Niewidoczne klimatyzatory Daikin

Ukryty komfort klimatyzacji

Budynki znajdujące się w lokalizacji śródmiejskiej jak sklepy, banki czy restauracje muszą spełniać określone wymogi budowlane. Muszą być także odpowiednio wyposażone, aby zarówno pracownik, jak i klient czuł się w ich wnętrzu komfortowo. Komfort, przede wszystkim latem, zapewniają klimatyzatory, które regulują temperaturę w pomieszczeniu, schładzając napływające z zewnątrz powietrze.

Klimatyzacja jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia budynków użyteczności publicznej. Niestety, czasem inwestorzy muszą z niej zrezygnować, gdyż instalacja całego systemu sprawi, że obiekt nie będzie zgodny z przepisami budowlanymi. Głośny tryb pracy, agregat, który zniszczy elewację budynku to tylko niektóre z problemów. Istnieje jednak na rynku unikatowy system klimatyzacyjny VRV IV-i firmy Daikin, który można zamontować nawet w najbardziej wymagających lokalizacjach.

Niewidoczne klimatyzatory – Instalacja wewnątrz budynku
Standardowe klimatyzatory wymagały instalowania agregatu zewnętrznego na elewacji. System VRV IV–i umożliwia całkowite schowanie instalacji wewnątrz budynku. Jednostka zewnętrzna została dodatkowo rozdzielona, co pozwala na elastyczne rozmieszczenie urządzeń w komfortowych dla użytkownika miejscach. Sprężarka może być zainstalowana na poziomie podłogi w magazynie, na zapleczu, w kuchni lub innym miejscu, do którego dostęp mają tylko pracownicy. A dzięki kompaktowym wymiarom (600x550mm) nie zajmuje zbyt dużej powierzchni. Z kolei wymiennik ciepła można zamontować w przestrzeni stropu podwieszonego.

Na elewacji znajdują się zatem tylko kratki wentylacyjne, które także można ukryć za pomocą elementów dekoracyjnych, np. dekorów lub loga, dzięki czemu będą niewidoczne z poziomu ulicy. Inną opcją, wykorzystywaną na poziomie projektowania, jest takie wkomponowanie kratek, aby stały się one integralną częścią budynku. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku budowli, na których elewacji nic nie może się znajdować, jak zabytkowe gmachy czy budowle sakralne.

fot. Dakin

 

Niewidoczne klimatyzatory – wiele rozwiązań w jednym systemie
System VRV IV-i składa się z wielu nowatorskich technologii, które podnoszą jego efektywność i poprawiają komfort użytkowania.
Wymiennik ciepła V-shape jest innowacyjną technologią na rynku VRF. Jego zoptymalizowany kształt zapewnia lepszy przepływ powietrza i większe ciśnienie statyczne. Uzyskujemy wysoką efektywność urządzenia przy wysokości zaledwie 400mm. Dostęp serwisowy dla modułu sprężarki znajduje się od frontu. Drzwiczki można uchylić i w łatwy sposób dostać się do każdej jej części, np. w celu konserwacji. 
Agregat zewnętrzny można podłączyć aż do 10 jednostek wewnętrznych o różnych typoszeregach – kasety, jednostki naściennej, jednostki kanałowej, podstropowej i podłogowej. Spełniają one wszelkie wymagania i komponują się z każdym wystrojem wnętrza. Warto zwrócić uwagę także na inwerterowe wentylatory odśrodkowe. Opatentowana technologia łopatki zakrzywionej do tyłu zwiększa ich sprawność nawet o 85% od wentylatorów sirocco. Ich wydajność można dostosować w zależności od oporów instalacji kanałowej.
System został wzbogacony również w wiele inteligentnych rozwiązań. Jednostki wewnętrzne zainstalowane w różnych obszarach obiektu można ze sobą skonfigurować. Każdą z nich można sterować w sposób indywidualny na miejscu lub zdalnie. Dodatkowo, dzięki unikalnej funkcji zmiennej temperatury czynnika chłodniczego, zimne przeciągi zostają wyeliminowane, a praca urządzenia dostosowana zostanie do aktualnych warunków. Gwarantuje to najwyższy komfort i najlepszą efektywność sezonową. Nowością jest inteligentne narzędzie i-Net/i-Tab. Przygotowuje ono wizualizację zużycia energii przez system klimatyzacyjny Daikin. W ten sposób klient może kontrolować koszty eksploatacji urządzenia.

fot. Dakin

 

