Uniwersal Sp z o.o.Adres firmy:
40-219 Katowice,
ul. Zakopiańska 1a,
woj. śląskie


Kontakt:
tel. +48(32) 203-71-47
Email: [email protected]
WWW: www.uniwersal.com.pl

Uniwersal Sp z o.o.

O firmie


Przedsiębiorstwo Produkcyjne UNIWERSAL Sp z o.o. istnieje od 1988 roku i zajmuje się produkcją i dostarczaniem na rynek polski i zagraniczny wentylatorów oraz wywietrzników dachowych.

Głównym celem, który stawiamy przed sobą jest, by nasze produkty były bardzo wysokiej jakości oraz trwale i pięknie komponowały się w obiektach przemysłowych i mieszkaniowych.

Wszystkie urządzenia produkowane przez firmę są konstrukcji własnej, która przeszła drogę od prototypu, poprzez badania aż do wdrożenia końcowego produktu finalnego.

Firma posiada własne stoiska pomiarowo-badawcze, na których każdą zmianę konstrukcyjną dokładnie się sprawdza i po uzyskaniu efektu zadowalającego dla konstruktorów wdraża następnie w produkcji seryjnej.

Głównym materiałem konstrukcyjnym, jest laminat poliestrowo szklany, jego struktura stanowi o wytrzymałości konstrukcji.

Kolorystyka dzięki wtrąceniu pigmentu w żywice jest bardzo trwała, nie starzejąca się i odporna na działanie korozjotwórcze atmosfery i powietrza zanieczyszczonego, usuwanego z pomieszczeń na zewnątrz.

Należy zaznaczyć, że inwestor, a również projektant ma pełną swobodę w dopasowaniu kolorystyki naszych urządzeń, na co pozwala pełna paleta Ral, kolorystyki pigmentów dodawanych do żywic poliestrowych. Możliwe jest więc dopasowanie kolorystyki zarówno do kolorystyki dachu, elewacji, jak również kolorów logo zakładu.

Zwracamy również baczną uwagę na estetykę wizualną naszych konstrukcji, stąd nasze produkty oprócz funkcjonalności, mają również wygląd estetyczny i cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów w kraju i zagranicą.

W chwili obecnej produkujemy kilka typoszeregów wentylatorów standardowych, kwasoodpornych i przeciwwybuchowych w wykonaniu dachowym oraz przeróżne wywietrzniki grawitacyjne.

Produkty i Usługi


  • Wentylatory
  • Wentylacja hybrydowa
  • Wywietrzniki grawitacyjne
  • Wywietrzniki zintegrowane
  • Sterowanie, automatyka
  • Akcesoria

Artykuły o tej firmie


Wentylator dachowy wywiewny MAG-160 to kompaktowy, cichobieżny...
Wentylatory dachowe zastosowane w systemie wymiany powietrza...
Wysyp blogów poświęconych kulinariom sprawił, że przygotowywanie...
Otwarte przestrzenie w postaci połączonych kuchni i...
Najbardziej tradycyjnym i najczęściej stosowanym systemem wentylacyjnym...

Słowa kluczowe: uniwersal, klimatyzacja, wentylatory, wentylacja hybrydowa, wentylacja, wywietrzniki, wywietrzniki zintegrowane, wywietrzniki grawitacyjne, sterowanie wentylacją, automatyka wentylacji, podstawy dachowe, podstawy tłumiące,