Na czym polega efektywność grzewcza w grzejnikach?

Odpowiednia konstrukcja oraz zastosowane materiały najwyższej jakości sprawiają, że grzejniki Armatura KFA cechują się niezwykle korzystnymi dla użytkownika parametrami. Warto wspomnieć chociażby o bardzo szybkim nagrzewaniu się. Jest to możliwe dzięki małej masie jednostkowej w połączeniu z doskonałym przewodnictwem cieplnym, jakie zapewnia bardzo dobrej jakości stop aluminium z wysoką zawartością krzemu. Dzięki temu nagrzewają się one kilka razy szybciej niż ich odpowiedniki wykonane ze stali lub żeliwa, a nawet kilkanaście razy szybciej jeśli porównamy je do ogrzewania podłogowego. To oczywiście wpływa w znaczącej mierze na komfort mieszkańców oraz cenę ogrzewania. Producent grzejników Armatura KFA potwierdza, że wartość mocy cieplnej dla średniej temperatury 50°C osiągany jest na poziomie nawet o ponad 90% większym w porównaniu do grzejników stalowych płytowych tej samej masy. Na doskonałą efektywność grzewczą wpływa także specjalne ukształtowanie wylotów powietrza, dzięki czemu ogrzane powietrze jest kierowane bezpośrednio do pomieszczenia, co wpływa na zmniejszenie strat energetycznych.

fot. Grupa Armatura SA

Tańsze w eksploatacji grzejniki Armatura KFA

Czy to możliwe, że dobra konstrukcja oraz wysokojakościowy komponent może także wpłynąć na niższe koszty eksploatacji? Zdecydowanie tak! Grzejniki aluminiowe Armatura KFA zapewniają mniejsze zużycie wody, a tym samym niższe koszty, co możliwe jest dzięki wąskim kanałom. Podczas gdy w ogrzewaniu podłogowym pracuje 50 litrów wody, żeliwnym 15 litrów, stalowym 7 litrów, to grzejnik aluminiowy pozwala wykorzystać zaledwie 3 litry wody, zapewniając doskonałe ciepło i komfort dla domowników.

 

Montaż i konfiguracja przyjazne dla użytkownika

Niezwykle ważną cechą grzejników Armatura KFA jest potwierdzana przez ich użytkowników łatwość użytkowania, która rozpoczyna się już od przyjaznego montażu. W praktyce oznacza to, że sprzedawane jako członowe grzejniki aluminiowe można z łatwością dopasować do wymaganej mocy grzewczej. Odbiorca może nabyć pojedynczy człon, jak też bez problemu skonfigurować zestawy 12-elementowe. Oferowane grzejniki występują w opcji z podłączeniem bocznym i dolnym o rozstawie 500, 350 i 50 mm, dzięki czemu można je podmienić z dotychczas pracującymi grzejnikami stalowymi, a uniwersalne przyłącza krzyżowe proste lub kątowe w połączeniu z możliwością montażu członów zasilających z prawej lub lewej strony składają się na unikatowość oferowanego rozwiązania. Ten innowacyjny sposób projektowania bezpośrednio przekłada się na prostotę przeprowadzenia dowolnych inwestycji. Z kolei zastosowane na etapie produkcji grzejników aluminiowych Armatura KFA ochronne warstwy w postaci powłoki cyrkonowej oraz anaforetycznej sprawiają, że to rozwiązanie doskonale nadaje się nawet do instalacji miedzianej, bez obaw o korozję galwaniczną oraz elektrolityczną.

fot. Grupa Armatura SA

Gwarancja na 20 lat

O doskonałej jakości oraz efektywności, jakimi cieszą się na rynku grzejniki Armatura KFA świadczy fakt, że producent zapewnia aż 20 lat gwarancji na te produkty, co jest najdłuższą gwarancją na rynku! Te doskonałe grzejniki specyfikowane na wysokie ciśnienie robocze do 20 barów wytwarzane są w nowoczesnym polskim zakładzie w Nisku, gdzie zatrudnionych jest około 480 osób.

Pełen cykl produkcyjny

W jednym miejscu odbywa się cały proces produkcji – od projektu, poprzez odlew i obróbkę mechaniczną, aż po montaż. Produkując grzejniki aluminiowe Armatura KFA współpracuje z kilkunastoma znanymi i zaufanymi dostawcami stopu aluminium, dzięki czemu firma ma pewność jakości oraz powtarzalności otrzymywanego materiału. Produkując grzejniki aluminiowe firma wykorzystuje wysokiej jakości materiał o podwyższonych wymaganiach dla grupy pierwiastków składu chemicznego wg standardu Armatura w oparciu o normę PN-EN 1676. Dostawy materiałów podlegają szczegółowej kontroli: wstępnej, zasadniczej oraz podczas produkcji, co przekłada się na doskonałą jakość gotowych grzejników. Po zakończeniu produkcji grzejniki poddawane są kontroli jakości, dodatkowo kontroli wymiarowej, gdzie sprawdzane są wymiary i gwinty oraz kontroli szczelności, kontroli powłoki po malowaniu oraz kontroli wizualnej.

 

fot. Grupa Armatura SA

Z kompletem akcesoriów

Do każdego wyprodukowanego z najwyższą starannością grzejnika oferowane są także niezbędne akcesoria, takie jak wsporniki, korki i złączki. Komplet rozwiązań od producenta zapewnia doskonałą kompatybilność oraz łatwy montaż. Dodatkowo, warto wspomnieć o tym że głowice i zawory do grzejników Armatura KFA dodatkowo cechują się oszczędnością energetyczną oraz interesującymi funkcjami. Firma wytwarza niezawodne oraz precyzyjne głowice termostatyczne, które pozwalają na regulację i stabilizację temperatury w pomieszczeniach. Kompensowanie wahań zapotrzebowania na moc cieplną może pozwolić na oszczędności rzędu kilkunastu do nawet 30 procent rocznie, zależnie od stopnia efektywności energetycznej budynku. Oferowane głowice zgodne są z europejską klasyfikacją TELL oraz normami europejskimi PN-EN 215. Jakość i efektywność to nie jedyne zalety oferowanych akcesoriów. Warto wspomnieć o ciekawych funkcjach, jakie daje np. jeden z najnowszych modeli, czyli głowica termostatyczna GT Classic. Zastosowanie gwintu montażowego M30x1,5 gwarantuje możliwość podłączenia jej do wszystkich zaworów termostatycznych na rynku. Wykorzystane sztyfty blokujące dają dodatkowe możliwości optymalizacji zużycia energii dzięki opcji blokowaniu zakresu obrotu pokrętła do żądanej wartości temperatury. Co więcej, głowica GT Classic posiada wbudowane nastawienie antyzamrożniowe, czyli mechanizm, który zapewnia utrzymanie grzejników aluminiowych Armatura KFA na poziomie 6ºC.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.kfa.pl

30-418 Kraków, ul. Zakopiańska 72, woj. małopolskie
tel. +48 (12) 25 44 206,