Unikatowa koszulka kołka uniwersalnego SFX, której producentem jest Klimas Wkręt-met, gwarantuje stabilność i wytrzymałość mocowania, sprawiając, że każdy remont staje się łatwiejszy. To wyjątkowa propozycja wśród dostępnych systemów zamocowań.

Rozporowy kołek uniwersalny do wszystkich podłoży
Koszulka kołka zaprojektowana została z myślą o zastosowaniu w podłożach, do których  montowane są różnego typu instalacje i elementy wykończenia wnętrz. Dzięki uniwersalnej koszulce SFX, kołek dopasowuje się do każdego typu podłoża – pełnego, np. betonu, ale również posiadającego pustki, jak pustaki ceramiczne, a także płyt kartonowo-gipsowych, płyt OSB czy sklejki. Produkt gwarantuje zaklinowanie nawet w  podłożu o grubości 10 mm!

 

kołki uniwersalne wkrętmetfot. Klimas Wkręt-met

 

Kołek rozporowy zawiązujący się w supeł
To, co wyróżnia koszulkę SFX to jej unikatowy kształt po montażu w pustym podłożu: podczas wkręcania łącznika następuje charakterystyczne zwinięcie jego koszulki – tworzy się węzeł, który powoduje stabilne mocowanie w otworze. Standardowe kołki rozporowe, które pojawiły się do tej pory na rynku, nie zawsze spełniały oczekiwania nabywców. Istniała obawa, że mogą się wysuwać z podłoża pod wpływem ciężaru zamocowanego na nich elementu. Dlatego tak istotne było dopasowanie typu kołka do rodzaju materiału budowlanego. Wybierając kołek z koszulką SFX unikamy tego problemu. Bez względu na to, z jakim materiałem budowlanym mamy do czynienia - koszulka pozostaje stabilnie umiejscowiona.

 

kołki uniwersalne wkrętmetfot. Klimas Wkręt-met

 

Innowacyjna konstrukcja koszulki kołka
Pewne oparcie kołka w materiale dodatkowo zapewnia powiększona średnica kołnierza. Kołek nie osadza się zbyt głęboko w ścianie – kołnierz zatrzymuje go na jej brzegu, jednocześnie dociskając do podłoża. Z kolei średnica początkowa została pomniejszona – tym sposobem kołek łatwo montuje się w wywierconym otworze. Należy jednak pamiętać o czyszczeniu otworów w podłożach pełnych przed montażem kołka.
Pod kołnierzem znajdują się specjalne „płetwy” stabilizujące. Unieruchamiają one  kołek w każdym materiale budowlanym i zapobiegają jego obracaniu się podczas wkręcania. Efekt ten wzmacniają liczne „wypustki”, którymi pokryta jest koszulka kołka . Opierają się one o podłoże powodując, że gdy zamontujemy wkręt, będzie on pewnie trzymał się w podłożu.

 

kołki uniwersalne wkrętmetfot. Klimas Wkręt-met

 

Kołki uniwersalne z koszulką SFX – prostota i oszczędność czasu
Produkt firmy Klimas Wkręt-met przynosi korzyści zarówno sprzedawcom jak również klientom. Oszczędza czas, jaki sprzedawca musi przeznaczyć na obsługę klienta, ponieważ nie ma potrzeby, aby wypytywał on o rodzaj podłoża – od razu może zaproponować kołki uniwersalne z koszulką SFX. Oszczędza to także powierzchnię magazynową. Sklep nie musi być zaopatrywany w komplety wielu rodzajów kołków i systemów mocujących, z których każdy przeznaczony jest do innego typu podłoża.  
Zalety produktu dostrzegą także klienci. Miło zaskoczy ich łatwy i pewny montaż bez ryzyka jakiejkolwiek usterki. Kupujący oszczędza czas oraz minimalizuje koszty, jakie musiałby ponieść w przypadku doboru nieodpowiednich kołków do podłoża. Dokonuje tylko jednorazowego zakupu, ponieważ ma pewność, że produkt sprawdzi się w konfrontacji z każdym materiałem budowlanym.
Wybór jednego spośród ogromnej ilości dostępnych na rynku kołków może być nie lada wyzwaniem. Rozwiązanie, jakie proponuje firma Klimas Wkręt-met ułatwia ten wybór każdej osobie, która rozpoczyna prace remontowo-budowlane, zarówno profesjonalnej ekipie remontowej, jak i zwykłemu majsterkowiczowi. Z montażem przy pomocy kołków z koszulką SFX poradzi sobie każdy, bez względu na to z jakim rodzajem podłoża ma do czynienia..

Ze szczegółową ofertą firmy Klimas Wkręt-met można zapoznać się na stronie: www.wkret-met.com.pl

 

kołki uniwersalne wkrętmetfot. Klimas Wkręt-met

 

Firma Klimas Wkręt-met jako największy producent technik zamocowań w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej chętnie wspiera także przedsięwzięcia niezwiązane z branżą budowlaną. Jednym z nich jest sponsoring wydarzeń sportowych. W tym roku Klimas Wkręt-met został sponsorem Finału Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn oraz kwietniowego turnieju finałowego siatkarskiej Ligii Mistrzów. Udział firmy w tego typu imprezach jest zawsze dużym wsparciem dla polskiego sportu.

42-233 Mykanów - Kuźnica Kiedrzy, ul. W. Witosa 135/137, woj. śląskie
tel. +48 (34) 377 71 00,