Klimatyzator Mitsubishi Electric z technologią Hyper Heating – całoroczny komfort

Mitsubishi Electric jest światowym liderem w branży systemów klimatyzacyjnych przeznaczonych zarówno do użytku prywatnego, jak i przemysłowego. Klimatyzatory tej marki oferują wiele innowacyjnych funkcji poprawiających komfort i jakość powietrza. Jednostki Serii Diamond standardowo wyposażone są w dwie, niezależnie pracujące, żaluzje powietrzne. Dzięki temu zapewniają wysoką efektywność rozdziału powietrza – domownicy przebywający w różnych miejscach w jednym pomieszczeniu mogą odczuwać taki sam komfort. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w urządzeniach klimatyzacyjnych jest czujnik 3D i-see, który pozwala na wykrywanie obecności i położenia osób w pomieszczeniu. Na podstawie tych informacji klimatyzator Mitsubishi Electric dostosowuje strumień powietrza, zapewniając maksymalny komfort oraz optymalizację zużycia energii.

fot. Mitsubishi Electric

Kolejna przydatna funkcja, zwłaszcza gdy klimatyzator usytuowany jest w sypialni lub obok niej, to tryb nocny. Obniża poziom hałasu jednostki zewnętrznej o 3 dB(A), wygaszając przy tym diodę LED i wyciszając przyciski na pilocie.

Warto wspomnieć również o możliwości korzystania z bezpłatnej aplikacji MELCloud, za pomocą której można zdalnie sterować urządzeniami z dowolnego miejsca, o dowolnej porze. Nawet będąc daleko poza domem, możemy uruchomić nasz klimatyzator z funkcją grzania, który zgodnie z naszym życzeniem ochłodzi bądź ogrzeje mieszkanie. Aplikacja pozwala również na zmianę zaprogramowanej temperatury, trybu pracy, a także śledzenie historycznych oraz bieżących danych pracy jednostki. Za pomocą programatora czasowego możemy zaprogramować konkretne godziny włączania i wyłączania urządzenia.

fot. Mitsubishi Electric

Klimatyzator z funkcją grzania – więcej niż tylko chłodzenie

Wiele dostępnych na rynku klimatyzatorów z funkcją grzania staje się mniej wydajna, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, co znacznie wpływa na koszt eksploatacji sprzętu. Modele klimatyzatorów Mitsubishi Electric z technologią Hyper Heating pozwalają na efektywną pracę w trybie grzania, nawet w zimnym klimacie. Zdolność działania w trudnych zimowych warunkach została potwierdzona przez próby terenowe w zimnych rejonach krajów skandynawskich – Szwecji i Norwegii. Wybrane modele klimatyzatorów Mitsubishi Electric są w stanie utrzymać temperaturę wewnątrz pomieszczenia na poziomie 25°C, nawet gdy temperatura zewnętrzna spada do -30°C.

fot. Mitsubishi Electric

To jednak nie wszystko. Urządzenia Serii M z technologią Hyper Heating to również bardziej ekologiczna, tańsza i efektywna alternatywa dla kominków domowych. Zachowują wysoką wydajność, a jednocześnie są energooszczędne. Osiągają klasę energetyczną A++ przy indeksie mocy 2,5 kW i wskaźnik SCOP (Współczynnik Efektywności Sezonowej) do 4,9. Są zatem doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla mieszkań i domów, ale i np. dla domków letniskowych. Latem pomogą schłodzić wnętrze, a w sezonie jesienno-zimowym możemy zastosować je do ogrzewania.

fot. Mitsubishi Electric

W upalne dni użytkownicy klimatyzacji mają tendencję do ustawiania jej na bardzo niskie temperatury. Warto pamiętać, że najważniejszą zasadą korzystania z klimatyzacji podczas upałów jest dopilnowanie, aby różnica między temperaturą zewnętrzną a wewnętrzną nie przekraczała 5°C. Dzięki temu unikniemy przeziębień, które mogą pojawić się w wyniku szoku termicznego.

fot. Mitsubishi Electric

Czystsze powietrze dzięki klimatyzacji

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo zanieczyszczone i – w konsekwencji – groźne dla naszego zdrowia jest powietrze, którym oddychamy w naszych domach. Nowoczesne klimatyzatory wiodących producentów posiadają funkcje oczyszczaczy powietrza. W klimatyzatorach Mitsubishi Electric zastosowano np. technologię Plasma-Quad-Plus/Connect, która skutecznie usuwa aż sześć rodzajów szkodliwych substancji, tj.: wirusy (w tym SARS-CoV-2), bakterie, alergeny i pleśń. Klimatyzatory tej marki są wyposażone także w różnego rodzaju filtry – oczyszczający powietrze, neutralizujący zapachy czy V-blocking, który blokuje wirusy i najmniejsze nawet cząsteczki szkodliwych substancji. Skutecznie rozprawiają się z cząsteczkami smogu, co jest szczególnie istotne w sezonie jesienno-zimowym, i neutralizują alergeny, co z kolei jest ważne zwłaszcza wiosną i latem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.mitsubishi-les.com/pl/

02-255 Warszawa, ul. Krakowiaków 44, woj. mazowieckie
tel. +48 22 468 27 50,