Nowoczesne grzejniki niskotemperaturowe… czyli jakie?

Nowoczesny grzejnik niskotemperaturowy do pomp ciepła Purmo Ulow-E może z powodzeniem zastąpić stary grzejnik o tych samych rozmiarach, a to wszystko bez konieczności przebudowy podłączeń, a nawet bez modernizacji instalacji rurowej. Jak to możliwe?

Otóż grzejnik ten ma specjalnie opracowaną konstrukcję z wbudowanymi wentylatorami. Dzięki wymuszonej większej konwekcji optymalnie wykorzystuje niskie temperatury zasilania i wpływa na szybką dystrybucję ciepła. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami, wydajność cieplna takiego grzejnika jest większa nawet o 60% niż takiego samego grzejnika w „tradycyjnym” wykonaniu. Z tego powodu doskonale nadaje się do współpracy z nowoczesnymi, niskotemperaturowymi urządzeniami grzewczymi, jak pompy ciepła.

Grzejniki niskotemperaturowe do pomp ciepła – Purmo wyznacza standardy

Gdy stary kocioł gazowy zostanie zastąpiony pompą ciepła, temperatura zasilania spada z ok. 70ºC do 40-50ºC. Podczas weryfikacji elementów systemu grzewczego często okazuje się, że znacznie niższa temperatura zasilania wymusza wymianę starych grzejników na większe. Nie musi to jednak oznaczać kosztownej i inwazyjnej konieczności przerabiania podłączeń. Nowość od Purmo – grzejnik Ulow-E wyposażono w 6 króćców przyłączeniowych, co pozwala z łatwością zaadaptować go do już istniejących podłączeń. Ponadto, dzięki możliwości obrócenia grzejnika o 180 stopni, uzyskuje się wersję lewą, co jeszcze bardziej upraszcza dopasowanie go do danej instalacji, a tym samym – radykalnie obniża całościowy koszt termomodernizacji.

Ulow-E Purmo to nowoczesny grzejnik niskotemperaturowy do pomp ciepła, który pozwala skutecznie oszczędzać energię, nie rezygnując przy tym z komfortu cieplnego w ogrzewanych pomieszczeniach. Wbudowane w grzejnik wentylatory włączają się automatycznie powyżej 28ºC na powrocie, wspomagając w ten sposób konwekcyjną emisję ciepła. Dzięki nim grzejnik – a w konsekwencji pompy ciepła – mogą działać bardzo efektywnie przy niższej temperaturze systemu. Będzie to oczywiście wyraźnie odczuwalne dla domowego budżetu, a jednocześnie nie wpłynie negatywnie na komfort termiczny osób przebywających w budynku.

Idealne rozwiązanie do modernizacji – bez modyfikacji

Ulow-E od Purmo to rewolucyjny, nowoczesny grzejnik niskotemperaturowy z wbudowanym wentylatorem, który stanie się ważnym elementem każdego projektu termomodernizacyjnego. Z sześcioma opcjami podłączeń, ten model bez trudu zastępuje tradycyjne grzejniki, takie jak Ventil Compact, eliminując potrzebę jakichkolwiek modyfikacji istniejącej w budynku instalacji grzewczej. Ulow-E obsługuje się tak prosto jak standardowy grzejnik płytowy z głowicą termostatyczną, co oznacza, że przejście na nowocześniejsze rozwiązania grzewcze nie wprowadza żadnych zmian w codziennym użytkowaniu. To idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie prostotę i efektywność.

Grzejnik – kameleon

Nowoczesny grzejnik niskotemperaturowy Ulow-E od Purmo to kwintesencja elegancji i funkcjonalności w świecie współczesnych systemów ogrzewania. Ten klasyczny model z wentylatorem stanowi idealne rozwiązanie dla różnorodnych przestrzeni i jak kameleon harmonijnie wkomponuje się w każde wnętrze – również dzięki swoim kompaktowym wymiarom. Cicha praca wentylatorów, na poziomie zaledwie 25 dB sprawia, że spokój w pomieszczeniu pozostaje niezakłócony. Grzejnik Ulow-E jest więc nie tylko praktyczny, ale również dyskretny i wszechstronny, idealny zarówno do nowoczesnych biur, jak i przytulnych salonów, gdzie elegancja idzie w parze z technologią.

Więcej porad i artykułów na temat marki Purmo oraz energooszczędnych rozwiązań i produktów dostępnych jest na stronie: www.purmo.pl w zakładce „Wnętrza”

02-844 Warszawa, ul. Puławska 491, woj. mazowieckie
tel. 22 544 10 00,