Grzejniki elektryczne Atlantic – technologia i efektywność

Funkcja Ecoboost stosowana w grzejnikach ALTIS Wi-Fi eliminuje uciążliwą konieczność programowania pracy urządzenia zgodnie z naszym zapotrzebowaniem. Urządzenie, dzięki wbudowanym sensorom ruchu i światła, które stale analizują obecność ludzi i zwierząt w danym pomieszczeniu, jest w stanie samo płynnie dostosować optymalną temperaturę dla danego pomieszczenia.

Dzięki funkcji Ecoboost nie tylko oszczędza się energię, ale również podnosi komfort użytkowy, zapewniając sobie idealne warunki w sypialni czy dziecięcym pokoju. Użytkownicy praktycznie mogą zapomnieć o grzejniku.

Czuły i inteligentny termostat w połączeniu z niskotemperaturowym elementem grzewczym gwarantują szybki wzrost temperatury do optymalnego poziomu oraz sprawne dystrybuowanie ciepła w wybranej przestrzeni.

fot. ATLANTIC POLSKA Sp. z o.o. | Grzejnik elektryczny ALTIS

Grzejniki elektryczne z funkcją Wi-Fi

Oszczędzanie energii przy jednoczesnym zapewnieniu sobie komfortu cieplnego jeszcze nigdy nie było tak proste. Nic dziwnego, że grzejniki elektryczne oferowane przez firmę Atlantic zbierają na rynku bardzo pochlebne opinie. Mimo to producent nie spoczywa na laurach.

System Cozytouch to kolejna praktyczna funkcjonalność, która umożliwia zdalne zarządzanie pracą danego urządzenia grzewczego. Cozytouch pozwala komunikować się z naszym grzejnikiem z poziomu aplikacji mobilnej, dzięki której możemy kontrolować i regulować wiele parametrów jego pracy, na bieżąco śledzić poziom temperatury w pomieszczeniu, wybrać poziom komfortu cieplnego, a nawet czas naszej nieobecności w domu.

Aplikacja poda nam również koszt energii zużytej przez dane urządzenie w skali tygodnia, miesiąca czy całego roku.

ALTIS Wi-Fi oferuje swym użytkownikom wyjątkowy komfort i możliwość znacznej oszczędności energii – nawet do 35%w skali roku.

fot. ATLANTIC POLSKA Sp. z o.o. | Sterowanie grzejnikiem elektrycznym przez Wi-Fi z aplikacją Cozytouch.

Przyjazny dla alergików promiennik, który może więcej

Oprócz podstawowej swej funkcji jaką jest grzanie, obecnie grzejniki elektryczne oferują dużo więcej.

System ASP zastosowany w promienniku ciepła SOLIUS Wi-Fi oraz w grzejnikach AGILIA, DIVALI czy GALAPAGOS, przeciwdziała cyrkulacji kurzu w ogrzewanym pomieszczeniu oraz jego osiadaniu w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. To duże udogodnienie dla osób, które są alergikami czy astmatykami. SOLIUS Wi-Fi będący promiennikiem emituje ciepło zbliżone do promieniowania słonecznego, dzięki czemu gwarantuje zdecydowanie lepszą jakość powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu.

Dzięki swej specyficznej budowie produkowane przez niego ciepło rozprzestrzenia się jednocześnie w wielu kierunkach, zapewniając optymalny komfort w pomieszczeniach nawet o dużej kubaturze.

fot. ATLANTIC POLSKA Sp. z o.o. | Promiennik ciepła Solius i grzejnik Agilia.

Radiatory to kolejna gama grzejników w ofercie Atlantic

Modele DIVALI, AGILIA czy GALAPAGOS wzbogacone zostały o inne, ciekawe technologie, które nie tylko pozwalają oszczędzać energię, ułatwiają obsługę, ale również dbają o jeszcze większy komfort cieplny.

GALAPAGOS oferuje unikalną konstrukcję wypełnioną płynem grzewczym oraz inteligentne sterowanie za pomocą cyfrowego programatora z funkcją EcoBoost.

DIVALI to nowość i perełka w ofercie firmy Atlantic. Podświetlenie ledowe sterowane inteligentnie przez cyfrowy programator, system STI wraz z dodatkowym elementem grzewczym w postaci cienkowarstwowej folii na panelu przednim gwarantuje dużą inercję cieplną grzejnika. A to jeszcze nie wszystko.

fot. ATLANTIC POLSKA Sp. z o.o. | Radiatory DIVALI (wersje HORIZONTAL i VERTICAL).

W grzejnikach Atlantic znajdziemy również funkcję AUTO programowania, umożliwiającą zapamiętywanie rytmu życia domowników. Funkcja ABSENCE pozwoli na zaprogramowanie każdej nieobecności użytkowników takiej jak weekend czy wakacje. O funkcji wykrywania otwartych okien też warto wspomnieć.

Marka Atlantic oferuje 2 lata gwarancji na wszystkie swoje urządzenia. Na pozytywne opinie o grzejnikach tej marki wpływają również prostsze, ale równie użyteczne systemy i funkcje jak na przykład system Clip&Go umożliwiający szybki montaż i demontaż urządzenia, Frost Mode umożliwiający utrzymywanie minimalnie niskiej i stałej temperatury w pomieszczeniu. Na uwagę zasługuje również system umożliwiający mechaniczne lub elektroniczne zabezpieczenie termostatu przed nieautoryzowaną regulacją.