System klimatyzacyjny Daikin – komfort użytkowania w zgodzie z przepisami
System klimatyzacyjny Daikin zapewnia wygodę użytkowania. Posiada on najwyższy wskaźnik efektywności sezonowej w swojej klasie (ESEER). Dzięki temu zużywa mniej energii i produkuje mniej CO2, jednocześnie obniżając koszty eksploatacji.
Praca klimatyzatora jest bardzo cicha. Dedykowane tryby pracy obniżają poziom dźwięku urządzenia. Dlatego jest to idealne rozwiązanie w przypadku gęsto zabudowanych obszarów, np. centrum miasta, ponieważ chroni mieszkańców przed hałasem.
Wspomniana wcześniej elastyczna instalacja pozwala na dowolne zagospodarowanie lokalu. Kompaktowe wymiary maksymalizują przestrzeń użytkową w pomieszczeniu.
Rozwiązania wykorzystane w systemie Daikin VRV IV-i ułatwiają otwarcie działalności i przyspieszają uzyskanie pozwoleń na rozpoczęcie prac. System jest w pełni zgodny z przepisami budowlanymi.
Agregat nie jest umiejscowiony na dachu lub przy budynku, tylko wewnątrz niego, więc system spełnia normy dotyczące posadowienia agregatów. Niski poziom głośności pracy klimatyzatora odpowiada standardom dotyczącym emisji hałasu w centrach miasta.

fot. Dakin
 

Niewidoczne klimatyzatory – łatwy montaż i szybki serwis
Innowacyjna i lekka konstrukcja systemu VRV IV-i ułatwia jego montaż w obiekcie. Do instalacji potrzebne są tylko 2 osoby. Zapomnieć można także o licznej ekipie i ciężkim sprzęcie, a także dźwigu, ponieważ urządzenie jest dostarczane w dwóch częściach.
W trakcie użytkowania mamy zagwarantowany pełen komfort, ponieważ zawsze uzyskamy wsparcie dzięki sieci wykwalifikowanych profesjonalistów. Specjaliści doradzą jak zapewnić optymalne działanie urządzenia oraz w jaki sposób obniżyć koszty jego użytkowania. W razie wystąpienia usterki, możemy liczyć na szybką pomoc serwisanta.
Ze szczegółową ofertą systemów klimatyzacyjnych Daikin można zapoznać się na stronie: www.daikin.pl

02-677 Warszawa, ul. Taśmowa 7, woj. mazowieckie
tel. 223199000,


Liczba odwiedzin: 1012 | Data publikacji: 2016-05-30

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:Podobne artykuły


Klimatyzacja jest niezbędna w pomieszczeniach zamkniętych –...
Jak skutecznie klimatyzować obiekty komercyjne, aby obniżyć...
Jak pogodzić ekologiczny styl życia z wygodą?...
O ile jeszcze nasi rodzice i dziadkowie...
Odpowiedź na pytanie, czy warto zainwestować w...
Zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza pomiędzy pomieszczeniem, w...
Odpowiednia klimatyzacja i wentylacja obiektów wielkokubaturowych to...
Belimo to czołowy przedstawiciel branży w zakresie...
21.02.2020 | Automatyka domowa
Skuteczna integracja budynku to już fakt. To...
28.01.2020 | Domy prefabrykowane
Doświadczony producent domów modułowych Moodhouse spod Poznania...
toolmec-glowne
11.07.2019 | Wózki widłowe
Wózek widłowy diesel, elektryczny czy LPG? To...
Zapewnienie prawidłowych parametrów powietrza to podstawowe zadanie,...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
Efektywne klimatyzatory domowe z serii Etherea pracują...
20.04.2018 | Systemy budowlane
Przebywając we wnętrzu, bez względu na to...
22.03.2018 | Ogrzewanie
Rozwój technologii sprawia, że świadomie wybieramy takie...
Pleśń, grzyby, suche powietrze... nikomu nie trzeba...
01.09.2017 | Inwestycje budowlane
Szybkość, dokładność, kompleksowość – choć niemal każda...
05.08.2016 | Energia ekologiczna
Produkcja energii ze źródeł odnawialnych to dziś...
03.06.2016 | Ogrzewanie
Ogrzewanie sufitowe promieniowaniem podczerwonym to jeszcze wciąż...
Troska o efektywność energetyczną budynków przekłada się...
08.01.2016 | Podnośniki
Grupa Haulotte, która na swoim koncie ma...
04.11.2015 | Stolarka otworowa
Budynki energooszczędne i pasywne muszą spełniać bardzo...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie
woj. opolskie
woj. kujawsko-pomorskie

Słowa kluczowe: klimatyzacja, ukryta klimatyzacja, cicha klimatyzacja, niewidoczna klimatyzacja, klimatyzacja w domu koszt, najlepsze klimatyzatory, dobor klimatyzatora, klimatyzer, klimatyzery, dobór klimatyzatora
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy