Jaki klimatyzator do mieszkania w bloku?

Przy wyborze klimatyzatora do mieszkania w bloku sprawdźmy głośność urządzenia, wyposażenie w filtry, możliwości sterowania, a także czynnik chłodniczy na jakim pracuje. Istotna dla doboru mocy i miejsca instalacji jednostki jest także powierzchnia i ilość pomieszczeń do chłodzenia. Optymalną propozycją klimatyzatora do mieszkania w bloku są jednostki ścienne typu split lub multi split (kilka urządzeń wewnętrznych, jedno urządzenie zewnętrzne). Aby móc cieszyć się komfortem przyjemnego chłodu latem i miłego ciepła zimą, konieczne jest uzyskanie zgody wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni lub innego zarządcy budynku przed montażem urządzeń. Jeśli dysponujemy balkonem, najczęściej uda nam się zainstalować jednostkę zewnętrzną na posadzce. W innym wypadku negocjujemy umieszczenie jej na elewacji zewnętrznej lub dachu, prezentując projekt instalacji i opis modelu. Montaż klimatyzatorów Haier jest prosty i minimalnie ingeruje w strukturę obiektu.

Dla użytkowników, którzy mają trudności w pozyskaniu zgody na montaż jednostek typu split czy multi split, HAIER przygotował model klimatyzatora przenośnego o mocy 3,5 kW. Urządzenia przenośne także zakładają konieczność usunięcia skroplin na zewnątrz i są głośniejsze niż jednostki ścienne. Mogą być pomocne jako urządzenia awaryjne, ale docelowo warto wnioskować o zgodę na montaż jednostek split. Polski klimat jest coraz cieplejszy, więcej użytkowników będzie apelowało o ułatwienia prawne w tym zakresie. W segmencie ściennych klimatyzatorów do mieszkania typu split warto zwrócić uwagę na dwa modele.

fot. Haier

Haier JADE Plus – cichy bohater w naszych domach i mieszkaniach

Urządzeniem najczęściej polecanym jako klimatyzator do mieszkania w bloku jest model JADE Plus. To klimatyzator ścienny typu split (z jednostką zewnętrzną), pełniący jednocześnie funkcję nowoczesnego oczyszczacza powietrza. Technologicznie zaprojektowany tak, by funkcje te działały niezależnie. JADE Plus może zatem oczyszczać powietrze lub chłodzić. Trzecią funkcją dostępną w modelu jest ogrzewanie powietrza. Wydajność oraz poziom oczyszczania powietrza są równie wysokie jak w przypadku profesjonalnych urządzeń dedykowanych wyłącznie do tej roli. JADE Plus oczyści pomieszczenie o powierzchni 30 m2 w 15 minut. Jako klimatyzator do mieszkania w bloku, przy małej kubaturze pomieszczeń i dużym zapyleniu, JADE Plus przyniesie ulgę także alergikom. Technologia SELF PURIFY złożona z generatora jonów ujemnych, przyciągających mikronieczystości oraz siatki filtrującej IFD, wyposażonej w 7000 otworów do pochłaniania zanieczyszczeń, gwarantują wysoką absorpcję pyłu, kurzu, grzybów i roztoczy. Filtry są wielokrotnego użytku, dzięki czemu nie generujemy dodatkowych kosztów. Aspekt oszczędności dopełnia także wbudowany zarówno w jednostkę wewnętrzną, jak i zewnętrzną system samoczyszczania SELF CLEAN. Innowacyjna technologia utrzymuje klimatyzator w czystości i zabija szkodliwe bakterie na wymienniku.

fot. Haier

JADE Plus oferowany jest w trzech wariantach mocy urządzenia w zależności od powierzchni obiektu (od 2,6 do 5,2 kW). To optymalne wartości do schłodzenia pokoju dziecięcego, sypialni czy salonu. JADE Plus jest jednocześnie urządzeniem cichym, nieuciążliwym dla domowników ani sąsiadów, co jest niezwykle ważne dla klimatyzatora do mieszkania w bloku. Poziom hałasu może być obniżony nawet do 15 dB. Jednostki Haier są urządzeniami całkowicie automatycznymi, można kontrolować je z poziomu smartfona, z wykorzystaniem sieci Wi-Fi. Opcja Eco-pilota reagującego na obecność człowieka lub poziom światła pozwala na oszczędne gospodarowanie energią urządzeń.

