Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.Adres firmy:
02-677 Warszawa,
ul. Taśmowa 7,
woj. mazowieckie


Kontakt:
tel. 22 319 90 00
Email: [email protected]
WWW: www.daikin.pl

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

O firmie


Klimatyzacja, filtracja powietrza i systemy ogrzewania DAIKIN

Japońska proekologiczna myśl techniczna

DAIKIN to lider na rynku urządzeń z zakresu klimatyzacji, filtracji powietrza oraz systemów ogrzewania. Japońskie korzenie firmy sięgają prawie 100 lat wstecz. Na przestrzeni tego czasu przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w dostarczaniu innowacyjnych i energooszczędnych technologii, zarówno dla niewielkich budynków mieszkalnych, jak też ogromnych obiektów przemysłowych. Rozwiązania DAIKIN cieszą się rosnącą popularnością ze względu na ich nowoczesność, jak również proekologiczne działania przedsiębiorstwa i dbałość o środowisko.

Od Japonii, przez Belgię aż do Polski

Firma została założona w 1924 roku w Japonii przez Akira Yamada, a w 1963 roku zmieniła nazwę na DAIKIN. Pierwszy kompaktowy klimatyzator wyprodukowany w 1951 roku zyskał ogromną popularność i od razu został wdrożony na szeroką skalę w segmencie komercyjnym. W Europie firma jest obecna od 1973 roku, kiedy to otworzyła europejską fabrykę w Belgii. Na rynku polskim produkty marki są dostępne były od 1991, natomiast oficjalne przedstawicielstwo Daikin Airconditioning Poland otwarto dokładnie 20 lat temu w 2001r. W ostatnich kilku latach wprowadzono projekt sieci salonów firmowych oraz punktów ekspozycyjnych, który pozwala klientom na obejrzenie produktów prezentowanych przez autoryzowanych Partnerów. Dziś DAIKIN jest synonimem doskonałej jakości oraz doświadczenia na całym świecie. Firma zatrudnia ponad 75 tysięcy osób w 145 krajach, a jej produkty znane są zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Urządzenia DAIKIN dostępne są poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów, którzy służą doradztwem oraz branżową wiedzą. Firma uruchomiła niedawno Wirtualny Salon DAIKIN, gdzie można zapoznać się z rozwiązaniami firmy bez potrzeby wychodzenia z domu: www.virtual-experience-center.daikin.eu

Stawiają na środowisko

Filozofią DAIKIN jest dbałość o środowisko, zarówno w zakresie produkcji jak i eksploatacji urządzeń. Przedsiębiorstwo już kilka lat temu, jako pierwsze w swojej branży wprowadziło do produkcji politykę „0 lost”, oznaczającą odpowiedzialną produkcją oraz pełne zagospodarowanie powstałych odpadów. DAIKIN jako jedyny producent w branży udostępnił bezpłatnie swoje 93 patenty na wykorzystanie technologii z czynnikiem R32 w systemach klimatyzacyjnych, chłodniczych i grzewczych. Firma aktywnie działa na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska. W 2020 roku DAIKIN zainicjował program LOOP, mający na celu odzyskiwanie czynnika R-410A z istniejących systemów i ponowne wykorzystanie go w nowych układach chłodniczych, minimalizując tym samym konieczność produkcji nowych czynników. Zgodnie z wizją DAIKIN 2050, firma dąży do osiągnięcia zerowej emisji netto gazów, opracowania bardziej energooszczędnych produktów, a także produkcji czynników chłodniczych o niskim potencjale GWP i wykorzystania w jeszcze większej mierze energii ze źródeł odnawialnych.

Najwyższa jakość oraz pełna certyfikacja

Rozwiązania DAIKIN cechują się nowoczesnością oraz wydajnością. Systemy klimatyzacyjne, filtracji powietrza i ogrzewania doskonale sprawdzają się szczególnie w miejscach o zaostrzonym reżimie technologicznym. Wiele z oferowanych urządzeń ma charaktery innowacyjny. Produkty DAIKIN posiadają certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001, europejski znak bezpieczeństwa CE, a dodatkowo są certyfikowane przez Eurovent.

Szereg zaskakujących rozwiązań

DAIKIN posiada zawansowane i kompleksowe rozwiązania z zakresu HVACR czyli ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, chłodnictwa oraz oczyszczania powietrza. W ofercie oprócz najbardziej popularnych urządzeń jakimi sa klimatyzatory i pompy ciepła znajdują się między innymi inteligentne systemy sterowania klimatyzacją, rozwiązania chłodnicze dla przemysłu, agregaty wody lodowej oraz kurtyny powietrzne. W ramach odpowiedzi na aktualne zapotrzebowanie firma DAIKIN opracowała technologię Flash Streamer, która dezaktywuje koronawairusa z powietrza w ponad 99,9%. Innowacyjne technologie DAIKIN stosowane są we wszystkich rodzajach urządzeń które dopasowane są do potrzeb zarówno odbiorców prywatnych, jak też komercyjnych.

www.daikin.pl

Produkty i Usługi


Do domu:

 • Pompy ciepła powietrze-powietrze
 • Pompy ciepła powietrze-woda / Niskotemperaturowe
 • Pompy ciepła powietrze-woda / Wysokotemperaturowe
 • Hybrydowe pompy ciepła
 • Gruntowe pompy ciepła
 • Podgrzewacze ciepłej wody z kolektorem słonecznym
 • Gazowe kotły kondensacyjne

Do biura:

 • Sky Air
 • VRV
 • Chłodnictwo
 • Agregaty chłodnicze i urządzenia powietrzne

Do przemysłu:

 • Agregaty chłodnicze chłodzone wodą
 • Agregaty chłodnicze chłodzone powietrzem
 • Centrale wentylacyjne
 • Chłodnictwo

Galeria


Artykuły o tej firmie


21.05.2018 | Ogrzewanie
Daikin to firma, która zdążyła już nas...
Z niecierpliwością czekamy na upalne lato. Cieszymy...
Budynki znajdujące się w lokalizacji śródmiejskiej jak...
Jak skutecznie klimatyzować obiekty komercyjne, aby obniżyć...
Dobre opinie klientów o urządzeniach marki Daikin...

Słowa kluczowe: klimatyzator do mieszkania, klimatyzatory do domu, klimatyzacja, wentylacja, nowoczesne instalacje, nowoczesna instalacja, ogrzewanie domu, technika grzewcza, ciepło w twoim domu, ekskluzywne produkty, daikin, pompy ciepła, oczyszczacze powietrza, wentylacja, systemy vrv, agregaty wody lodowej, chłodnictwo,