Klimatyzacja to jeden z najpożyteczniejszych wynalazków XX wieku. Bez niej niemożliwym byłoby chociażby budowanie ogromnych szklanych wieżowców bez otwieranych okien czy podziemnych parkingów. Do lamusa odchodzą też samochody bez klimatyzacji, a praca latem w nieklimatyzowanym biurze to raczej horror niż przyjemność. A ponieważ klimatyzatory są coraz tańsze, coraz mniejsze i coraz bardziej wielofunkcyjne, stają się powoli obowiązkowym wyposażeniem już nie tylko domów, ale i mieszkań.
– Zakup i montaż klimatyzatora to rozsądna i uzasadniona ekonomicznie decyzja. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na urządzenie, które spełni nasze oczekiwania. Warto więc dokonać tego zakupu rozważnie i postawić na wysoką jakość produktu oraz jego wielofunkcyjność – radzi Damian Wójcicki z firmy Refsystem – dystrybutora klimatyzatorów marki Haier.

 

 

Wybór klimatyzatora – Zadbaj o zdrowie
Oprócz oczywistej funkcji utrzymywania stałej temperatury w pomieszczeniach, która pozytywnie wpływa na zdrowie użytkowników, klimatyzatory mogą być wyposażone w dodatkową funkcję jonizacji powietrza. To proces polegający na wytworzeniu w krótkim czasie dużej ilości jonów ujemnych, mających korzystny wpływ na nasze zdrowie: poprawiają koncentrację, zmniejszają uczucie bólu, a nawet przyspieszają gojenie się ran.
– Po uruchomieniu funkcji „Health” w klimatyzatorze firmy Haier stężenie jonów ujemnych osiągnie wartość dziesiątek tysięcy jonów w ciągu 10 minut i miliona jonów po pół godzinie działania, co spowoduje wytworzenie w pomieszczeniu zbliżonego do leśnego mikroklimatu. Taki klimat oczyszcza powietrze w naszych drogach oddechowych, jednocześnie nawilżając je i ułatwiając oddychanie – zapewnia doradca techniczny Haier.

 

Bardzo istotna dla zdrowia jest dostępna w niektórych modelach klimatyzatorów firmy Haier funkcja Nano Aqua. Generator Nano Aqua jonizuje cząsteczki wody w nanometryczne jony, które mogą być łatwo absorbowane przez skórę. Dzięki temu działaniu, wspartemu zastosowaniem wielowarstwowego filtra, powietrze jest gruntownie oczyszczone z grzybów, pleśni, roztoczy i bakterii. Funkcję tę docenią zwłaszcza alergicy, bo czyste powietrze zdecydowanie redukuje zachorowalność na infekcje górnych dróg oddechowych. Ponadto, takie powietrze oczyszczone jest również z ulicznego kurzu i miejskiego smogu. Generator Nano Aqua reaguje także z wodą, wytwarzając wodę w mikro skupiskach, która może zostać łatwo wchłonięta przez zrogowaciałą warstwę skóry, umożliwiając utrzymanie odpowiedniego jej nawilżenia.
– Jakie to ważne i trudne, wie każdy rodzic dziecka z atopowym zapaleniem skóry – podkreśla doradca handlowy Haier.
Wszystkie te funkcje są w klimatyzatorach Haier wsparte bardzo istotną opcją autooczyszczania. Dzięki niej następuje osuszenie mokrego wymiennika ciepła, co zapobiega rozwojowi pleśni i bakterii. Rozwiązanie to eliminuje nieprzyjemne zapachy z urządzenia i pozwala zapobiec niedogodnościom związanym z ręcznym czyszczeniem filtra.

 

 

Wybór klimatyzatora – Komfort i wygoda
O zaletach sterowania czymkolwiek poprzez wbudowany moduł wi-fi nie trzeba nikogo przekonywać. Klimatyzator z takim wbudowanym modułem zdecydowanie odbiega swoją funkcjonalnością od klimatyzatorów go pozbawionych. Dziś, w dobie mobilnego Internetu, nie trzeba się już martwić o temperaturę w domu po powrocie z pracy czy z długiego urlopu. Z poziomu tabletu czy telefonu komórkowego, po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, można włączać i wyłączać klimatyzator, ustawiać jego temperaturę i prędkość wiatraka a także uruchamiać wszystkie dodatkowe funkcje naszego klimatyzatora, jak np. „krzywą snu”. To unikalna funkcja klimatyzatorów Haier: moduł sterowania obejmuje cztery typowe krzywe dla okresu snu stworzone specjalnie dla dzieci, osób starszych, kobiet i mężczyzn. Klimatyzacja Haier jest wyposażona w specjalny program zaprojektowany dla pory nocnej, który zapewnia, że temperatury w czasie snu nigdy nie są zbyt wysokie ani zbyt niskie, tworząc tym samym odczucie najwyższego komfortu i zapewniając oszczędność energii podczas odpoczynku w nocy.

 

– Doceni tę funkcję każdy, kto budził się po kilka razy w nocy z zimna lub gorąca, albo biegał co chwila nakryć/odkryć śpiące dziecko.
Dodatkowo, użytkownicy klimatyzatorów Haier z modułem wi-fi mogą z wyprzedzeniem ustawiać pory załączania i wyłączania urządzeń klimatyzacyjnych w dowolnym dniu tygodnia oraz wybierać tryb eksploatacji, ustawiać temperaturę i wybierać prędkość wiatraka. To pozwala na maksymalne zoptymalizowanie zużycia energii oraz na utrzymanie warunków idealnych w pomieszczeniach. Aplikacja umożliwia także sterowanie całą grupą urządzeń klimatyzacyjnych, czyli np. klimatyzatorami w domu i w firmie.

Wybór klimatyzatora – Innowacyjność
Oprócz wszystkich opisanych funkcji, klimatyzatory firmy Haier mają specjalnie zaprojektowane podwójne ruchome łopatki (sterowane za pomocą pilota bezprzewodowego) na wylocie powietrza, dzięki którym użytkownik może, odpowiednio do miejsca, w którym się znajduje, wybrać kierunek wypływu powietrza z klimatyzatora. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której przepływ powietrza jest skierowany bezpośrednio na ciało użytkowników. Poza tym, klimatyzatory Haier, dzięki specjalnie zaprojektowanemu krzyżowemu wiatrakowi przepływu i zoptymalizowanemu przewodowi powietrza, są w stanie doprowadzać strumień powietrza nawet na odległość 20 metrów i dalszą. To ważna cecha w przypadku zastosowania klimatyzatora w dużych, wysokich pomieszczeniach.

 

– Ogromna ilość ciekawych funkcji klimatyzatorów pozwala na idealne dobranie sprzętu do jego użytkowników. Warto więc rozważyć przynajmniej najważniejsze z nich przed podjęciem decyzji, żeby później nie żałować, że nie możemy jakiejś funkcji korzystać – podsumowuje doradca techniczno-handlowy Haier.