fot. Haier

Haier FLEXIS Plus – więcej mocy i komfortu dla mieszkań i domów

Jeśli potrzebujemy urządzenia o większej mocy, do chłodzenia, oczyszczania i ogrzewania powietrza, także dla większego metrażu mieszkania, biura, czy domu, Haier poleca nowoczesny model FLEXIS Plus. Klimatyzator ten także pracuje cicho (obniżenie poziomu hałasu do 16 dB) oraz wyposażony został w funkcję SELF CLEAN. Dostępny jest w szerokim zakresie mocy urządzenia od 2,6 do 7 kW. Jeśli więc chłodzimy industrialny loft lub mieszkanie na poddaszu i uda nam się wyprowadzić jednostkę zewnętrzną na dach, balkon lub elewację, ten model sprawdzi się idealnie. Klimatyzator do mieszkania FLEXIS Plus jest urządzeniem kompaktowym, o atrakcyjnym, smukłym designie, dostępnym w dwóch wersjach kolorystycznych: White Matt i Black Matt, co pozwala dostosować aranżacyjnie jednostkę do wystroju każdego pomieszczenia.

fot. Haier

FLEXIS Plus pojawił się w ofercie jako niezawodny przyjaciel domu do wielu zadań. Zaletą tego urządzenia jest jego energooszczędność przy zachowaniu wysokiej efektywności, na co bardzo duży wpływ ma wykorzystanie czynnika chłodniczego R32, który ma niższy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (aż o 68% mniej) niż wcześniejszy czynnik R410A. Obecnie jest to najlepsze rozwiązanie dla pracy klimatyzatora. Poszukiwanie inteligentnych, ekologicznych i przystępnych cenowo rozwiązań to dewiza marki Haier. Firma doskonali swoje projekty w Centrum Badawczo Rozwojowym klimatyzacji, w którym znajduje się 120 laboratoriów. Przy projektowaniu urządzeń, inżynierowie Haier są zatem w stanie zaproponować komfort użytkowania i precyzję techniczną każdego detalu sprzętu, w tym klimatyzatorów do mieszkania w bloku. O klasie producenta świadczy także ponad trzydziestoletnie doświadczenie w produkcji innowacyjnych rozwiązań na rynki i strefy klimatyczne całego świata oraz aktualizowane przez lokalnych ekspertów atesty i certyfikaty. Na polskim rynku są to: atesty higieniczne Państwowego Zakładu Higieny oraz certyfikaty Eurovent (organizacji europejskich producentów urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych). Na wszystkie klimatyzatory Haier obowiązuje pięcioletnia gwarancja.

fot. Haier

Klimatyzator do mieszkania w bloku i nie tylko

Generalnym dystrybutorem klimatyzatorów marki Haier w Polsce jest firma Refsystem. Dystrybutor oferuje klientom indywidualnym i biznesowym kompleksowe rozwiązania w zakresie wyposażenia w optymalne dla potrzeb obiektu urządzenia klimatyzacyjne. Obok klimatyzatorów do mieszkania w bloku, Refsystem dostarcza jednostki dla hoteli, biur, budynków użyteczności publicznej oraz dla dużych inwestycji budowlanych. Nowatorskie rozwiązania technologiczne charakteryzują szeroką gamę produktów. Są wśród nich systemy multi i maxi split o różnej mocy i liczbie urządzeń, w kilku wariantach mocowania jednostek (klimatyzatory ścienne, przysufitowo-przypodłogowe, kasetonowe, kanałowe oraz kolumnowe). Ponadto systemy klimatyzacyjne MRV dedykowane dla dużych inwestycji i obsługi kilku urządzeń wewnątrz budynku, chillery, czyli agregaty wody lodowej chłodzone powietrzem, a także pompy ciepła dla domów energooszczędnych. Niezawodność marki potwierdzają szczytowe pozycje w światowych rankingach i raportach udziału w międzynarodowym rynku systemów klimatyzacyjnych. Jeśli zatem zastanawiamy się, jaki klimatyzator do mieszkania w bloku wybrać na nasze indywidualne potrzeby, warto skorzystać z pomocy ekspertów. Refsystem to godny zaufania partner, oferujący produkty najwyżej klasy, zapewniający przy tym fachowe doradztwo, serwis i wsparcie marketingowe.

fot. Haier