Wybór efektywnego rozwiązania już na etapie budowy domu

Wybierając projekt i podejmując decyzję o tym, jak będzie wyglądał wymarzony dom, wielu inwestorów pomija kluczowy aspekt – system ogrzewania. Dlaczego jest to błąd? Po pierwsze, od tego zależą nie tylko koszty samej instalacji (budowy), ale również tempo postępu prac budowlanych i wykończeniowych. Po drugie, w obliczu rosnących kosztów gazu i prądu, warto już na etapie projektowania zastanowić się nad wyborem efektywnych rozwiązań, dostosowanych do konkretnego projektu. Purmo oferuje różnorodne opcje, pozwalające na optymalne wykorzystanie energii, które można dopasować do indywidualnych potrzeb inwestora.

fot. Purmo Group

Przede wszystkim warto pamiętać, że koszty związane z ogrzewaniem domu obejmują nie tylko źródło ciepła, lecz także instalację grzewczą, decydującą o efektywności energetycznej i ekonomicznej całego przedsięwzięcia. Ogrzewanie podłogowe, choć popularne, nie jest jedynym skutecznym rozwiązaniem. Odpowiednio dobrane grzejniki płytowe i klimakonwektory (czyli urządzenia zapewniające zarówno skuteczne ogrzewanie, jak i chłodzenie) mogą być równie efektywne. Zatem, jakie ogrzewanie domu wybrać, aby było ono najbardziej opłacalne i energooszczędne?

Jak przekonuje Piotr Krzemiński – menedżer technicznego wsparcia sprzedaży w firmie Purmo – kwestię ogrzewania warto rozważyć już na etapie wyboru projektu, nie tylko ze względu na koszty inwestycji, ale również z uwagi na możliwości, jakie oferuje określony koncept architektoniczny. Inne decyzje będziemy podejmować np. wtedy, kiedy w krótkim czasie budujemy dom „pod klucz”, inne wówczas, gdy remontujemy dom, a jeszcze inne, gdy wybierzemy projekt domu piętrowego lub parterowego. W każdym przypadku warto postawić na sprawdzone rozwiązania od renomowanych producentów. Purmo skutecznie ogrzewa polskie domy już od ponad 30 lat. Co istotne, grzejniki Purmo są od 30 lat produkowane lokalnie w Rybniku, co gwarantuje dostępność części i serwisu.

fot. Purmo Group

Najbardziej opłacalne ogrzewanie domu – wskazówki ekspertów Purmo

To, jakie ogrzewanie domu będzie najbardziej opłacalne i efektywne, zależy od konkretnej sytuacji. Które rozwiązanie, zdaniem ekspertów Purmo, warto wybrać?
Jednym z najbardziej skutecznych i cieszących się dużą popularnością źródeł ciepła są niskotemperaturowe pompy ciepła. Z pewnością w takim przypadku na parterze i w łazience najbardziej efektywnym rozwiązaniem będzie ogrzewanie podłogowe Purmo. W pomieszczeniach, w których zależy nam także na chłodzeniu w upalne dni (np. w sypialni czy na poddaszu), ogrzewanie podłogowe Purmo warto zastąpić klimakonwektorami (np. Vido S2).

fot. Purmo Group

Jeśli mamy do czynienia z istniejącym już domem piętrowym, skutecznym, ekonomicznym i energooszczędnym rozwiązaniem będą grzejniki płytowe Purmo. Grzejniki te idealnie sprawdzą się również w sytuacji, gdy zdecydujemy się na kocioł gazowy lub gdy mamy ograniczoną ilość czasu i chcemy szybko wykończyć dom bądź go wyremontować bez dodatkowych kosztów, związanych z remontem posadzki.

fot. Purmo Group

Z kolei nowoczesne grzejniki łazienkowe, takie jak np. te z nowej kolekcji Figuresse marki Purmo, świetnie sprawdzą się w małych łazienkach, dodatkowo stanowiąc ciekawy, niebanalny element wystroju wnętrza. Generalnie, w przypadku łazienek, ogrzewanie podłogowe Purmo warto połączyć z grzejnikami. Niebanalna estetyka wielu z nich (np. Figuresse) stanowi dodatkowo ozdobę tych pomieszczeń. Zastosowanie grzejników łazienkowych powala lepiej pokryć straty ciepła (w łazienkach najczęściej temperatura jest wyższa), a przy okazji umożliwia wysuszenie i korzystanie z ciepłych ręczników.

fot. Purmo Group

Pewne i energooszczędne ogrzewanie domu nie tylko przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji, ale także stanowi istotny krok w kierunku bardziej zrównoważonego i ekologicznego stylu życia. Budując dom lub modernizując już istniejący, warto sprawdzić, jakie ogrzewanie domu będzie najbardziej opłacalne w naszym przypadku. Wybór odpowiednich rozwiązań może przynieść korzyści zarówno dla portfela, jak i dla środowiska. Inwestycja w nowoczesne technologie grzewcze to zatem nie tylko kwestia oszczędności, ale także troski o przyszłość naszej planety.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.purmo.pl

02-844 Warszawa, ul. Puławska 491, woj. mazowieckie
tel. 22 544 10 00,