Wentylator dachowy do okapu kuchennego Vero-150

Cicha kuchnia bez nieprzyjemnych zapachów

Otwarte przestrzenie w postaci połączonych kuchni i salonów, jakie proponuje nowoczesne budownictwo wydają się nie mieć żadnych wad. Jednak rozprzestrzenianie się zapachów kuchennych może przeszkadzać nie tylko domownikom, ale również ich gościom. Rozwiązaniem takiego problemu jest wentylator dachowy do okapu kuchennego Vero-150. Wspomaga on całą wentylację, zwiększa jej wydajność. Dodatkowo gwarantuje cisze, której mogą mu pozazdrościć wentylatory wbudowane w tradycyjne okapy kuchenne.

Kuchnia połączona z salonem daje większe możliwości aranżacyjne oraz optycznie powiększa nawet małe kawalerki. Jednak problem kuchennych zapachów może stać się bardzo uciążliwy, szczególnie w dni kiedy mocniej eksploatujemy kuchnię, np. realizując plan przyjęcia gości. Nie jesteśmy w stanie wykonać wielu czynności w kuchni, których produktem ubocznym jest przykry zapach. Smażenie może spowodować, że niemiła woń będzie obecna w mieszkaniu kilkanaście następnych godzin, pomimo intensywnego wietrzenia. Natomiast jeżeli zabierzemy się za gotowanie w trakcie przyjęcia to wentylator włączony na najwyższe obroty będzie przeszkadzał w rozmowie lub utrudniał oglądanie filmu lub meczu.

fot. Uniwersal

Wentylator dachowy do okapu kuchennego – dlaczego warto go zainstalować?

Przede wszystkim instalując urządzenie proponowane przez firmę Uniwersal możemy cieszyć się efektywną wydajnością systemu wentylacji w naszym domu. Trzybiegowy wentylator dachowy pozwala pozbywać się powietrza i pary o objętości od 300 do 550 m3/h z prędkością 1000, 1400 i 1750 obr/min, którą zapewnia niskoszumowy i wysokowydajny wentylator promieniowy z łopatkami zagiętymi do tyłu.

Sterowanie wentylatorem dachowym VERO–150 jest proste oraz wygodne i odbywa się przy pomocy intuicyjnego sterownika, który montuje się w pobliżu okapu. Umożliwia on pracę w jednej z trzech prędkości po wyborze, których na wyświetlaczu zapalają się odpowiednie diody. Możliwe jest również ustawienie tzw. zwłoki. Wówczas ustawienie pokrętła w pozycji zero spowoduje, że wentylator przejdzie w funkcję opóźnionego wyłączenia i będzie pracował jeszcze przez 4, 10 lub 14 minut. Zaletami sterownika jest przede wszystkim łatwa obsługa, estetyczny wygląd i łatwy montaż.

fot. Uniwersal

Ważnym argumentem przemawiającym za zastosowaniem wentylatora VERO jest akustyka. Pracuje on dużo ciszej niż wentylatory w okapach zainstalowanych w pomieszczeniach. Dokładne dane dotyczące emitowanych hałasów przedstawiają poniższe wykresy, ale należy nadmienić, że przy ustawieniu maksymalnej prędkości, czyli 1750 obr/min i przy odlegości 8 m od urządzenia wentylator dachowy VERO-150 wytwarza hałas o wartości 37 decybeli, który odpowiada dźwiękom określanym jako szmery w domu. W związku z tym można powiedzieć, że stosując urządzenie proponowane przez firmę Uniwersal będziemy mogli przygotowywać posiłki w ciszy i spokoju.

