Wentylator dachowy do okapu kuchennego Vero-150

Cicha kuchnia bez nieprzyjemnych zapachów

Otwarte przestrzenie w postaci połączonych kuchni i salonów, jakie proponuje nowoczesne budownictwo wydają się nie mieć żadnych wad. Jednak rozprzestrzenianie się zapachów kuchennych może przeszkadzać nie tylko domownikom, ale również ich gościom. Rozwiązaniem takiego problemu jest wentylator dachowy do okapu kuchennego Vero-150. Wspomaga on całą wentylację, zwiększa jej wydajność. Dodatkowo gwarantuje cisze, której mogą mu pozazdrościć wentylatory wbudowane w tradycyjne okapy kuchenne.

Kuchnia połączona z salonem daje większe możliwości aranżacyjne oraz optycznie powiększa nawet małe kawalerki. Jednak problem kuchennych zapachów może stać się bardzo uciążliwy, szczególnie w dni kiedy mocniej eksploatujemy kuchnię, np. realizując plan przyjęcia gości. Nie jesteśmy w stanie wykonać wielu czynności w kuchni, których produktem ubocznym jest przykry zapach. Smażenie może spowodować, że niemiła woń będzie obecna w mieszkaniu kilkanaście następnych godzin, pomimo intensywnego wietrzenia. Natomiast jeżeli zabierzemy się za gotowanie w trakcie przyjęcia to wentylator włączony na najwyższe obroty będzie przeszkadzał w rozmowie lub utrudniał oglądanie filmu lub meczu.

fot. Uniwersal

Wentylator dachowy do okapu kuchennego – dlaczego warto go zainstalować?

Przede wszystkim instalując urządzenie proponowane przez firmę Uniwersal możemy cieszyć się efektywną wydajnością systemu wentylacji w naszym domu. Trzybiegowy wentylator dachowy pozwala pozbywać się powietrza i pary o objętości od 300 do 550 m3/h z prędkością 1000, 1400 i 1750 obr/min, którą zapewnia niskoszumowy i wysokowydajny wentylator promieniowy z łopatkami zagiętymi do tyłu.

Sterowanie wentylatorem dachowym VERO–150 jest proste oraz wygodne i odbywa się przy pomocy intuicyjnego sterownika, który montuje się w pobliżu okapu. Umożliwia on pracę w jednej z trzech prędkości po wyborze, których na wyświetlaczu zapalają się odpowiednie diody. Możliwe jest również ustawienie tzw. zwłoki. Wówczas ustawienie pokrętła w pozycji zero spowoduje, że wentylator przejdzie w funkcję opóźnionego wyłączenia i będzie pracował jeszcze przez 4, 10 lub 14 minut. Zaletami sterownika jest przede wszystkim łatwa obsługa, estetyczny wygląd i łatwy montaż.

fot. Uniwersal

Ważnym argumentem przemawiającym za zastosowaniem wentylatora VERO jest akustyka. Pracuje on dużo ciszej niż wentylatory w okapach zainstalowanych w pomieszczeniach. Dokładne dane dotyczące emitowanych hałasów przedstawiają poniższe wykresy, ale należy nadmienić, że przy ustawieniu maksymalnej prędkości, czyli 1750 obr/min i przy odlegości 8 m od urządzenia wentylator dachowy VERO-150 wytwarza hałas o wartości 37 decybeli, który odpowiada dźwiękom określanym jako szmery w domu. W związku z tym można powiedzieć, że stosując urządzenie proponowane przez firmę Uniwersal będziemy mogli przygotowywać posiłki w ciszy i spokoju.

