Okruchy historii

Klimatyzacja to wynalazek, który ma już przeszło 100 lat. Jej ojcem był według licznych źródeł Willis Carrier. Wszystko zaczęło się dokładnie w 1902 roku, kiedy potrzebne było rozwiązanie problemów pewnej drukarni. Kiedy wilgotność powietrza wzrastała, papier marszczył się, a tusz rozmazywał. Maszyna, którą stworzył Carrier wydmuchiwała powietrze z kompresora, aby mogło ono przejść przez cewki schładzane amoniakiem i wodą ze studni. Takie były początki, a dziś…

fot. Mitsubishi Electric

Marka Mitsubishi Electric zobowiązuje

Warunki klimatyczne w Japonii są zróżnicowane, dlatego muszą tam powstawać i powstają innowacyjne i wytrzymałe systemy zdolne do nieustannej pracy praktycznie w każdych warunkach. Klimatyzacja Mitsubishi Electric to gwarancja długich lat efektywnej i bezproblemowej pracy. A to wszystko bez dużego zużycia energii i negatywnego wpływu na środowisko.

fot. Mitsubishi Electric

Czy to w ogóle możliwe?

Tak, gdy do pracy przystąpią wirtuozi nowoczesnych technologii powstaje doskonały Model Daimond MSZ-LN. Cztery wyraziste kolory z błyszczącą i ochronną powłoką oraz wysublimowane wzornictwo to zaledwie początek. Jednostka ma możliwość podłączenia jako Single Split i Multi Split. Posiada czujnik 3D i-see, który umożliwia wykrywanie ludzi w pomieszczeniu i inteligentną regulację klimatu. Wszystko według reguł najwyższej energooszczędności.

fot. Mitsubishi Electric

Silnik w unikalnej technologii

Klimatyzację Mitsubishi Electric w najnowszej odsłonie wyposażono w silnik Poki-Poki o kompaktowym ułożeniu zwojów, co umożliwiło zwiększenie wydajności, osiągnięcie SEER do 10,5/SCOP do 5,2. To unikalna technologia firmy.

fot. Mitsubishi Electric

Co Diamond MSZ-LN oferuje użytkownikowi?

Podwójne żaluzje powietrzne działające niezależnie od siebie, optymalnie ochładzające lub ogrzewające powietrze w pomieszczeniu.

Technologia Hyper Heating pozwala wydajnie ogrzewać powietrze nawet przy najtrudniejszych warunkach zewnętrznych. Poprawia wydajność grzewczą instalacji umożliwiając utrzymanie 100 % mocy grzewczej przy temperaturze zewnętrznej do −15 °C i zapewnia dalsza pracę gdy temperatura spadnie do −25 °C. Urządzenia Hyper Heating osiągają wysokie wskaźniki sezonowej sprawności energetycznej.

fot. Mitsubishi Electric

Ale to nie wszystko…

Najbardziej zaawansowaną technologią jaką użyto w Daimond MSZ-LN jest Plasma Quad Plus.

fot. Mitsubishi Electric

Plasma Quad Plus

Wysokonapięciowa elektroda indukuje w powietrzu wyładowanie plazmowe, dzięki temu neutralizowane są wirusy, bakterie, alergeny i pleśnie. Filtr ten skutecznie eliminuje z powietrza również cząstki zawieszone – pyły, w tym cząsteczki smogu PM2,5. Badania z wiosny 2021 roku dowiodły, że plazma jest w stanie unieszkodliwić i wyeliminować niebezpieczny wirus Sars-Cov2. W ten oto sposób klimatyzacja Mitsubishi Electric pozwala pozbyć się z powietrza aż 6 niebezpiecznych czynników. Całość jest skonstruowana w tak przemyślany sposób, aby opatentowana powłoka Mitsubishi Electric zapobiegała dodatkowo przywieraniu kurzu i zanieczyszczeń do powierzchni filtra.

fot. Mitsubishi Electric

Jak na Mitsubishi Electric przystało tak zaawansowane urządzenie obsługuje się intuicyjnie za pomocą pilota z przejrzyście opisanymi funkcjami. Do obsługi zdalnej może posłużyć także tablet lub smartfon, po uprzedniej instalacji bezpłatnej aplikacji MELCloud.

Więcej informacji jest dostępnych na www.mitsubishi-les.com

02-255 Warszawa, ul. Krakowiaków 44, woj. mazowieckie
tel. +48 22 468 27 50,