fot. Uniwersal

Wentylator dachowy do okapu – trwałość i łatwy montaż

W związku z tym, ze wentylator okapowy montowany jest na dachu nieruchomości został on skonstruowany w taki sposób by był trwały, pomimo wystawienia na czynniki niszczące takiej jak promieniowanie UV, wilgoć, mróz i wiatr. Vero-150 jest całkowicie odporny na ww. warunki atmosferyczne. Wykonanie go w całości z tworzywa sztucznego jakim jest laminat poliestrowo-szklany powoduje dodatkowo że wentylator dachowy VERO-150 charakteryzuje się lekkością konstrukcji co nie jest bez znaczenia w kwestii montażu. Sam wentylator nie obciąża dodatkowo dachu oraz jego pokrycia. Oczywiście nie ma problemu z zastosowaniem VERO-150 na dachach skośnych. Dzięki dedykowanemu kominkowi adaptacyjnemu mamy możliwość zainstalowania wentylatora na dachu o nachyleniu 0-25° (0-55%).

fot. Uniwersal

Wentylator dachowy do okapu proponowany przez firmę Uniwersal to urządzenie, które posiada wszelkie wymagane atesty i certyfikaty. Jego używanie jest bezpieczne i pozytywnie wpływa na komfort właściciela.

Jeżeli jesteś zainteresowany wentylatorem dachowym VERO-150 to ze szczegółami dotyczącymi tego produktu możesz zapoznać się na stronie: www.vero.net.pl

40-219 Katowice, ul. Zakopiańska 1a, woj. śląskie
tel. +48(32) 203-71-47,


Liczba odwiedzin: 369 | Data publikacji: 2020-11-03

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Kuchnia to pomieszczenie, w którym powstaje najwięcej...
31.07.2019 | Techniki zamocowań
Firma Bandimex to niemiecka precyzja i dokładność...
22.07.2019 | Grzejniki
Efektywność grzewcza, niższe koszty eksploatacji dzięki mniejszemu...
Płyty budowlane to idealne rozwiązanie, kiedy zachodzi...
06.05.2016 | Techniki zamocowań
Do tej pory wszelkie prace budowlane mogły...
26.11.2015 | Beton komórkowy
Pianobeton to wylewany beton komórkowy, czyli materiał...
Lina i balustrada ze stali nierdzewnej to...
30.04.2021 | Chemia budowlana
Wysoka estetyka, tradycyjne wykonanie, naturalne materiały –...
Jakie systemy można zastosować do tworzenia zielonych ścian...
07.04.2021 | Beton
Uniwersalność zastosowania ścian oporowych sprawia, że tego...
06.04.2021 | Ogrzewanie
XXI wiek stawia przed producentami systemów grzewczych...
25.03.2021 | Oświetlenie
Ilu z nas nie wspomina nocy spędzonej...
25.03.2021 | Inwestycje budowlane
Zabezpieczenie wykopu przed osunięciem i wodą gruntową,...
24.03.2021 | Meble
Marzy wam się przytulna aranżacja salonu, która...
23.03.2021 | Domy prefabrykowane
Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny,...
08.03.2021 | Oświetlenie
Szukasz efektownej lampy wiszącej do swojej sypialni,...
03.03.2021 | Systemy budowlane
Nowoczesne materiały budowlane pozwalają przyspieszyć prace i...
02.03.2021 | Rusztowania
Deskowania ULMA to wydajność, wszechstronność, bezpieczeństwo, a...
01.03.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne ogrzewanie to dziś nie tylko moda...
Jak wybrać nowoczesne płyty na balkon i taras, by uzyskana...
24.02.2021 | Izolacje
Rosnące wymagania inwestorów z różnych sektorów rynku...
Pomieszczenia czyste typu cleanroom jeszcze niedawno wydawały...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Nowy rok – symboliczny czas zmian, oczywiście...
Brak pomysłu na spójną z otoczeniem, piękną...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. zachodniopomorskie
woj. opolskie
woj. wielkopolska
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: wentylator dachowy do okapu, wentylator dachowy do okapu kuchennego vero-150, wentylatorem dachowym VERO–150, wentylator dachowy do okapu kuchennego, wentylator dachowy VERO-150, uniwersal, klimatyzacja, wentylatory, wentylacja hybrydowa, wentylacja, wywietrzniki, wywietrzniki zintegrowane, wywietrzniki grawitacyjne, sterowanie wentylacją, automatyka wentylacji, podstawy dachowe, podstawy tłumiące,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy