Mitsubishi Electric Europe B.V.Adres firmy:
02-232 Warszawa,
Ul. Łopuszańska 38C ,
woj. mazowieckie


Kontakt:
tel. +48 22 468 27 50
Email: [email protected]
WWW: www.mitsubishi-les.com

Mitsubishi Electric Europe B.V.

O firmie


MITSUBISHI ELECTRIC LES – KLIMATYZACJA I WENTYLACJA
Znana na całym świecie działająca od niemal wieku korporacja Mitsubishi Electric posiada biura sprzedaży, centra badawczo-rozwojowe i zakłady produkcyjne w ponad 30 krajach świata. Przedsiębiorstwo działa w branżach takich jak: technika lotnicza i kosmiczna, półprzewodniki, produkcja i rozdział energii, elektronika rozrywkowa oraz automatyka przemysłowa, jest też aktywne na polu techniki budowlanej w zakresie klimatyzacji i ogrzewnictwa. Mitsubishi Electric LES (Living Environment Systems), której oddział w naszym kraju otwarto w 2015 roku, to czołowy producent i dostawcą systemów klimatyzacji, ogrzewania, wentylacji oraz pomp ciepła. Objęte ofertą Mitsubishi Electric LES urządzenia spełniają najwyższe normy, charakteryzują są wysoką efektywnością energetyczną i mogą być stosowane mieszkaniach, pomieszczeniach średniej wielkości, dużych budynkach i powierzchniach komercyjnych. Oprócz najwyż­szej jakości dostarczanych usług Mitsubishi Electric LES jako główne zadanie traktuje ochronę klima­tu, w związku z czym prowadzi działania mające na celu obniżenia emisji dwutlenku węgla realizując program „Inicjatywa dla środowiska 2021”. W jego ramach zakłada się obniżenie w ciągu najbliższych lat emisji CO2 na skutek produkcji i funkcjonowania firmowych urządzeń o 30%. Obszerna oferta usług Mitsubishi Electric LES jest stale rozbudowy­wana i obejmuje instrukcje do projektowania i serwisowania, oprogramowanie pomocne przy wymiarowaniu, szkolenia ukierunkowane na praktykę, pomoc techniczną na miejscu oraz wsparcie reklamowe.

KLIMATYZACJA I WENTYLACJA
Wśród klimatyzatorów produkcji Mitsubishi Electric warto wymienić urządzenia serii M, Mr. Slim oraz City Multi VRF. Seria M umożliwia energooszczędne chłodzenie lub ogrzewa­nie małych i średnich pomieszczeń. Klimatyzatory te mogą być montowane w mieszkaniach, małych biurach, gabinetach, czy punktach usługowych. Urządzenia typu Mr. Slim są szczególnie energooszczędne i wydajne, wspaniale funkcjonują w wymagającym otoczeniu i najlepiej pasują do pomiesz­czeń średniej wielkości. City Multi VRF to seria różnorodnych modeli cechujących się wysoką elastycznością planowania i wymiarowania. Przeznaczone są one do użytkowania w dużych i wymagających budynkach, w których niezbędne jest indywidualne podejście do kwestii klimatyzacji. Z urządzeniami serii Mr. Slim i City Multi VRF współpracować mogą systemy wentylacji Lossnay. Mogą one też funkcjonować samodzielnie, a nadają się one do pracy w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, biurach i obiektach użytkowych.

POMPY CIEPŁA I SPRĘŻARKI
Darmowa energia środowiskową to źródło ciepła, na które obecnie panuje bardzo duży popyt. Produkowana przez Mitsubishi Electric pompa ciepła powietrze-woda to nowatorski system grzewczy umożliwiający łatwe pozyskiwanie tego typu energii. Od wielu lat firma produkuje również bardzo popularne sprężarki, które są uniwersalnymi urządzeniami przystosowanymi do zmieniających się wymagań europejskiego rynku.

INNE URZĄDZENIA
Mitsubishi Electric jest producentem su­szarek Jet Towel, które czynią suszenie rąk niezwykle prostym. Woda zdmuchiwana jest z bardzo dużą prędkością, a urządzenie pracuje zdecydowanie ciszej niż inne suszarki. Firma zajmuje się też produkcją pokojowych osuszaczy powietrza. Szczególnie przydają się one w pomieszczeniach o zbyt wysokim poziomie wilgotności, mogą też przyspieszyć suszenie rozwie­szonego w domu prania.

Więcej informacji na temat działalności firmy znajdziemy na stronie:

www.mitsubishi-les.com

Produkty i Usługi


Produkty Mitsubishi Electric:
//Klimatyzacja

Seria M
Klimatyzatory Serii M umożliwiają energooszczędne chłodzenie lub ogrzewanie małych i średnich pomieszczeń. Urządzenia te są na tyle nowoczesne, że mogą być montowane jako rozwiązania typu Single lub Multi Split w mieszkaniach, małych biurach, gabinetach, czy punktach usługowych.

Mr. Slim
Klimatyzatory z serii Mr. Slim idealnie nadają się do pomieszczeń średniej wielkości i mogą być montowane w układach Single lub równoległych Multi Split. Do serii Mr. Slim należą szczególnie energooszczędne i wydajne klimatyzatory, które można bez problemu zintegrować z wymagającym otoczeniem.

City Multi VRF
Seria City Multi przeznaczona jest do dużych i wymagających budynków, w których konieczne są indywidualne rozwiązania techniki klimatyzacyjnej. Różnorodność modeli urządzeń wewnętrznych oraz duży zakres mocy jednostek zewnętrznych gwarantują maksymalną elastyczność podczas planowania i wymiarowania.

// Wentylacja

Lossnay
Na każde zapotrzebowanie istnieje odpowiedni system wentylacji. Zależnie od takich czynników, jak wielkość budynków, pomieszczeń czy ilość osób w nich przebywających, można wyznaczyć i dobrać stosownie do potrzeb: wymaganą ilość świeżego powietrza oraz natężenie strumienia powietrza na osobę. Systemy wentylacji Lossnay przeznaczone są do mieszkań, domów jednorodzinnych oraz obiektów użytkowych i biur. Mogą pracować samodzielnie lub w połączeniu z klimatyzatorami Mr. Slim lub City Multi VRF.

// Pompy ciepła

ECODAN – pompy ciepła powietrze-woda
Zapotrzebowanie na darmową energię środowiskową jako wygodne źródło ciepła jest obecnie większe niż kiedykolwiek. Aby jej wykorzystywanie było jak najprostsze, skonstruowaliśmy pompę ciepła powietrze-woda Ecodan. Jest to nowatorski system grzewczy, którym można ogrzewać szybko, łatwo i niezawodnie.

// Sprężarki

Mitsubishi Electric od lat produkuje cieszące się popularnością sprężarki scroll i tłokowe. Te uniwersalne sprężarki są ciągle przystosowywane do różnych europejskich wymagań rynkowych.

// Jet Towel – suszarki do rąk

Suszenie rąk nigdy nie było prostsze. Dzięki zastosowaniu suszarek Jet Towel woda jest zdmuchiwana z dłoni z maksymalną prędkością, a do tego pracują one zdecydowanie ciszej niż inne urządzenia tego typu.

// Osuszacze powietrza

Pokojowy osuszacz powietrza Mitsubishi Electric znakomicie nadaje się do tego, aby przyspieszyć suszenie prania rozwieszonego w domu lub mieszkaniu. Można go także z powodzeniem używać w pomieszczeniach, gdzie poziom wilgotności jest zbyt wysoki.

Artykuły o tej firmie


Klimatyzacja jest niezbędna w pomieszczeniach zamkniętych –...

Słowa kluczowe: klimatyzacja, pompy ciepła powietrze-woda, suszarki do rąk, osuszacze powietrza