Nowoczesna klimatyzacja w domu

Energooszczędna klimatyzacja przyszłości

Jak pogodzić ekologiczny styl życia z wygodą? Czy komfort przebywania we własnym domu musi wiązać się z rezygnacją z produktów takich jak np. klimatyzatory? Absolutnie nie! Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, odświeżył linię energooszczędnych klimatyzatorów Etherea, wykorzystujących ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Jednostki są wyposażone w inteligentny czujnik detekcji obecności w pomieszczeniu i programowalnego sterowania Econavi, który pozwala na wykrycie strat energii i obniżenie ich o 38%. Najwyższa klasa energetyczna A+++ i nowy systemem oczyszczania powietrza nanoe™ sprawiają, że Etherea doskonale sprawdzi się jako klimatyzacja w domu energooszczędnym.

Klimatyzacja w domu jednorodzinnym – luksus czy konieczność?
Coraz rzadziej spotykamy się dziś z opinią, że klimatyzacja w domu jednorodzinnym to luksus, na który niewielu może sobie pozwolić. Coraz rzadziej też jesteśmy straszeni wysokimi rachunkami za prąd czy rzekomym hałasem generowanym przez urządzenia klimatyzacyjne. O ile jeszcze w ubiegłym wieku w Polsce mało kto decydował się na montaż klimatyzacji w domu jednorodzinnym, to dziś sytuacja ta zmienia się radykalnie. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że rosną nasze oczekiwania i wymagania, ale przede wszystkim z uwagi na poszerzającą się ofertę rynkową. Nowoczesna klimatyzacja w domu coraz częściej kojarzy się nie tyle z wysokimi kosztami, co z komfortem, ekologią, zdrowym powietrzem, energooszczędnością. Spore zasługi ma w tej dziedzinie firma Panasonic, która oferuje odświeżoną linię urządzeń klimatyzacyjnych Etherea, które są skrojone na miarę wysokich wymagań klienta z XXI wieku.

 

nowoczesna klimatyzacja panasonicfot. Panasonic

 

Energooszczędna klimatyzacja
Obejmująca sześć modeli o mocach od 2 kW do 7,1 kW linia Etherea wyróżnia się najwyższą klasą efektywności energetycznej A+++ zarówno dla trybu ogrzewania, jak i chłodzenia. Oszczędność energii zapewnia między innymi system Econavi składający się z inteligentnych czujników nasłonecznienia oraz obecności i aktywności osób w pomieszczeniu. Dzięki nim ta nowoczesna klimatyzacja w domu automatycznie dostosowuje swoją pracę do warunków panujących w pomieszczeniu oraz potrzeb domowników. Zapewnia w ten sposób maksimum komfortu, ograniczając jednocześnie zużycie energii nawet do 38%.

 

nowoczesna klimatyzacja panasonic
nowoczesna klimatyzacja panasonic

 

Innowacyjne rozwiązanie zastosowane przez firmę Panasonic sprawiają, że Ethera sprawdzi się też jako klimatyzacja w domu energooszczędnym. Do oczyszczania powietrza w pomieszczeniu klimatyzatory Etherea wykorzystują system nanoe™, który usuwa 99% szkodliwych bakterii, wirusów oraz pleśni znajdujących się w powietrzu,  jak i tych pokrywających powierzchnie. Ponadto cząsteczki nanoe eliminują alergeny i maja właściwości nawilżające dla skóry oraz włosów.

 

nowoczesna klimatyzacja panasonic

 

Moda na ekologiczną klimatyzację
Trudno znaleźć lepszy i bardziej pożyteczny trend, niż dążenie do bycia „eko”. Co ciekawe – poszukiwanie rozwiązań przyjaznych środowisku i przyczyniających się do ochrony naturalnych zasobów obejmuje niemal wszystkie branże – od gastronomii, poprzez producentów kosmetyków, odzieży, sprzętów domowych, na branży budowlanej kończąc. Również dostawcy urządzeń klimatyzacyjnych muszą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, a Panasonic jest w tej dziedzinie liderem. Unijne Rozporządzenie 517/2014 wprowadza obowiązek wyeliminowania fluorowanych gazów cieplarnianych (F-gazów) ze względu na wymogi związane z ochroną środowiska do końca okresu przejściowego ustanowionego na lata 2017-2030.