fot. Uniwersal

Wentylator dachowy do okapu – trwałość i łatwy montaż

W związku z tym, ze wentylator okapowy montowany jest na dachu nieruchomości został on skonstruowany w taki sposób by był trwały, pomimo wystawienia na czynniki niszczące takiej jak promieniowanie UV, wilgoć, mróz i wiatr. Vero-150 jest całkowicie odporny na ww. warunki atmosferyczne. Wykonanie go w całości z tworzywa sztucznego jakim jest laminat poliestrowo-szklany powoduje dodatkowo że wentylator dachowy VERO-150 charakteryzuje się lekkością konstrukcji co nie jest bez znaczenia w kwestii montażu. Sam wentylator nie obciąża dodatkowo dachu oraz jego pokrycia. Oczywiście nie ma problemu z zastosowaniem VERO-150 na dachach skośnych. Dzięki dedykowanemu kominkowi adaptacyjnemu mamy możliwość zainstalowania wentylatora na dachu o nachyleniu 0-25° (0-55%).

fot. Uniwersal

Wentylator dachowy do okapu proponowany przez firmę Uniwersal to urządzenie, które posiada wszelkie wymagane atesty i certyfikaty. Jego używanie jest bezpieczne i pozytywnie wpływa na komfort właściciela.

Jeżeli jesteś zainteresowany wentylatorem dachowym VERO-150 to ze szczegółami dotyczącymi tego produktu możesz zapoznać się na stronie: www.vero.net.pl

40-219 Katowice, ul. Zakopiańska 1a, woj. śląskie
tel. +48(32) 203-71-47,


Liczba odwiedzin: 499 | Data publikacji: 2020-11-03

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Kuchnia to pomieszczenie, w którym powstaje najwięcej...
31.07.2019 | Techniki zamocowań
Firma Bandimex to niemiecka precyzja i dokładność...
22.07.2019 | Grzejniki
Efektywność grzewcza, niższe koszty eksploatacji dzięki mniejszemu...
Płyty budowlane to idealne rozwiązanie, kiedy zachodzi...
06.05.2016 | Techniki zamocowań
Do tej pory wszelkie prace budowlane mogły...
26.11.2015 | Beton komórkowy
Pianobeton to wylewany beton komórkowy, czyli materiał...
Wykorzystywanie zrzyn, okrąglaków czy odpadów tartacznych i...
Stworzenie solidnego podłoża z betonowych kostek lub...
23.07.2021 | Chemia budowlana
Upływ czasu oraz warunki atmosferyczne to czynniki,...
16.07.2021 | Chemia budowlana
Hydroizolacja Remmers MB2K to elastyczna polimerowa powłoka...
15.07.2021 | Altany, pergole
Ogrodzenia sztachetowe metalowe to funkcjonalne i estetyczne...
Giętarki do blachy i giętarki do rur...
06.07.2021 | Chemia budowlana
Płyty gipsowo-kartonowe to doskonała alternatywa dla ścian...
Panele samoprzylepne na podłogę z winylu to...
Nie od dziś wiadomo, że przy wielu...
30.06.2021 | Altany, pergole
COCOSHELL to ekologiczna osłona przed wiatrem i...
29.06.2021 | Pompy
Zasada działania pompy z falownikiem polega na...
27.06.2021 | Chemia budowlana
Cienkowarstwowy beton dekoracyjny na schody wewnętrzne, podłogi...
Niezastąpiona w codziennym użytkowaniu, funkcjonalna i estetyczna,...
24.06.2021 | Beton
Stosowane w miejscach publicznych oraz na prywatnych...
21.06.2021 | Izolacje
Zadbanie o mniejsze straty energetyczne dla budynku...
Odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne to nie tylko kwestia...
15.06.2021 | Meble
Jak powstają eleganckie nowoczesne meble do salonu,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. zachodniopomorskie
woj. opolskie
woj. wielkopolska
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: wentylator dachowy do okapu, wentylator dachowy do okapu kuchennego vero-150, wentylatorem dachowym VERO–150, wentylator dachowy do okapu kuchennego, wentylator dachowy VERO-150, uniwersal, klimatyzacja, wentylatory, wentylacja hybrydowa, wentylacja, wywietrzniki, wywietrzniki zintegrowane, wywietrzniki grawitacyjne, sterowanie wentylacją, automatyka wentylacji, podstawy dachowe, podstawy tłumiące,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy