Wentylator dachowy wywiewny MAG-160 – budowa

Obudowa

Korpus i kopuła wykonane zostały z trwałego i odpornego na działanie intensywnego wiatru, deszczu, śniegu czy mrozu kompozytu poliestrowo-szklanego. Precyzyjne wykonanie konstrukcji zapobiega przedostaniu się wody opadowej do wnętrza kanału wentylacyjnego.

Silnik

Sercem wentylatora dachowego wywiewnego MAG-160 jest niezawodny trzybiegowy silnik niskonapięciowy, elektronicznie komutowany EC renomowanej marki ZIEHL-ABEGG.

Wirnik

Urządzenie wyposażano w wirnik promieniowy, zabezpieczony zespołem krążka dociskowego. Wirnik jest wyrównoważony dynamicznie (klasa G 2,5).

Sterownik

Pracę układu wentylacyjnego można zautomatyzować, wykorzystując dedykowany sterownik MagTime. Sterownik uruchamia i wyłącza wentylator w zadanym czasie dnia w cyklu tygodniowym, a także pozwala dostosować zakresy prędkości do aktualnych potrzeb obiektu.

Panel dotykowy (opcjonalny)

Kontrolę biegów może także zapewnić podświetlany, dotykowy i intuicyjny w obsłudze panel sterowania zaprojektowany do montażu naściennego lub ręczny sterownik PROVERO.

fot. Uniwersal 

Przypomnijmy też, że wentylator dachowy wywiewny MAG-160 nie może być stosowany w budynkach, w których używa się pieców gazowych z otwartą komorą spalania. Ponadto wyłączność na urządzenie MAG-160 posiada firma Schiedel.

MAG-160 – korzyści dla projektantów i deweloperów

Energooszczędność – ecodesign w standardzie

Wentylatory marki Uniwersal zaprojektowano tak, by spełniały obowiązujące minimalne wymogi w zakresie efektywności energetycznej w ramach dyrektywy Ekoprojektu. Za realizację tych standardów odpowiada trzybiegowy silnik EC z możliwością programowania obrotów.

Automatyzacja pracy

Efektywne zarządzanie energią i oszczędności poboru mocy gwarantuje także system automatycznego sterowania i programowania pracy wentylatora. Sterownik MagTime kontroluje działanie nawet do 4 urządzeń jednocześnie. Dzięki temu możemy zmniejszyć prędkość obrotową w nocy lub ustawić różne wartości wymiany czynnika dla różnych pionów (łazienka, kuchnia, korytarz).

Cicha praca zgodna z normami dla budynków wielorodzinnych

Wentylator dachowy wywiewny MAG-160 wyróżnia także niski poziom ciśnienia akustycznego, zapewniając mieszkańcom optymalny poziom dźwięku we wnętrzu w ciągu dnia i w nocy. Przykładowo w odległości 8 m od wentylatora i przy pracy na najwyższej mocy 1750 [obr/min] ciśnienie akustyczne to 42 dBA.

fot. Uniwersal 

Proste budowanie sieci wentylatorów w budynkach mieszkalnych

Do wentylatora MAG-160 można dołączyć kompatybilną puszkę przyłączeniową MultiConnector. Pozwala ona utworzyć rozgałęzioną sieć szeregu wentylatorów nawet do 25 sztuk.

fot. Uniwersal 

Wsparcie wentylacji grawitacyjnej

Model MAG-160 świetnie sprawdza się jako komponent wentylacji hybrydowej, wspierając system naturalnego nawiewu i wywiewu powietrza, gdy zewnętrzne warunki atmosferyczne uniemożliwiają wytworzenie optymalnego ciśnienia i przepływu czynnika. To ekonomiczne rozwiązanie, które przy dobrze zaprojektowanym systemie, jest wciąż efektywne, nawet w budynkach wielokondygnacyjnych.

fot. Uniwersal 

Lekki, kompaktowy, wydajny

Projektując wentylator dachowy wywiewny MAG-160 inżynierowie Uniwersal postawili sobie za cel opracowanie urządzenia, które w pełni odpowiada potrzebom nowoczesnego budownictwa. Obok wysokich parametrów technicznych istotne były także walory konstrukcyjne jak niska waga MAG-160 od 2,3 do 4,6 kg (w zależności od wariantu) oraz wysoka wydajność 100-450 [m3/h] przy zakresie podciśnień 15-100 [Pa]