 

nowoczesna klimatyzacja panasonic

 

Nie czekając aż nadejdzie narzucony odgórnie czynnik, w ekologicznej klimatyzacji Ethera stosuje czynnik chłodniczy R32, który w porównaniu do poprzedniego R410A jest efektywniejszy, bezpieczniejszy i charakteryzuje się niższym wskaźnikiem GWP, oznaczającym potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (ang. Global Warming Potential). Dodatkowo R32 jest czystą, jednoskładnikową substancją, dzięki czemu jest łatwiejszy do odzyskania i ponownego użycia.

Design i komfort w cenie – nowoczesna klimatyzacja w domu
Nowe jednostki zostały wyposażone w dwie niezależne żaluzje Aerowings mające na celu schłodzenie powietrza w jak najkrótszym czasie. Żaluzje, kierując nawiew w stronę sufitu, tworzą efekt opadającego chłodu. Pozwalają tym samym na równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza w całym pomieszczeniu.

 

nowoczesna klimatyzacja panasonicfot. Panasonic

 

Zaletą nowych modeli są ponadto niewielkie wymiary oraz cicha praca na poziomie 19 dB. Producent nie poszedł też na żadne ustępstwa pod kątem designu. Nowa klimatyzacja dla domów jednorodzinnych serii Etherea ma niezwykle smukłą konstrukcję, a ze swoją elegancką stylistyką świetnie wpisze się nawet w najbardziej nowoczesne wnętrza. Obok sześciu jednostek w kolorze białym, dostępne są też cztery jednostki w kolorze srebrnym, a ich walory zostały zauważone przez jury prestiżowego międzynarodowego konkursu iF Design Award, które wyróżniło ten produkt za doskonałe wzornictwo połączone z wysoką jakością oraz funkcjonalnością.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.aircon.panasonic.eu/PL_pl

02-583 Warszawa, ul. Wołoska 9a , woj. mazowieckie
tel. 22 338 11 00,


Liczba odwiedzin: 1521 | Data publikacji: 2017-07-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Klimatyzacja jest niezbędna w pomieszczeniach zamkniętych –...
Odpowiedź na pytanie, czy warto zainwestować w...
21.02.2020 | Automatyka domowa
Skuteczna integracja budynku to już fakt. To...
O ile jeszcze nasi rodzice i dziadkowie...
Dach STEICO to sprawdzone, kompleksowe rozwiązanie, spełniające...
26.11.2020 | Ogrzewanie
Inwestycja w energooszczędne pompy obiegowe oraz naczynia...
12.08.2020 | Stolarka otworowa
Ciepło, cieplej, gorąco... Nawet, jeśli tegoroczne lato...
28.01.2020 | Domy prefabrykowane
Doświadczony producent domów modułowych Moodhouse spod Poznania...
Zapewnienie prawidłowych parametrów powietrza to podstawowe zadanie,...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
22.03.2018 | Ogrzewanie
Rozwój technologii sprawia, że świadomie wybieramy takie...
Pleśń, grzyby, suche powietrze... nikomu nie trzeba...
Troska o efektywność energetyczną budynków przekłada się...
Zamiast narzekać na upały latem i na...
Z niecierpliwością czekamy na upalne lato. Cieszymy...
27.04.2015 | Domy prefabrykowane
Domy w konstrukcji drewnianej zdobywają nową rzeszę...
30.10.2013 | Energia ekologiczna
W związku z rosnącymi cenami energii, stale...
02.10.2013 | Domy drewniane
Na polskim rynku dostępna jest już praktycznie...
Współczesne globalne zagrożenia obecnymi w powietrzu wirusami,...
Dezynfekcja powietrza, zwana inaczej dekontaminacją to usuwanie...
Elementem, który ma kluczowe znacznie dla właściwego...
Dobre opinie klientów o urządzeniach marki Daikin...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. zachodniopomorskie
woj. opolskie
woj. wielkopolska
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: klimatyzacja do domu
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy