Firma VILPE® jest znanym, fińskim producentem rozwiązań dla systemów wentylacji wyciągowej. Proste w montażu i innowacyjne kominy wentylacyjne, wentylatory dachowe, wielofunkcyjne przejścia, wpusty i akcesoria dachowe to produkty przeznaczone do instalacji na każdym dachu, funkcjonujące niezawodnie w każdych warunkach atmosferycznych.

Cichy okap kuchenny – innowacyjne zastosowanie wentylatora dachowego.
Jednym z ciekawszych za­stosowań wentylatora dachowego jest autorskie rozwiązanie wentylacji kuchennej pod nazwą Cicha Kuchnia VILPE®. Jest ono oparte na połączeniu bezsilnikowego okapu kuchennego z wentylatorem dachowym VILPE®. Takie rozwiązanie pozwala niemal całkowicie z­minimalizować poziom hałasu emitowanego w pomieszczeniu, co uzasadnia jego nazwę.

 

Pracę silnika w okapie przejmuje bowiem silnik w wentylatorze dachowym, a w kuch­ni znajduje się jedynie sama obudowa okapu oraz regulator obrotów. W efekcie hałas jest niższy niż w najcichszym okapie z wbudowanym silnikiem. Cicha praca to nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Kolejną jest jego efektywność. Dzięki podciśnieniu wytworzonemu na całej drodze przewodu wentylacyjnego, siła wyciągu zanieczyszczonego powietrza, jest tu znacznie większa niż w okapach tradycyjnych.
Szeroka gama okapów bezsilnikowych umożliwia dopasowanie urządzenia do miejsca montażu i stylistyki wnętrza. Są wśród nich modele ścienne, wyspowe, szafkowe i sufitowe.

 

Modele okapów kuchennych: (od lewej) ścienne, wyspowe, szafkowe i sufitowe. Fot. SK TUOTE

 

Zalety systemu Cichej Kuchni Vilpe®
– Poziom hałasu w kuchni najniższy z możliwych;
– Skuteczny wyciąg z okapu kuchennego dzięki dużej wydajności
wentylatora dachowego;
– Rozwiązanie dostępne dla wszystkich rodzajów pokryć dachowych i średnic przewodów wentylacyjnych;
– W 100 procentach wodoszczelne;
– Możliwe do zastosowania w modernizacji dotychczas używanego systemu wentylacji, także na murowanym dukcie wentylacyjnym;
– Łatwe i proste w montażu;
– Idealnie kompatybilne połączenie wentylatorów VILPE® z bezsilnikowymi okapami kuchennymi SAVO Design i Toflesz.

 

 

Wentylator dachowy VILPE® – wydajna wymiana powietrza
Wentylator dachowy, kluczowy element systemu cichej kuchni VILPE® znajduje również zastosowanie w innych obszarach związanych z wentylacją. To najwyższej jakości urządzenie, którego instalacja gwarantuje długoletnią i niezawodną pracę, zapewniając doskonałą wentylację pomieszczeń nie tylko w kuchni ale w całym domu. Wyróżnia go lekkość konstrukcji (obudowa zewnętrzna wykonana jest z wysokiej jakości polipropylenu), duża odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz trudne warunki atmosferyczne. Niezależnie od temperatury i warunków klimatycznych (sprawdzone zarówno w arktycznych jak i tropikalnych) wentylatory działają bez zarzutu.

 

Zastosowanie wentylatora dachowego VILPE® oznacza skuteczniejszą i bardziej efektywną alternatywę dla tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej. Pozwala na ukierunkowanie w domu strumieni powietrznych w taki sposób, aby powietrze z pokojów i sypialni przemieszczało się do pomieszczeń z zanieczyszczonym i wilgotnym powietrzem, a stamtąd było wyprowadzane na zewnątrz. Właściwy obieg powietrza, uzyskuje dzięki wykorzystaniu elektrycznych wentylatorów wywiewnych.

 

 

Wentylator dachowy VILPE® ma także zalety ważne z punktu widzenia projektowania wnętrz, daje dużo większą swobodę pozwalając na projektowanie ich w dowolny sposób.
Średnio dla domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 120 m² wystarczy zastosowanie dwóch wentylatorów, aby zgodnie z normą zapewnić całkowitą wymianę powietrza w pomieszczeniach w ciągu dwóch godzin.
Wentylatory VILPE® to pełna gama modeli do montażu na dachach skośnych i płaskich a także na duktach wentylacyjnych. Wentylatory VILPE® zapewniają wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie, co potwierdzają najdłuższe na rynku okresy gwarancji:
– 20 lat gwarancji technicznej na wszystkie produkty VILPE®;
– 10 lat gwarancji estetycznej;
– 5 lat gwarancji na części mechaniczne.

VILPE® to Skandynawii synonim wentylacji dachowej. Firma obchodzi w tym roku swoje 40-lecie i ma na swoim koncie ponad 30 opatentowanych rozwiązań. Produkty VILPE® są dziś obecne w ponad 30 krajach, także w Polsce. Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.cichakuchnia.com i www.vilpe.com

 

 

53-080 Pietrzykowice, ul. Fabryczna 20d , woj. dolnośląskie
tel. 71 740 26 23,