Reduktory gazu (LPG), przydomowe instalacje gazowe

Tanie, ekologiczne ogrzewanie gazem

Reduktory gazu LPG oraz instalacje butlowe to tylko niektóre z rozwiązań, jakie znajdziemy w ofercie firmy GOK Regler und Armaturen Polska Sp. z o.o., która jest polskim oddziałem niemieckiej firmy GOK Regler – und Armaturen GmbH & Co. KG. Najwyższa jakość oferowanych produktów to nie tylko pusty slogan, bo za każdym stosowanym rozwiązaniem idą lata doświadczeń, poparte certyfikatami wydawanymi przez niezależne jednostki badawcze.

Przydomowe instalacje gazowe LPG

W czasach, w których tak dużo mówi się o konieczności przestawienia na ekologiczne źródła ogrzewania, coraz więcej inwestorów decyduje się na montaż przydomowej instalacji gazowej, i wbrew pozorom wpływ na tę decyzję ma nie tylko niska cena ogrzewana. W trakcie spalania gazu do atmosfery nie trafiają zanieczyszczenia, które wywołują choroby płuc, serca czy alergie, dlatego ogrzewanie gazowe uznawane jest za jeden z najczystszych i najbardziej efektywnych sposobów ogrzewania. Firma GOK oferuje instalacje butlowe oraz instalacje zbiornikowe.

Instalacja butlowe

– Instalacja butlowa składa się z reduktora gazu LPG, zaworu przełączającego i zestawu węży. Zazwyczaj podłączane są butle 33 kg, które pracują w układzie 2/4/6/8/10 butli. Połowa z nich pracuje na stronie roboczej instalacji, a pozostałe stanowią rezerwę. Dobór liczby butli ma tu kluczowe znaczenie z uwagi na fakt, że każda z nich ma swoją maksymalną wydajność. W przypadku maksymalnego poboru spada odparowanie gazu i butle oraz elementy instalacji pokrywają się szronem. Jeśli więc zastosuje się większą ilość butli, można wydłużyć okres ich eksploatacji – mówi Przemysław Śmiechowski z firmy GOK.

fot. GOK | Reduktor butlowy i automatyczny przełącznik

Wydajność przydomowej instalacji butlowej LPG to 4-6 kg/h (ok. 48-70 kW). Nieprzerwaną pracę instalacji zapewnia przełącznik automatyczny, który odpowiada za to, aby po opróżnieniu butli pracujących po stronie roboczej, włączona została rezerwa. Osoby stawiające na komfort obsługi bez konieczności wychodzenia z domu mogą doposażyć instalację w specjalny zdalny sygnalizator, który poinformuje o zmianie poboru gazu ze strony roboczej na rezerwę.

– Choć montaż przydomowej instalacji gazowej ze wszystkimi elementami (jak reduktory gazu LPG czy zawory i węże) można wykonać w kilkanaście minut, to jednak ważne jest rygorystyczne przestrzeganie zasad umiejscowienia i eksploatacji instalacji. Kwestie te precyzyjnie reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie – podkreśla Przemysław Śmiechowski.

Przydomowa instalacja zbiornikowa

W tym przypadku źródłem gazu jest zbiornik, a nie butla gazowa. Zbiornik LPG montowany jest na zewnątrz budynku i jego pojemność pozwala na długotrwałe zasilanie domu w gaz. Najczęściej spotykanym zbiornikiem jest zbiornik o pojemności 2700 l. Zbiorniki LPG można montować jako zbiorniki naziemne lub podziemne. Wydajność przydomowej instalacji zbiornikowej to standardowo 12 kg/h, co odpowiada maksymalnie ok. 140 kW. W instalacji zbiornikowej używane są zazwyczaj dwa reduktory: reduktor I stopnia montowany na zbiorniku oraz reduktora II stopnia montowany w skrzynce gazowej na ścianie budynku. W przypadku krótkiej instalacji (odległość od zbiornika do domu) możliwy jest też montaż bezpośrednio na zbiorniku reduktora I i II stopień razem.

Reduktory LPG

Za sprawne oraz przede wszystkim – bezpieczne funkcjonowanie przydomowej instalacji gazowej odpowiadają reduktory.

fot. GOK | Reduktory zbiornikowe I i II stopień

Firma GOK produkuje na rynku niemieckim reduktory gazu LPG już od 50 lat. Rynek ten jest znany z najwyższych wymagań w kwestii bezpieczeństwa i niezawodności.
Rygorystyczne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sprawiło, że producent opracował własny podział na stopnie zabezpieczenia, a autorskie oznakowanie „Safety Level” umożliwia klientom lepszą orientację i dobór optymalnych i bezpiecznych reduktorów gazu LPG.

Safety Level 1 oznacza, że reduktor butlowy/zbiornikowy nie posiada żadnych zabezpieczeń przed nadciśnieniem, co w przypadku wzrostu ciśnienia na wyjściu do wartości ciśnienia na wejściu doprowadzić może do uszkodzenia podłączonych urządzeń odbiorczych (np. nagrzewnicy lub armatury).

Safety Level 2 to poziom zabezpieczenia w reduktorze, w którym wbudowany jest wydmuchowy zawór bezpieczeństwa (PRV), który działa w momencie, w którym ciśnienie w reduktorze przekracza wartość dopuszczalną. Nadmiar ciśnienia wydmuchiwany jest do otoczenia. Po zredukowaniu zbyt wysokiego ciśnienia następuje samoczynne zamknięcie zaworu PRV.


fot. GOK | Wydmuchowy zawór bezpieczeństwa PRV.

