pomieszczeń w rodzaju garaży i parkingów podziemnych jest Tmaster CO/LPG/NO2 G. Jest to detektor trójgazowy, chroniący pomieszczenia zagrożone emisją tlenku węgla (CO), propanu-butanu (LPG) oraz dwutlenku azotu (NO2). Stosowany jest w stacjonarnych systemach detekcji poza strefą zagrożenia wybuchem. Urządzenie współpracuje z centralkami alarmowymi i sterownikami używanymi w przemyśle. . Zgodny z normą PN-EN 50545-1. Detektor może współpracować z typowymi centralami alarmowymi lub sterownikami. Wyposażony w wyjścia: RS-485, prądowe i napięciowe (wersja G) oraz RS-485 i przekaźnikowe (wersja L). Zbudowany jest z dwóch modułów, posiada optyczną sygnalizację zasilania, przekroczenia progów i awarii.

Rodzaje czujników: tlenek węgla (CO), dwutlenek azotu (NO2): elektrochemiczne (selektywne); propan-butan (LPG): półprzewodnikowe (nieselektywne).

Napięcie zasilania: 8–28 V DC (wersja G), 230 V AC (wersja L)

Trzygazowy detektor Tmaster CO/LPG/CNG
Detektor trójgazowy Tmaster CO/LPG/CNG służy do stałej ochrony pomieszczeń zagrożonych emisją tlenku węgla i metanu, głównie garaży oraz parkingów podziemnych. Detektor może współpracować z typowymi centralami alarmowymi lub sterownikami. Wyposażony w wyjścia: RS-485, prądowe i napięciowe (wersja G) oraz RS-485 i przekaźnikowe (wersja L).

Rodzaje czujników: tlenek węgla (CO): elektrochemiczny (selektywny); propan-butan (LPG), metan (CH4): półprzewodnikowe (nieselektywne).

Napięcie zasilania: 8–28 V DC (wersja G), 230 V AC (wersja L)

Skalowana jednostka centralna ModularPAG
Kontrolę stanu czujników gazowych, ich wizualizację oraz autonomiczne
sterowanie urządzeniami zewnętrznymi, np. sygnalizatorami optycznymi
i dźwiękowymi, zaworami, wentylatorami realizuje stacjonarna, skalowana jednostka centralna ModularPAG. Dzięki modułowej budowie możliwe
jest dostosowanie wielkości centrali (liczby obsługiwanych kanałów kontrolno-
-sterujących) do wymagań klienta oraz łatwe rozbudowanie systemu w zależności od potrzeb. Jednostka może obsłużyć do 500 detektorów o wyjściach RS485 (protokół Modbus RTU) lub do 100 detektorów o wyjściach prądowych 4–20 mA.

Napięcie zasilania: 230 V AC

Kontroler detekcji DINster 3xRS
Programowalny kontroler detekcji gazów jest to urządzeniem stacjonarnym, służącym do kontroli detektorów. Sprawdza ono ich stan, przeprowadza wizualizację tego stanu oraz autonomicznie staruje urządzeniami zewnętrznymi. Możliwość programowego konfigurowania wejść i wyjść kontrolera pozwala na przeprowadzanie szerokiej gamy zadań sterowniczych, sygnalizacyjnych i alarmowych. DINster 3xRS można jednocześnie połączyć z trzydziestoma dwoma detektorami oraz rozbudowywać za pomocą dodatkowych modułów o wyjściach RS-485 (protokół Modbus RTU). Wyposażony jest w wyjścia przekaźnikowe – 6 (NO/NC, programowalne) oraz RS-485 (z protokołem Modbus RTU). Umożliwia programowanie funkcji z klawiatury.

Napięcie zasilania: 230 V AC

Tablica ostrzegawcza TOL
TOL – tablica ostrzegawcza LED do stosowania jako optyczno-akustyczny
element ostrzegawczo-informacyjny w stacjonarnych systemach pomiaru lub
detekcji gazów i par cieczy palnych, poza strefami zagrożonymi wybuchem.
Napięcie zasilania: 12 V DC (zasilacz w komplecie)

Więcej informacji na temat działalności i oferty firmy Pro-Service znajduje się na stronie www.pro-service.com.pl

 

Produkty i Usługi


Stacjonarne Detektory Gazów:
– Detektory w wykonaniu zwykłym
– Detektory w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex/ATEX

Przenośne Mierniki i Detektory Gazów:
– Najlepsze Dla Instalatorów
– Eksplozymetry i toksykomierze
– Ochrony osobiste

Jednostki Centralne

Zawory Samozamykające i Sygnalizatory


Słowa kluczowe: detektory i systemy monitoringu gazów, detektory gazów, klimatyzacja, wentylacja, pro-service