\

fot. Uniwersal 

Warianty montażowe

Zadbano także o szeroki zakres zastosowań w zależności od rodzaju dachu i jego poszycia. MAG-160 zamontujemy na zakończeniu przewodów wentylacji wywiewnej kanałowej lub zbiorczej na dowolnym elemencie wsporczym (podstawa dachowa, pustak kominowy, cokół, redukcja) o odpowiedniej sztywności. Nominalna średnica wlotu wentylatora Dn=160[mm].

Nowoczesny design

Estetyka w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym jest równie istotna dla architektów, co parametry techniczne wentylatorów. Firma Uniwersal pamięta i o tym aspekcie. Otrzymujemy wydajne urządzenie o małych gabarytach, opływowym kształcie, które można dostosować kolorystycznie do różnej stylistyki aranżacyjnej i materiałów poszycia dachu.

fot. Uniwersal 

Prosta pielęgnacja

Wentylator dachowy wywiewny MAG-160 pracuje w trybie ciągłym, zapewniając optymalną do potrzeb wymianę powietrza w budynkach. Aby utrzymać najwyższe parametry urządzenia, producent rekomenduje wykonywanie standardowej konserwacji raz w roku (czyszczenie, sprawdzenie wirnika pod kątem obecności pyłów i osadów oraz ocena hałasu i drgań) oraz kompleksowy przegląd co 2 lata (konserwacja z kontrolą elementów silnika).

2 lata gwarancji

Jeśli urządzenie jest eksploatowane zgodnie z zarządzeniami dokumentacji technicznej, możemy liczyć na dwuletnią gwarancję i naprawy lub wymianę komponentów w siedzibie producenta.

Dedykowany program doboru do precyzyjnych obliczeń projektowych

Wychodząc naprzeciw potrzebom projektantów, Uniwersal udostępnia autorski program doboru wentylatorów dachowych wywiewnych do wymogów danej inwestycji. Sprawdź możliwości i pobierz oprogramowanie.

Zloty medal na Targach BUDMA 2023 dla wentylatora dachowego wywiewnego MAG-160

fot. Uniwersal 

Nowość, obecna w ofercie firmy Uniwersal od 2022 roku, szturmem zdobywa zaufanie projektantów i inwestorów. MAG-160 zapewnia efektywną i energooszczędną wentylację budynków wielorodzinnych już na kilkudziesięciu budowach w Polsce. Jego skuteczność potwierdziły też gruntowne i rozbudowane fazy testów prowadzone przez inżynierów Universal na obiektach sześciokondygnacyjnych. Pełną dokumentację techniczną oraz deklaracje zgodności można pobrać ze strony produktu. Tę jakość docenia także w pełni branża budowlana. Na poznańskich Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2023 wentylator dachowy wywiewny MAG-160 otrzymał złoty medal w uznaniu nowatorstwa technologicznego projektu, wysokiej wydajności urządzenia, a także nowoczesnego designu oraz ekologiczności.

Uniwersal – wentylatory i wywietrzniki dla domu i przemysłu

Firma Uniwersal od ponad 30 lat dostarcza nowoczesne i wydajne urządzenia wentylacyjne dla budownictwa i przemysłu To autorskie opatentowane technologie, bazujące na materiałach najwyżej klasy, które gwarantują wytrzymałość i bezawaryjną pracę na lata. Obok wentylatorów dachowych wywiewnych w ofercie znajdziemy między innymi:

• systemy wentylacji hybrydowej,
• wentylatory kanałowe,
• wentylatory ścienne,
• wywietrzniki grawitacyjne,
• wentylatory w wykonaniu przeciwwybuchowym,
• kanały wentylacyjne, podstawy dachowe, tłumiki, cokoły, kołnierze, redukcje i inne akcesoria,
• zestawy do automatyzacji pracy urządzeń.

Szczegółowa oferta firmy Uniwersal dostępna jest na stronie producenta www.uniwersal.com.pl

40-219 Katowice, ul. Zakopiańska 1a, woj. śląskie
tel. +48(32) 203-71-47,