Szyba? Coś więcej niż szkło!

W świetle nadchodzących Warunków Technicznych 2021 najważniejszym aspektem staje się termoizolacja przegrody zewnętrznej. Na pierwszy plan wysuwa się izolacja termiczna okien i przeszkleń, które przestają być wyłącznie elementem dekoracyjnym naszych domów, a stają się głównym źródłem energooszczędności. Odpowiedzialnym wyborem będzie innowacyjny pakiet szybowy od Saint-Gobain Building Glass. Szkło ECLAZ podniesie jakość Twoich okien i codzienny komfort domowników.

Już na etapie projektowania wymarzonego domu ważne jest, z jakich materiałów i technologii będziemy korzystać. Warto więc wcześniej poszukać rozwiązań, które będą odpowiednie nie tylko dla nas, ale również dla środowiska. Od 1 stycznia 2021 na budynki narzucone zostaną restrykcyjne wymagania z zakresu efektywności energetycznej przegród zewnętrznych, uregulowane przez nowe Warunki Techniczne.

Jednym z ważniejszych elementów warunkujących odpowiednią izolację cieplną naszego domu jest wybór odpowiednich okien wraz z pakietami szybowymi, które wpływają na ich parametry nawet w osiemdziesięciu procentach. Te najwyższej jakości posiadają powłokę niskoemisyjną, która redukuje straty ciepła przepuszczając energię słoneczną do środka pomieszczenia, blokując jednocześnie jej wydostawanie się na zewnątrz.

Warunki Techniczne 2021 ściśle określają wartość maksymalną współczynnika przenikania ciepła U dla okien fasadowych na 0,9 W/m2K oraz 1,1 W/m2K dla okien dachowych. Biorąc pod uwagę te wielkości, najbardziej odpowiednią jawi się propozycja od Saint-Gobain Building Glass – szkło z innowacyjnej linii ECLAZ.

fot. Saint-Gobain

Im więcej komór, tym lepiej

Na rynku dostępne są okna najczęściej jednokomorowe oraz dwukomorowe – to znaczy z dwiema lub trzema szybami o grubości 4 mm lub 6 mm. Dobre okna energooszczędne powinny składać się z trzech szyb z ciepłymi ramkami dystansowymi Swisspacer między nimi (o grubości do 16 lub 18 mm), wypełnionymi gazem szlachetnym (argonem lub kryptonem). Użyte do ich produkcji szyby powinna cechować idealnie płaska powierzchnia, przez którą do wnętrz przedostanie się więcej promieni słonecznych (wysoki współczynnik przepuszczalności światła Lt) przez co zyskujemy idealnie doświetlone pomieszczenia.

Od ilości komór i zastosowanych powłok niskoemisyjnych w pakiecie szybowym uzależnione są właściwości izolacyjne okien, co oznacza, że pakiety dwukomorowe (z trzema szybami) zdecydowanie lepiej zabezpieczą okno przed utratą ciepła, niż pakiety jednokomorowe. Dodatkową „blokadą” zatrzymującą ciepło jest niewidoczna, ale zaawansowana technologicznie powłoka niskoemisyjna pokrywająca wewnętrzne powierzchnie szyb. Dzięki temu okna wielokomorowe mają niższy współczynnik przenikania ciepła (od 0,3 W/m2K do 07 W/m2K), a my możemy być pewni, że spełniają nowe Warunki Techniczne.

Szyby ECLAZ? Coś więcej niż szkło!

ECLAZ to innowacyjne pakiety szybowe nowej generacji pokryte powłoką niskoemisyjną, które łączą izolację cieplną szyb dwukomorowych z dużą ilością światła naturalnego charakterystyczną dla zespoleń jednokomorowych.

Nowoczesna technologia zastosowana do produkcji pakietów szybowych ECLAZ pozwoliła na uzyskanie doskonałej izolacji cieplnej – współczynnik przenikania ciepła Ug wynosi 0,5 W/m2K, przepuszczalności światła dziennego na poziomie Lt=77%, a także najwyższych zysków cieplnych z energii słonecznej g=60%.

fot. Saint-Gobain

Specjalna powłoka szyb ECLAZ zapobiega utracie ciepła z pomieszczeń oraz zapewnia odpowiedni komfort cieplny domowników latem i zimą. Doskonale sprawdzi się we wszelkiego rodzaju przeszkleniach, oknach oraz drzwiach balkonowych, szczególnie od strony północnej i wschodniej, a wysoka estetyka wykonania szyb będzie pasować do każdego stylu wnętrza.

fot. Saint-Gobain

Myśl przyszłościowo – wybierz pakiet szybowy ECLAZ!

Okna do domu już dawno przestały pełnić rolę jedynie dekoracyjną. Liczy się nie tylko kolor ram i kształt profili, ale przede wszystkim parametry szyb, warunkujące nasz komfort w pomieszczeniach, zapewniające termoizolację, optymalne oświetlenie pomieszczeń oraz opcjonalnie podwyższoną ochronę przed hałasem z zewnątrz.

Wybierając ECLAZ zyskamy pięknie doświetlone, cieplejsze i stylowe wnętrza, a co za tym idzie – mniejsze rachunki za ogrzewanie i światło. Podziękuje nam za to nie tylko stan naszego konta, ale również (a możne nawet przede wszystkim) środowisko.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.eclaz.pl

42-530 Dąbrowa Górnicza, ul. Szklanych Domów 1 , woj. śląskie


Liczba odwiedzin: 299 | Data publikacji: 2020-10-02

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Niezastąpiona w codziennym użytkowaniu, funkcjonalna i estetyczna,...
24.06.2021 | Beton
Stosowane w miejscach publicznych oraz na prywatnych...
21.06.2021 | Izolacje
Zadbanie o mniejsze straty energetyczne dla budynku...
21.06.2021 | Chemia budowlana
Płyty gipsowo-kartonowe to doskonała alternatywa dla ścian...
Siatki ogrodzeniowe stanowią bardzo dobry wybór, jeśli...
Odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne to nie tylko kwestia...
15.06.2021 | Pompy
Dostęp do wody z własnego ujęcia jest...
15.06.2021 | Meble
Jak powstają eleganckie nowoczesne meble do salonu,...
15.06.2021 | Pompy
Esybox Diver od DAB to rozwiązanie, które...
Przestrzeń, porządek i jak najmniejsza ilość niepotrzebnych...
11.06.2021 | Ogrzewanie
Jednym z najkorzystniejszych na rynku alternatywnych systemów...
11.06.2021 | Wykańczanie wnętrz
Własny dom jest marzeniem wielu osób, ale...
11.06.2021 | Izolacje
Nowe warunki techniczne WT 2021 regulują między...
10.06.2021 | Izolacje
Wiedza o cechach technicznych materiałów budowlanych to...
09.06.2021 | Uzdatnianie wody
Brak dostępu do kanalizacji nie zmusza już...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
Kończą się czasy dymiących kotłów na węgiel,...
08.06.2021 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to najszybciej rozwijający się sektor OZE...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
07.06.2021 | Stolarka otworowa
Nowoczesne i inteligentne systemy sterowania budynków przynoszą...
06.06.2021 | Energia ekologiczna
Dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego systemu grzewczego niejednokrotnie...
06.06.2021 | Chemia budowlana
Gont bitumiczny Matizol Max doskonale nadaje się...
02.06.2021 | Piece, kotły
Polska znajduje się w czołówce państw Unii...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. opolskie
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. podkarpackie
woj. wielkopolskie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podlaskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe:
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy