Ostrzeżenie przeciw nieprawdziwym informacjom technicznym

Na zakończenie naszego cyklu listów o ofercie naszej produkcji i usług przesyłamy, dla informacji i ostrzeżenia kilka wybranych spośród nieprawdziwych opinii i „informacji technicznych” które są „grzechem” naszej branży i mogą mieć wpływ na niewłaściwe decyzje klientów.

1. „Zasięg detektorów w promieniu (kulowym) 6-8-10 m” …i więcej…

Produkowana w Polsce i na świecie podstawowa grupa detektorów gazów tox i ex to urządzenia do detekcji punktowej w technice pomiaru dyfuzyjnego.

Oznacza to ze gaz jest wykrywany- mierzony wyłącznie w punkcie montażu detektora kiedy gaz dotrze do niego swobodnie, bez wspomagania przez np. zasysanie, próbkowanie itp…

O rozmieszczeniu siatki właściwej liczby detektorów przesądzać muszą doświadczeni projektanci sanitarni i elektryczni na podstawie wielu lokalnych czynników.

2. „Sensory półprzewodnikowe są selektywne”

Przykład jednej z kart katalogowych detektora półprzewodnikowego: „Selektywne wykrycie tlenku węgla”

Podstawową cechą sensorów półprzewodnikowych jest właśnie nie selektywność. Wykrywają one wytypowany do wykrycia gaz w dużej grupie innych gazów np. metan reagując jednocześnie na większość węglowodorów itp…

Generowane z tej racji częste fałszywe alarmy poważnie ograniczają funkcje bezpieczeństwa,  jakie spełniać mają alarmy gazowe.

3. Tabelki porównawcze

To nie tylko grzeszek, ale zmora nie tylko naszej, branży. Sporządzane przez zainteresowanych „fachowców” z inspiracji nieuczciwych producentów, eksponują wyłącznie pożądane przez inwestora funkcje i cechy swoich urządzeń z pominięciem lub zafałszowaniem porównywanych. Wyniki takich zestawień powinny obrażać każdego pracownika danej branży, bez względu na stanowisko czy tytuł zawodowy.


Data publikacji: 2021-03-16

Podobne technologie i poradniki


Idealny klimat o każdej porze roku Lepsza...
Czyste powietrze wewnątrz budynków jest kluczowe dla...
Planujesz zakup i instalację klimatyzacji? Zobacz, na...
Prosta, niczym niezakłócona linia w suficie nadająca...
"O gustach się nie rozmawia" - mawiają....
Wśród wielu osób wciąż panuje przekonanie, że...
Wentylacja idealnie wkomponowana w ścianę czy w...
W obliczu stale rosnących wymagań dotyczących jakości...
Rusza jesienna trasa Lindab RoadShow! Auto pokazowe...
Japoński producent prezentuje nowy, interesujący projekt, który...