Ventiza PP60 to klucz do zdrowszego życia w przestrzeniach mieszkalnych, który jest kolejnym elementem składającym się na kompletny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła Wavin Ventiza.

Jaki rekuperator ścienny wybrać przy ograniczeniach przestrzennych i termomodernizacji?

Rekuperator ścienny Ventiza PP60 marki Wavin to nowoczesne i efektywne rozwiązanie dla systemów wentylacji w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych, szczególnie tam, gdzie przestrzeń na większe instalacje (wentylacja z centralnie zlokalizowaną jednostką) jest ograniczona. Doskonale sprawdza się w budynkach wielorodzinnych poddawanych termomodernizacji, oferując mieszkańcom nie tylko świeże i oczyszczone powietrze, ale także efektywny odzysk ciepła.

Minimalistyczny design rekuperatora Ventiza PP60 umożliwia jego dyskretną integrację z wnętrzem, a montaż ogranicza się do wykonania jednego otworu o średnicy 160 mm w ścianie. Dzięki temu urządzenie zapewnia optymalną cyrkulację powietrza nawet w większych pomieszczeniach, utrzymując jego wysoką jakość. Maksymalne natężenie przepływu powietrza wynosi 60 m³/h.

Nowy rekuperator ścienny, jaki oferuje Wavin, to klucz do szybkiej i efektywnej wymiany powietrza. W pomieszczeniach o powierzchni do 20 m² jego całkowita wymiana następuje w czasie krótszym niż godzina.

Dzięki ceramicznemu wymiennikowi ciepła, urządzenie osiąga wysoką sprawność energetyczną, sięgającą 93%. Jego dodatkową zaletą jest bardzo cicha praca, którą zapewnia optymalnie zaprojektowana zewnętrzna kratka wentylacyjna i strategicznie umieszczony wentylator, znajdujący się za wymiennikiem ciepła, co minimalizuje przenikanie hałasu do pomieszczeń.

Ventiza PP60 to rekuperator ścienny, który jest bardzo prosty w konserwacji. Wymiennik ciepła jest łatwy do demontażu bez potrzeby używania narzędzi i z wyeliminowaniem konieczności dotykania wentylatora oraz jego połączeń elektrycznych. Na utrzymanie urządzenia w dobrym stanie wpływa też łatwy dostęp do filtra przeciwpyłowego.

Usuwanie zużytego powietrza.

Zasada działania rekuperatora Ventiza PP60

Ventiza PP60 działa na zasadzie zdecentralizowanego systemu wentylacji z odzyskiem ciepła: usuwa zanieczyszczone powietrze z pomieszczeń i jednocześnie wprowadza świeże powietrze z zewnątrz, które jest oczyszczane i w razie potrzeby ogrzewane dzięki ceramicznemu wymiennikowi ciepła.

W przypadku ustawienia funkcji wymiany ciepła, urządzenie działa w dwóch, trwających po 70 sekund trybach, naprzemiennie usuwając powietrze z pomieszczeń oraz wprowadzając do nich świeże, ogrzane powietrze. Podczas wyciągania z pomieszczenia zużytego powietrza, przepływa ono przez kanał powietrzny, oddając po drodze swoją energię cieplną do ceramicznego wymiennika ciepła. Kiedy ten etap się zakończy, zmienia się kierunek obrotów wentylatora, który przechodzi w tryb nawiewu: świeże powietrze z zewnątrz przepływa przez filtr (gdzie jest oczyszczane) oraz przez wymiennik (gdzie jest ogrzewane). Następie trafia ono do pomieszczenia.

Wymiennik ciepła nie tylko ogrzewa powietrze zewnętrzne, ale też efektywnie wykorzystuje zgromadzone ciepło, co przyczynia się do znaczących oszczędności energetycznych. Znajdujące się przed i za wymiennikiem filtry skutecznie oczyszczają powietrza, które jest nawiewane do wnętrza.

Nowoczesne rozwiązanie Wavin, jakim jest rekuperator ścienny Ventiza PP60, daje możliwość skonfigurowania zaawansowanego systemu wentylacyjnego poprzez połączenie do 16 jednostek w jedną sieć. Taka konfiguracja, realizowana w trybie przewodowym typu Master/Slave, pozwala na centralne zarządzanie całym systemem za pomocą jednej jednostki głównej oraz jednego pilota zdalnego sterowania. Funkcjonalność ta jest szczególnie użyteczna w dużych mieszkaniach czy wielopiętrowych budynkach, gdzie można grupowa

rekuperatory, zapewniając jednolite warunki klimatyczne. System wyposażony jest dodatkowo w czujniki wilgotności i zmierzchu, których parametry odczytuje się w pomieszczeniu z główną jednostką sterującą.

Nawiew świeżego powietrza.

Jaki rekuperator ścienny wybrać? Prosty w obsłudze!

Zarządzanie rekuperatorem Ventiza PP60 jest intuicyjne dzięki dołączonemu pilotowi zdalnego sterowania, który pozwala na precyzyjną regulację wilgotności w pomieszczeniu (nastawa wartości zadanej na poziomie 90%, 60% lub 40%) oraz kontrolę przepływu powietrza (60 m³/h, 40 m³/h lub 20 m³/h). Pilot umożliwia również łatwe przełączanie między różnymi trybami działania urządzenia, co zwiększa jego funkcjonalność i efektywność. Takie możliwości kontrolne są kluczowe przy podejmowaniu decyzji o tym, jaki rekuperator ścienny najlepiej odpowie na potrzeby użytkownika.

Do wyboru są różne tryby pracy urządzenia:

Tryb automatyczny – zapewnia funkcjonowanie rekuperatora z automatycznym odzyskiem ciepła, gdzie urządzenie dostosowuje parametry pracy do aktualnych warunków w pomieszczeniu, wykorzystując czujniki wilgotności i zmierzchu.

Tryb manualny – pozwala na pracę z odzyskiem ciepła przy manualnie ustawionej prędkości wentylatora, bez uwzględniania odczytów z czujników.

Tryb nocny – redukuje prędkość działania rekuperatora w nocy, gdy potrzeba szybkiej wymiany powietrza jest mniejsza, co pozwala na oszczędność energii oraz zapewnienie cichej pracy urządzenia.

Tryb intensywny – tymczasowo zwiększa prędkość pracy rekuperatora do maksymalnej, aby szybko oczyścić powietrze, na przykład podczas gotowania lub innych czynności generujących zwiększone zanieczyszczenie powietrza.

Tryb przewietrzania – umożliwia użytkownikowi wybór kierunku przepływu powietrza w zależności od potrzeb, na przykład dla efektywniejszego usuwania zanieczyszczeń.

Tryb monitorowania – rekuperator pozostaje wyłączony, ale dzięki czujnikom jest stale monitorowana wilgotność powietrza; urządzenie uruchomi się automatycznie, gdy poziom wilgotności przekroczy ustawioną wartość, co jest szczególnie przydatne podczas dłuższej nieobecności w domu, zapobiegając nadmiernemu zawilgoceniu.

W pilocie zdalnego sterowania rekuperatora wbudowany jest przełącznik blokady przycisków, który ma na celu zapobiec przypadkowej zmianie ustawień trybów pracy. Na obudowie rekuperatora zamontowany został łatwo dostępny przycisk włączania, który umożliwia szybkie uruchomienie urządzenia po wykonaniu rutynowych czynności konserwacyjnych, takich jak czyszczenie wymiennika ciepła lub wymiana filtra, zalecanej po osiągnięciu przez rekuperator 3000 godzin pracy.

O grupie Orbia

Orbia, globalna firma działająca w wielu sektorach, ma na celu podniesienie jakości życia na całym świecie. Zajmuje się produkcją w obszarach takich jak polimery (Vestolit i Alphagary), budownictwo i infrastruktura (Wavin), rolnictwo precyzyjne (Netafim), technologie dla łączności (Dura-Line) oraz produkcja i dostawa produktów fluorowych (Koura).

Misją przedsiębiorstwa jest wspieranie zdrowia, adaptacja miast do przyszłych wyzwań, innowacje w budownictwie, ulepszanie dostępności żywności i wody, umożliwianie dostępu do informacji oraz promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez zaawansowane materiały i specjalistyczne produkty. Orbia zatrudnia ponad 23 tysiące osób, jest obecna handlowo w ponad 110 krajach i prowadzi działalność operacyjną w ponad 50 krajach, z głównymi biurami w Bostonie, Meksyku, Amsterdamie i Tel Awiwie. W 2022 roku przychody firmy wyniosły 9,6 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej firmy: www.orbia.com.

O Wavin

Wavin, jako część grupy Orbia, jest liderem w branży innowacyjnych rozwiązań dla światowego sektora budowlanego i infrastrukturalnego. Dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu w innowacjach produktowych, firma przyczynia się do tworzenia zdrowych i zrównoważonych środowisk życia na całym świecie. Wavin pracuje nad poprawą dostępności do wody, urządzeń sanitarnych, tworzy miasta odporne na zmiany klimatyczne i projektuje komfortowe przestrzenie mieszkalne, współpracując z samorządami, inwestorami, projektantami i wykonawcami, aby wspierać społeczności w przygotowaniach na przyszłe wyzwania. Firma zatrudnia ponad 12 tysięcy osób i prowadzi produkcję w około 65 zakładach na całym świecie, obsługując ponad 80 krajów za pomocą rozległej sieci sprzedaży i dystrybucji.

Więcej informacji na stronie: https://www.wavin.com/pl-pl/

64-320 Buk , ul. Dobieżyńska 43 , woj. wielkopolskie
tel. 618 911 000,