Budując dom dla standardowej 4-osobowej rodziny, stawiamy na powierzchnię rzędu 100-150 m2. Taka wielkość pozwoli wygodnie rozplanować 4 pokoje, salon, domowy gabinet, a także pomieszczenie gospodarcze i rodzinną kuchnię.

– Odpowiednie ogrzewanie warto dobrać pod kątem wielu czynników – wyjaśnia Agnieszka Pióro z firmy Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o, oferującej rozwiązania z zakresu ogrzewania i klimatyzacji. – Ważna jest oczywiście kubatura budynku. System ogrzewania musi być wystarczająco wydajny, aby ogrzewać cały dom jednocześnie, ale z drugiej strony nie warto przepłacać i inwestować w takie kotły i rozwiązania, których moc znacznie przekracza zapotrzebowanie naszego domu, nawet podczas najsilniejszych mrozów. Kolejnym czynnikiem jest ekonomiczność samego ogrzewania. Decydując się na piece na paliwa stałe musimy mieć na uwadze zmieniające się ceny opału, jak też ewentualną konieczność częstszego serwisowania ze względu na zbierające się w kotle zanieczyszczenia i popiół. To także są dodatkowe koszty. Jeśli mówimy o domu rodzinnym to ogromnie istotnym czynnikiem jest także sama obsługa ogrzewania. Najnowsze systemy operacyjne i sterujące pozwalają nam na zmianę temperatury za pomocą jednego kliknięcia, a nawet poprzez regulację smartfonem. Jest to wygodne dla każdego członka rodziny, niezależnie od jego wieku.

fot. Daikin 

Bardzo dobre opinie o pompie ciepła Daikin Altherma 3 w budynkach jednorodzinnych o metrażu do 150 m2 są dowodem na rosnącą popularność tego rozwiązania wśród indywidualnych inwestorów i mieszkańców średniej wielkości domów.

– Pompa ciepła sprawdza się w średnim domu jednorodzinnym doskonale – potwierdza Agnieszka Pióro. – Nasi odbiorcy doceniają jej ekonomiczność, uniwersalność, wydajność oraz łatwe sterowanie.

fot. Daikin 

Tanio i w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym

Pompa ciepła to ekologiczna technologia, dzięki której można szybko i efektywnie ogrzać dom. Co ważne, pompy nie produkują szkodliwego dymu ani popiołu. Oznacza to czyste użytkownie, korzyści dla środowiska oraz mieszkańców. – Pompy ciepła to niezwykle popularne rozwiązania – dodaje Agnieszka Pióro.

– Technologia pozwala wytworzyć znaczne ilości energii przy niewielkim poborze prądu. Oznacza to o wiele korzystniejsze wyniki niż w innych technologiach cieplnych. Niektóre z nich, np. pompa ciepła Daikin Altherma 3 dodatkowo świetnie sprawdzają się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, które jak wiadomo – niezwykle wydajnie ociepla każde pomieszczenie.

Dla jeszcze większych oszczędności z tytułu ogrzewania, pompę ciepła można podłączyć pod panele solarne! Pompa Daikin Altherma 3 doskonale wspiera systemy ekologiczne i coraz częściej wybierana jest do domów energooszczędnych.

– Duże znaczenie ma tutaj bardzo wysoka wydajność pompy – tłumaczy Agnieszka Pióro. – Za sprawą zastosowanej technologii Bluevolution urządzenie osiąga sprawność sezonową w klasie A+++ i bez problemu pracuje w niskich temperaturach, sięgających nawet -25°C.

fot. Daikin 

Ogrzewanie i ciepła woda dla całego domu

Dobre opinie o pompie ciepła Daikin Altherma 3 wynikają także z jej niezwykłej uniwersalności. Zależnie od konkretnego modelu, pompy mogą ogrzewać dom, ale także dostarczać ciepłą wodę użytkową, a nawet wspomagać chłodzenie pomieszczeń!

– W przypadku inwestycji o wielkości do 150 m2 inwestor bardzo często poszukuje rozwiązań uniwersalnych – mówi Agnieszka Pióro. – Nie ma tu miejsca na wiele technologii, garaż ma pozostać rodzinnym warsztatem i składem rowerów, a nie być wypełniony w niekończące się piece, rury i zawory. Dlatego właśnie pompa Daikin Altherma 3 sprawdza się tu doskonale. Jeden moduł oraz sterownik gwarantują stały dostęp do ciepłej wody, ogrzewania, a nawet klimatyzacji. Odbiorcy doceniają fakt, że jedna inwestycja rozwiązuje od razu kilka problemów.

fot. Daikin 

Estetyczne, eleganckie i na każde potrzeby

Rodzina pomp ciepła Daikin Altherma 3 to szereg modeli o różnych funkcjonalnościach oraz wyszukanej estetyce. Dzięki eleganckiej i małej obudowie centrale można instalować w pomieszczeniach gospodarczych, a nawet kuchniach.

fot. Daikin 

Do wyboru odbiorców są jednostki naścienne, jednostki przypodłogowe oraz zintegrowane jednostki ECH2O.

– Kompaktowe jednostki naścienne mają możliwość połączenia z oddzielnym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności aż 500 litrów i mogą wykorzystać dodatkowo wspomaganie solarne. Niewielkie jednostki przypodłogowe charakteryzuje minimalny pobór energii elektrycznej dla zapewnienia ciągłej dostawy ciepłej wody. Mogą one ponadto zawierać model dwustrefowy, który umożliwia równoczesną regulację temperatur w dwóch strefach. Ciekawym rozwiązaniem są także zintegrowane jednostki ECH2O, które wyposażone są w zintegrowany zbiornik o pojemności 300 lub 500 litrów i zapewniają maksymalne wykorzystanie energii poprzez połączenia z systemami solarnymi – wyjaśnia Agnieszka Pióro.

fot. Daikin 

Pompa ciepła Daikin Altherma 3 – opinie użytkowników

Wśród odbiorców pomp Daikin są zarówno inwestorzy indywidualni, którzy budują dom jednorodzinny systemem gospodarczym, jak też firmy tworzące całe osiedla.

fot. Daikin 

– Pompa ciepła Daikin Altherma 3 świetnie sprawdza się zarówno w nowym budownictwie, także ekologicznym, ale również z powodzeniem może być stosowana przy remontach i podczas wymiany systemu ogrzewania w istniejących budynkach – mówi Agnieszka Pióro. – Ważnym aspektem z punktu widzenia naszych odbiorców jest łatwy montaż urządzenia.

Wśród doskonałych opinii o pompie ciepła Daikin Altherma 3 znajdziemy dużo pochwał na temat samego systemu sterowania, bardzo przyjaznego dla rodzin.

– Nowoczesny sterownik jest bardzo czytelny i łatwy w obsłudze – dodaje Agnieszka Pióro. – Ponadto, użytkownik może sterować pompą za pomocą aplikacji, bez potrzeby przebywania w domu. Przydaje się to bardzo np. gdy chcemy uruchomić ogrzewanie gdy dzieci wracają do domu, a my mamy przed sobą jeszcze kilka godzin pracy. Inteligentny sterownik pozwala nam na podgląd temperatur w całym domu i w poszczególnych pomieszczeniach. Jest to doskonałe wyjście dla domów jednorodzinnych, gdzie wymagamy innego komfortu cieplnego w pokoju niemowlaka, nastolatka, gabinecie oraz w kuchni.

fot. Daikin 

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.daikin.pl

02-255 Warszawa, ul. Krakowiaków 36, woj. mazowieckie
tel. 22 319 90 00,