Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.



Adres firmy:
02-255 Warszawa,
ul. Krakowiaków 36,
woj. mazowieckie


Kontakt:
tel. 22 319 90 01
Email: [email protected]
WWW: www.daikin.pl

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

O firmie


Pompy ciepła, klimatyzacja, wentylacja, chłodnictwo oraz oczyszczanie powietrza DAIKIN
Japońska proekologiczna myśl techniczna

DAIKIN jest liderem na rynku urządzeń z zakresu pomp ciepła, klimatyzacji, wentylacja oraz oczyszczania powietrza. Japońskie korzenie firmy sięgają już 100 lat wstecz. Na przestrzeni tego czasu przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w dostarczaniu innowacyjnych i energooszczędnych technologii, zarówno dla niewielkich budynków mieszkalnych, jak też dużych obiektów komercyjnych i przemysłowych. Rozwiązania DAIKIN dostępne są na rynku polskim już od ponad 20 lat i cieszą się rosnącą popularnością ze względu na nowoczesność, jak również proekologiczne działania przedsiębiorstwa i dbałość o środowisko od początku produkcji.

Od Japonii, przez Belgię aż do Polski
Firma została założona w 1924 roku w Japonii przez Akira Yamada, pierwotnie działała jako Osaka Kinzoku Kogyosho Ltd., a w 1963 roku zmieniła nazwę na DAIKIN. Pierwszy kompaktowy klimatyzator został wyprodukowany w 1951 roku i zyskał ogromną popularność. Szybko został wdrożony na szeroką skalę w segmencie komercyjnym. W Europie firma jest obecna od 1973 roku, kiedy to otworzyła europejską fabrykę w Belgii. Na rynku polskim produkty marki są dostępne od 1991 roku za sprawą wyłącznego dystrybutora Daikin Airconditioning Poland. W 2019 roku na terenie naszego kraju rozpoczęto rozbudowę sieci salonów firmowych oraz punktów ekspozycyjnych. Dziś DAIKIN jest synonimem doskonałej jakości i wieloletniego doświadczenia na całym świecie. Firma zatrudnia ponad 75 tysięcy osób w 145 krajach, a jej produkty znane są zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Wyroby DAIKIN dostępne są poprzez dystrybutorów, którzy służą doradztwem oraz branżową wiedzą. Firma uruchomiła niedawno Wirtualny Salon DAIKIN dla KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH oraz dla INSTALATORÓW, w których bez wychodzenia z domu można zapoznać się z rozwiązaniami firmy.  a dla klientów indywidualnych chcących sprawdzić jak wyglądałby klimatyzator w ich domu przygotowała aplikacje DAIKIN 3D, dzięki której z łatwością można zobaczyć jak urządzenie prezentuje się na ścianie, lub czy zmieści się na balkonie. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie.

Stawiają na środowisko
Filozofią DAIKIN jest dbałość o środowisko, zarówno w zakresie produkowanych technologii, jak też samego działania zakładów. Przedsiębiorstwo jako pierwsze w swojej branży wprowadziło do produkcji politykę „0 lost”, oznaczającą odpowiedzialną produkcją oraz pełne zagospodarowanie powstałych odpadów. DAIKIN jako jedyny producent w branży udostępnił bezpłatnie aż 93 patenty na wykorzystanie technologii z czynnikiem R32 w systemach klimatyzacyjnych, chłodniczych i grzewczych. Firma aktywnie działa też na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska. W 2020 roku DAIKIN zainicjował program LOOP, mający na celu odzyskiwanie czynnika R-410A z istniejących systemów i ponowne wykorzystanie go w nowych układach chłodniczych, ograniczając tym samym produkcję nowych czynników. Zgodnie z wizją DAIKIN 2050, firma dąży do osiągnięcia zerowej emisji netto gazów cieplarnianych, opracowania bardziej energooszczędnych produktów, a także produkcji czynników chłodniczych o niskim potencjale GWP i wykorzystania w jeszcze większej mierze energii ze źródeł odnawialnych.

Najwyższa jakość oraz pełna certyfikacja
Rozwiązania DAIKIN cechują się nowoczesnością oraz wydajnością. Systemy klimatyzacyjne, filtracji powietrza i ogrzewania doskonale sprawdzają się w różnorodnych miejscach. Wiele z oferowanych urządzeń ma charakter innowacyjny. Produkty DAIKIN posiadają certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001, znak CE, a dodatkowo są certyfikowane przez Eurovent. Na potrzeby polskiego rynku szereg produktów posiada dodatkowo znak bezpieczeństwa B oraz spełnia wymagania UDT.

Szereg zaskakujących rozwiązań
Pod marką DAIKIN znajdziemy zaawansowane i kompleksowe rozwiązania z zakresu klimatyzacji (ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń), podgrzewania i chłodzenia wody (pompy ciepła) oraz oczyszczania powietrza. W ofercie znajdują się również inteligentne systemy sterowania klimatyzacją, rozwiązania chłodnicze dla przemysłu, agregaty wody lodowej oraz kurtyny powietrzne.
Według testów przeprowadzonych w laboratoriach Institut Pasteur de Lille, oczyszczacze powietrza Daikin eliminują więcej niż 99,98% ludzkiego koronawirusa HCoV-229E w ciągu 2,5 minuty*. Wirus ten należy do tej samej rodziny co SARS-CoV-2, koronawirus, który wywołał pandemię COVID-19. W ramach odpowiedzi na aktualne zapotrzebowanie firma DAIKIN opracowała technologię Flash Streamer.
Technologie DAIKIN występują w mnogiej liczbie opcji i są dopasowane do potrzeb zarówno odbiorców prywatnych, jak też komercyjnych.

Więcej na: www.daikin.pl

Galeria


Artykuły o tej firmie


Koszty ogrzewania wciąż rosną, a dostępność paliw...
Każdy inwestor przygotowujący się na budowę standardowej...
Dobre opinie klientów o urządzeniach marki Daikin...
21.05.2018 | Ogrzewanie
Daikin to firma, która zdążyła już nas...
Jak skutecznie klimatyzować obiekty komercyjne, aby obniżyć...
Budynki znajdujące się w lokalizacji śródmiejskiej jak...
Z niecierpliwością czekamy na upalne lato. Cieszymy...

Słowa kluczowe: klimatyzator do mieszkania, klimatyzatory do domu, klimatyzacja, wentylacja, nowoczesne instalacje, nowoczesna instalacja, ogrzewanie domu, technika grzewcza, ciepło w twoim domu, ekskluzywne produkty, daikin, pompy ciepła, oczyszczacze powietrza, wentylacja, systemy vrv, agregaty wody lodowej, chłodnictwo,