Wentylacja z odzyskiem ciepła

Ekonomiczna i ekologiczna wentylacja obiektów przemysłowych

Każdy z nas wie dobrze, jak nieprzyjemne są skutki niewłaściwej wentylacji pomieszczeń: nadmierna kondensacja pary wodnej, zawilgocenie ścian i stropów, niezdrowe, stęchłe powietrze. W czasach gdy koszty ogrzewania wciąż rosną, nowo powstające obiekty są coraz bardziej szczelne, uniemożliwiając wymianę zużytego powietrza na świeże. Jak temu zaradzić, nie narażając się na wzrost kosztów ogrzewania? Gotową odpowiedź na to pytanie ma firma Alternatywne Systemy Komfortu.

Rekuperatory bezkanałowe – dlaczego warto?
W dobie szczelnych budynków wentylacja grawitacyjna jest już niewystarczająca, dlatego coraz częściej inwestorzy decydują się na instalowanie rekuperatorów bezkanałowych.
Zasada działania tego typu urządzeń jest prosta. Gdy do rekuperatora dociera zużyte powietrze z pomieszczenia, jest ono poddawane filtracji i wywiewane na zewnątrz budynku kanałem wylotowym. Jednocześnie do kanału wlotowego zostaje zassane świeże powietrze z zewnątrz.
– Również ono jest filtrowane i oczyszczane z pyłków i kurzu, co doceniają szczególnie alergicy. Następnie takie czyste powietrze przechodzi przez wymiennik ciepła, w którym zostaje ogrzane – wyjaśnia Jakub Nęciński, właściciel firmy Alternatywne Systemy Komfortu.
W efekcie zapewniamy świeże powietrze w budynku bez kosztownych strat ciepła przez uchylone okno, co przekłada się oczywiście na realne zyski, bo według danych dobrze dobrany rekuperator pozwala na zaoszczędzenie nawet 80% energii potrzebnej do ogrzania nawiewanego powietrza.
– Świetnie sprawdzają się w tej roli rekuperatory bezkanałowe marki Turbovex, które skutecznie rozwiązują problemy związane z odzyskiem ciepła i wentylacją, a jednocześnie nie wymagają dalszych inwestycji np. w system kanałów nawiewno-wywiewnych – komentuje Jakub Nęciński.

 

Wentylacja z odzyskiem ciepła Wentylacja z odzyskiem ciepłafot. Alternatywne Systemy Komfortu

 

Dachowe rekuperatory bezkanałowe w przemyśle
Na rekuperatory bezkanałowe decydują się zarówno odbiorcy prywatni, którzy instalują je w swoich domach, jak i odbiorcy przemysłowi – właściciele dużych hal produkcyjnych, sklepów, salonów samochodowych, biur, restauracji, sal bankietowych. Urządzenia świetnie sprawdzają się też w salach gimnastycznych i halach sportowych. W ofercie firmy Alternatywne Systemy Komfortu dostępne są zarówno bezkanałowe rekuperatory dachowe, jak i sufitowe.
– Wśród sprawdzonych rozwiązań dla zastosowań przemysłowych znajduje się rekuperator dachowy TX 3000 z serii Professional marki Turbovex – mówi Jakub Nęciński. – Dzięki łatwości instalacji, z powodzeniem można go montować w nowych i w modernizowanych obiektach. Jedyne, co musimy zrobić, to jeden otwór w dachu, bez dodatkowych kanałów wentylacyjnych, anemostatów, przepustnic, automatyki, które znacząco podnosiłyby koszty całości – dodaje.
Taka inwestycja amortyzuje się zresztą bardzo szybko – system TX3000 wyposażony jest dwa energooszczędne wentylatory oraz rotacyjny wymiennik ciepła, umożliwiając zrównoważoną wymianę powietrza. Dalsze oszczędności generuje zastosowany w systemie automatyczny bypass, który doprowadza w ciągu nocy chłodne powietrze i zatrzymuje je tak długo, jak to możliwe w ciągu dnia, schładzając pomieszczenia.
Warto też podkreślić fakt, że rekuperatory TX3000 mogą działać w trybie całkowicie automatycznym, bez ingerencji człowieka dostosowując parametry swojej pracy do potrzeb wentylacyjnych.
– Dzięki temu nie powstają niepotrzebne straty energii. System wentylacyjny posiada ponadto w czujnik CO2, można go też doposażyć w czujnik ruchu i wilgoci – dodaje Jakub Nęciński.

 

Wentylacja z odzyskiem ciepłafot. Alternatywne Systemy Komfortu

 

Rekuperatory bezkanałowe sufitowe
Grupą urządzeń, które również umożliwiają ekonomiczną wentylację z odzyskiem ciepła i zdrowe powietrze wewnątrz budynków usługowych i użyteczności publicznej są rekuperatory bezkanałowe w wersji podusfitowej Turbovex Komfort. Także ta seria pozwala na szybki i łatwy montaż (maksymalnie jeden dzień roboczy!) bez dodatkowych nakładów finansowych na kanały wentylacyjne.
Rekuperatory z grupy Komfort najczęściej stosowane są w takich obiektach, jak np. biura, szkoły czy przedszkola, domy opieki, sklepy, salony sprzedaży czy restauracje. W takich miejscach obok zdrowego powietrza i komfortu wewnątrz liczy się także cicha praca urządzeń, dlatego rekuperatory Komfort mają wbudowane ciche wentylatory prądu stałego EC firmy EBM Papst,
– W porównaniu do wentylatorów prądu zmiennego zapewniają one nie tylko niższy poziom hałasu, ale także wyższy odzysk ciepła, co pomaga oszczędzać energię – podkreśla Jakub Nęciński.
Rekuperatory bezkanałowe sufitowe działają podobnie jak urządzenia montowane na dachach – zapewniają dopływ świeżego powietrza do budynku, a dzięki wyposażeniu w bypass utrzymują w ciągu dnia chłodne (i darmowe) powietrze, nagromadzone w nocy. Wszystko to odbywa się automatycznie, bez ingerencji użytkownika. Podobnie jak seria Turbovex TX3000, również rekuperatory podsufitowe posiadają czujnik CO2 oraz możliwość doposażenia w czujniki ruchu i wilgoci.

 

Wentylacja z odzyskiem ciepłafot. Alternatywne Systemy Komfortu

 

Gazowe centrale dachowe
Wśród urządzeń z oferty Alternatywnych Systemów Komforty dedykowanych do zastosowań przemysłowych znajdują się centrale gazowe Rooftoop firmy Goodman. W zależności od potrzeb dostępne są centrale gazowe z chłodzeniem (seria PGB), chłodzące (serie PCB i PC) lub chłodzące z pompą ciepła.

Firma Alternatywne Systemy Komfortu powstała w 1998 roku. Od początku swojej działalności zajmuje się szeroko pojętymi zagadnieniami z dziedziny wentylacji, klimatyzacji oraz ogrzewania promiennikowego i powietrznego. Przedsiębiorstwo  prowadzi bezpośredni import urządzeń z fabryk produkcyjnych m.in. z USA, Holandii, Włoch, Węgier i Danii. Partnerami handlowymi firmy są wyłącznie zakłady, które oferują wysokiej jakości urządzenia grzewcze w przystępnych cenach, legitymujące się znakiem jakości ISO. Firma służy fachowym doradztwem technicznym oraz wszelką pomocą w kwestii stosowania oraz doboru proponowanych urządzeń, a konsultacje oraz wstępne wyceny są wykonywane bezpłatnie i niezobowiązująco. Dzięki współpracy z bankami pomaga też klientom w uzyskaniu korzystnie oprocentowanych kredytów na zakup i montaż urządzeń.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronach: www.promienniki-ask.pl, www.nagrzewnice-ask.pl, www.rekuperatory-ask.pl

 

34-114 Brzeźnica, ul. Wiślana 12 , woj. małopolskie
tel. 33 879 20 30, 606 926 667,


Liczba odwiedzin: 1303 | Data publikacji: 2015-09-25

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Ograniczenie zużycia energii do zera - ta...
Wentylowanie pomieszczeń jest niezwykle ważne dla zdrowia...
Wentylacja z odzyskiem ciepła stała się standardem...
Nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem...
Idea inteligentnego domu, który dzięki odpowiedniemu systemowi...
Dzisiejsze budownictwo mocno zmierza w kierunku budownictwa...
14.03.2018 | Ogrzewanie
Inwestycja w montaż rekuperatora oznacza istotne zmniejszenie...
Czynniki, które mają wpływ na samopoczucie mieszkańców...
Najważniejszym celem wentylacji budynków jest dostarczenie do...
20.04.2016 | Ogrzewanie
Na coraz bardziej profesjonalizującym się polskim rynku...
05.02.2016 | Domy drewniane
Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli...
Troska o efektywność energetyczną budynków przekłada się...
Idea budownictwa pasywnego zakłada wznoszenie samowystarczalnych energetycznie...
Jeszcze do niedawna odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz...
Termomodernizacja istniejących i powstających energooszczędnych domów wprowadza...
Inwestorzy coraz częściej zdają sobie sprawę, że...
06.06.2016 | Grzejniki
Fakt, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła...
08.02.2021 | Domy ekologiczne
Darmowy prąd i ogrzewanie, darmowa ciepła woda,...
Elementem, który ma kluczowe znacznie dla właściwego...
Straty z tytułu wentylacji w bilansie cieplnym...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Dostęp do własnej energii, wytwarzanej na przykład...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. opolskie
woj. wielkopolska
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: rekuperatory, rekuperator, rekuperacja
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy