Polski producent powietrznych pomp ciepła
Firma Silesia Term istnieje na polskim rynku od kilku lat, z powodzeniem wprowadzając ekologiczne technologie. Początkowo były to głównie pojedyncze pompy ciepła gruntowe oraz chilery. Z czasem firma rozszerzyła działalność o takie gałęzie, jak pompy ciepła powietrzne oraz pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej. Wszystkie rozwiązania oparte są o najnowsze technologie wykorzystywane w tego typu urządzeniach, jak np. technologia EVI.                    
Obecnie firmę Silesia Term można śmiało uznać za jednego z niewielu producentów powietrznych pomp ciepła oraz posiadającego w ofercie serwis instalacji pomp ciepła wszystkich typów, a także analizy, audyty i kompleksową obsługę inwestycji.

 

pompy ciepła pompy ciepłafot. Silesia Term

 

Koniec sezonu grzewczego – czas na bilans zysków i strat
Dlaczego pompy ciepła są tak pożądanym towarem na rynku polskim?
Nadchodzi wiosna, kończy się sezon grzewczy, jest to więc doskonały moment na bilanse i podsumowania. Każdy właściciel domu jednorodzinnego z pewnością prowadzi (a przynajmniej powinien prowadzić) statystyki dotyczące wydatków na ciepło. Wiadomo, że te wydatki mogą być różne w zależności od posiadanej technologii. Z badań wynika, że pompy ciepła należą do najtańszych w eksploatacji systemów grzewczych, ale nie są to tanie urządzenia w zakupie, choć ceny z roku na rok są bardziej atrakcyjne. Właśnie w ten sposób w firmie Silesia Term powstała myśl, by produkować polskie pompy ciepła i pokazać, że możemy konkurować ze wschodem oraz udowodnić, że jakość można połączyć z atrakcyjną ceną. Firma Silesia Term wychodzi z bardzo atrakcyjną ofertą cenową dla instalatorów branży OZE, dzięki czemu będą oni mogli proponować kompletne systemy grzewcze w cenach na tyle atrakcyjnych, że przysłowiowego Kowalskiego będzie stać na zakup takiego systemu z pompą ciepła .

Pompa ciepła liderem wśród systemów grzewczych…
Być może nie wszyscy wiedzą, że główną zaletą pomp ciepła jest swoiste zaprzęgnięcie praw fizyki w służbę człowiekowi. Okazało się bowiem, że z zimnego gruntu można „odpompować” ciepło, które de facto w nim jest, skondensować je i wpompować do mieszkania, by uczynić je jeszcze cieplejszym. Na pierwszy rzut oka wygląda to nierealnie, ale przecież taki schemat funkcjonuje już od ponad stu lat w… najzwyklejszych lodówkach. Teraz po prostu zastosowano go na większą skalę. Pompa ciepła utrzymuje odpowiednią temperaturę pomieszczenia niskim kosztem. Koszt ten w porównaniu do kosztów ogrzewania olejem opałowym, gazem, węglem, drewnem lub brykietami jest nadal niższy. Mało kto jednak pamięta, by do rachunków w tych ostatnich przypadkach doliczyć jeszcze robociznę. A przecież tych „roboczogodzin” przy drewnie oraz węglu podczas całego sezonu uzbiera się trochę. Z której strony by się nie przymierzać – pompa ciepła wychodzi w eksploatacji najtaniej.

 

pompy ciepłafot. Silesia Term

 

Silesia Term nowym liderem wśród pomp ciepła?
Nawet bez wdawania się w techniczne parametry, które zresztą stoją na naprawdę wysokim poziomie, o tym, czy dane urządzenie jest opłacalne decydują jeszcze: jego cena oraz jakość (przełożona na długi i bezawaryjny okres użytkowania). Konstruktorom z firmy Silesia Term udało się na tyle obniżyć koszty, że pompy ciepła ST AIR oraz ST EARTH są w stanie konkurować cenowo nawet z tradycyjnymi kotłami podajnikowymi.

Warto tu zauważyć, że dotychczas były to urządzenia z dwóch różnych półek cenowych. Czy przystępna cena ma za zadanie odwrócić uwagę klienta od jakości wyrobu? W tym przypadku z pewnością nie. Sprzedaż oraz zainteresowanie zakupem pomp ciepła Silesia Term jest coraz większe, a o reklamacjach na portalach branżowych nic nie słychać. Wszystko więc wskazuje na to, że zapowiada się polski przebój rynkowy z dziedziny OZE.
Dodatkowym atutem i potwierdzeniem jakości produktu jest 5-letnia gwarancja producenta. Na Facebooku na bieżąco dodawane są zdjęcia z inwestycji oraz nowości w ofercie.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.silesia-term.pl

 

48-130 Kietrz, Nowy Dwór 6, woj. opolskie
tel. 697 595 193,