Safety Level 3 to rozwiązanie, w którym niedopuszczalny wzrost ciśnienia jest udaremniony dzięki zespoleniu dwóch reduktorów gazu LPG w jednej obudowie.
Taka konstrukcja nazywana jest zabezpieczeniem przed nadciśnieniem S2SR (ÜDS).

Safety Level 4 – podobnie jak w Safety Level 2 stosuje się tu zawór PRV oraz dodatkowy wbudowany odcinający zawór bezpieczeństwa OPSO (SAV). Zawór odcina dalszy dopływ gazu w momencie nadmiernego wzrostu ciśnienia na wyjściu. Po zadziałaniu zawór OPSO musi być ręcznie odblokowany. Obydwa zawory bezpieczeństwa działają w momencie powstania nadciśnienia.

Safety Level 5 to najwyższy poziom bezpieczeństwa w reduktorach butlowych i zbiornikowych, w których zapobiega się nie tylko zbyt wysokiemu ciśnieniu, które jest szkodliwe dla urządzeń grzewczych, lecz także zbyt niskiemu ciśnieniu (które w praktyce powstaje w efekcie nieszczelności instalacji butlowej). Oprócz OPSO / PRV w reduktorze gazu LPG zamontowany jest też limiter przepływu GS lub UPSO.

– Nasze reduktory butlowe i zbiornikowe to efekt ciągłej pracy i udoskonaleń. Naszym podstawowym obszarem działania jest rynek niemiecki, ale produkujemy w zasadzie na całą Europę. Również w Polsce jesteśmy wiodącym dostawcą, co zawdzięczamy ciężkiej pracy i uważnemu słuchaniu głosów instalatorów. Równie istotna jest dla nas kontrola jakości reduktorów, którą przeprowadza się aż 3 krotnie: w momencie ich montażu, ustawiania parametrów ciśnienia oraz wyrywkowo po wyprodukowania. Dokładnie sprawdzamy też dostarczone do produkcji materiały, zwłaszcza elementy membran i uszczelnień. To konsekwentne wdrażanie nowatorskich rozwiązań technicznych i rygorystyczna kontrola jakości sprawiają, że zyskaliśmy zaufanie klientów oraz wypracowaliśmy solidną pozycję sprawdzonego dostawcy – mówi Przemysław Śmiechowski.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.gok.pl

 

63-400 Ostrów Wlkp., ul. Traugutta 126, woj. wielkopolskie
tel. (+48) 62 735 84 08, +48 508 367 341,


Liczba odwiedzin: 2605 | Data publikacji: 2019-10-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Średnica przyłącza, funkcja, ciśnienie robocze i przepływ...
05.05.2020 | Piece, kotły
Nowoczesne kotły na pellet 5 klasy charakteryzują...
Lakier akrylowy bezbarwny do drewna czy inne...
Statystyki GUS-u dotyczące wypadków przy pracy są...
18.05.2018 | Ogrzewanie
Elektryczne ogrzewacze pomieszczeń to doskonała alternatywa dla...
10.11.2016 | Ogrzewanie
Nie istnieją uniwersalne urządzenia grzewcze, które sprawdzą...
11.04.2016 | Ogrzewanie
Ekonomiczne ogrzewanie hal, budynków mieszkalnych, kościołów i...
01.10.2013 | Osuszanie
Każdy użytkownik domu, mieszkania czy jakiegokolwiek innego...
17.12.2020 | Ogrzewanie
Gdy ekolodzy biją na alarm, a zmiany...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Oczekiwania, jakie nowoczesne budownictwo stawia dziś przed...
10.06.2020 | Ogrzewanie
Drogo – to pierwsze, co przychodzi na...
ogrzewanie gazowe ze zbiornika
23.11.2018 | Ogrzewanie
Ogrzewanie gazem płynnym ze zbiornika niesie za...
15.02.2018 | Pompy
Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się...
18.03.2016 | Ogrzewanie
Odnawialne źródła energii – w tym powietrzne...
20.01.2016 | Piece, kotły
Wokół ogrzewania prądem od lat narosło sporo...
02.10.2020 | Stolarka otworowa
W świetle nadchodzących Warunków Technicznych 2021 najważniejszym...
21.06.2018 | Ogrzewanie
Gaz płynny LPG to jedno z podstawowych...
22.11.2016 | Domy drewniane
Kiedy nadchodzi czas na własne cztery kąty,...
17.11.2015 | Deweloperzy
Posiadanie własnego dachu nad głową to priorytetowy...
09.06.2015 | Ogrzewanie
Wybór sposobu ogrzewania to jeden z najtrudniejszych...
12.12.2014 | Piece, kotły
Wybór kotła centralnego ogrzewania nie jest łatwy....
08.01.2014 | Natryski pianki
Marnotrawstwo to największy grzech naszej cywilizacji. Chociaż...
04.10.2018 | Piece, kotły
Przyszli i obecni użytkownicy ogrzewania gazowego często...
13.09.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne metody pozyskiwania energii, to nie konieczność...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: gok, GOK Regler und Armaturen Polska Sp. z o.o., tanie ogrzewanie gazem, tani gaz, lpg, Przydomowe instalacje gazowe LPG, Instalacja butlowe, Przydomowa instalacja zbiornikowa, Reduktory LPG, Safety Level, reduktory gazu LPG, reduktor gazu lpg cena, reduktory ciśnienia gazu, przydomowe instalacje gazowe ceny, reduktory zbiornikowe, reduktory butlowe, instalacje butlowe
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy