Tanie ogrzewanie domu
Koszty ogrzewania to zimą jeden z największych wydatków eksploatacyjnych, który dla domowego budżetu jest bardzo obciążający. Nic dziwnego, że jedno z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarki zapytań dotyczy „taniego ogrzewania domu”. Choć paliwa stałe uznawane są za jedno z najtańszych rozwiązań, to nie da się też ukryć, że nawet w dobie automatyzacji obsługi kotłów, ich eksploatacja związana jest mimo wszystko z potrzebą dorzucania co jakiś czas paliwa, a także z koniecznością jego przechowywania, co jest nie mniej kłopotliwe. Nie bez znaczenia jest też fakt, że gaz jest czystszy i bardziej ekologiczny od paliw stałych. Już choćby z tego powodu warto rozważyć instalację zbiornika na gaz płynny. Koszty ogrzewania LPG i łatwość magazynowania to zresztą argumenty najczęściej podnoszone przez zwolenników takiego rozwiązania. Również samo użytkowanie zbiornika na propan-butan jest bardzo bezpieczne dzięki regularnym kontrolom i nadzorowi nad instalacją przez firmę instalacyjną, dostawcę gazu i jednostkę nadzorującą notyfikowaną UDT.

 

Zbiorniki na gaz płynny LPG

 

Trudno też przeoczyć fakt, że na polskim rynku jest wielu dostawców gazu, co oznacza dużą dostępność, konkurencyjność oraz wysokie standardy obsługi. Śmiało można stwierdzić, że dziś jest to najlepiej zdywersyfikowane źródło energii grzewczej na rodzimym rynku, bo obok produkcji krajowej, są też dostawy terminalami morskimi, z kierunku wschodniego, a także z zachodniego, co daje bezpieczeństwo podaży oraz stabilne ceny. Możliwość długotrwałego magazynowania umożliwia jeszcze lepsze panowanie nad wydatkami, bo gaz można kupić w okresach, kiedy ceny na rynku są bardzo niskie.
Wśród zalet ogrzewania LPG obok kosztów warto też wymienić wysoką wydajność i stabilne parametry energetyczne paliwa. To także duża wszechstronność zastosowań: gaz możemy stosować do ogrzewania domu, przygotowywać w ten sposób ciepłą wodę użytkową, czy podłączyć go do kuchenki gazowej.

Zbiorniki na propan-butan w wersji naziemnej i podziemnej
Możliwość taniego ogrzewania domu z wykorzystaniem gazu to jedno. Inną kwestią są same zbiorniki na gaz płynny oraz właściwy montaż instalacji, bo to te czynniki decydują o tym, czy ogrzewanie gazem będzie przebiegać sprawnie i bezawaryjnie. 
Oferta CHEMET obejmuje zbiorniki na gaz płynny o szerokiej gamie pojemności. Co wyróżnia je spośród konkurencyjnych rozwiązań? Między innymi innowacyjna technologia produkcji kołnierzy oraz tulejek do zbiorników LPG na zaawansowanym centrum obróbczym.

 

Zbiorniki na gaz płynny LPG Zbiorniki na gaz płynny LPG

 

Powtarzalność i wysoka jakość wyrobów jest możliwa dzięki nieustannie udoskonalanej linii produkcyjnej i współpracy ze sprawdzonymi dostawcami materiałów, a niepodważalnym gwarantem jakości wyrobów są certyfikaty przyznawane przez niezależne jednostki badawcze (produkcja zgodna z normami Europejskiej Dyrektywy Ciśnieniowej PED oraz oznakowane znakiem CE). Znak CE posiada również całość armatury.

W ofercie znajdują się zarówno zbiorniki naziemne, jak i podziemne. Te ostatnie, z uwagi na niewidoczny montaż pod ziemią i związane z tym aspekty bezpieczeństwa oraz walory estetyczne, stopniowo wypierają zbiorniki naziemne, zwłaszcza w budownictwie mieszkaniowym. 
Zbiorniki naziemne wykonane są z blach ze stali węglowej, pokrytej wysokiej jakości trójskładnikową powłoką malarską w kolorze białym, o dużej refleksyjności, co zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu pod wpływem promieni słonecznych. W przypadku zbiorników podziemnych jest to szczelna powłoka antykorozyjna z tworzywa poliuretanowego. Takie zbiorniki są ponadto testowane na przebicie prądem o napięciu min 14 kV i wyposażone w kopułę z tworzywa, umożliwiającą dostęp do armatury i dodatkowo ją zabezpieczającą.
Powłoki są objęte gwarancją jakości i trwałości. O tym, że rozwiązania te są skuteczne najlepiej zresztą świadczy fakt, że do tej pory bezpieczne użytkowane są zbiorniki dostarczone przez CHEMET aż 30 lat temu.
Produkowane seryjnie zbiorniki naziemne i podziemne na gaz propan i propan-butan dostępne są w czterech podstawowych wymiarach: 2700 l, 4850 l, 6400 l, 9200 l. Sprawdzają się one przede wszystkim jako element instalacji grzewczej w budynkach mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, w obiektach wypoczynkowych, budynkach biurowych czy przemysłowych (np. suszarnie produktów rolnych, zakłady produkcyjne), a także na stacjach autogazu. Ponadto zbiorniki podziemne montuje są w instalacjach, gdzie gaz stosowany jest w celach technologicznych, a także w magazynach gazu płynnego czy małych rozlewniach gazu. W ofercie znajdziemy zbiorniki dla temperatur -20/+40°C i ciśnienia maksymalne 15,6 barów, a także rozwiązania dla innych stref klimatycznych i warunków eksploatacyjnych, to znaczy od -40 do +50 st. C i ciśnieniu eksploatacji do 20 barów.
Obok bogatego wyposażenia standardowego (m.in. zawory napełnienia, poboru fazy gazowej, bezpieczeństwa, czy wskaźniki napełnienia), istnieje też szeroki pakiet wyposażenia opcjonalnego, co pozwala dostosować zbiornik dokładnie do potrzeb danego klienta. Co istotne, współpraca z klientem nie kończy się na dostarczeniu zbiornika LPG. Firma świadczy także usługę serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, usługi w zakresie regeneracji zbiorników, a także dostarcza i montuje kompletne moduły stacji autogazu.

 

Zbiorniki na gaz płynny LPG

 

Uniwersalne zbiorniki na propan-butan
Obok zbiorników podziemnych i naziemnych o różnych wielkościach, CHEMET jest też producentem uniwersalnych zbiorników, w których połączono zalety butli gazowej oraz zbiorników stacjonarnych. Tankuje się je systemem wagowym lub objętościowym (autocysterną), ponadto już po napełnieniu można je podnosić i transportować, dzięki czemu sprawdzą się w zastosowaniach tymczasowych (np. uruchamianie instalacji, testowanie, serwisowanie, sytuacje awaryjne).

 

Zbiorniki na gaz płynny LPG

 

Są też świetną alternatywą dla tych osób, które chciałyby korzystać z zalet ogrzewania gazowego, ale z różnych względów nie mają możliwości montażu zbiornika stacjonarnego. Uniwersalne zbiorniki sprawdzają się ponadto w domkach letniskowych (ogrzewanie, ciepła woda, kuchenka), w obiektach sezonowych (restauracje, punkty gastronomiczne), instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych, a także w rolnictwie ekologicznym (np. w mini suszarniach czy w procesie wypalania chwastów).

Jak wszystkie produkty z oferty, również te zbiorniki na gaz wytwarzane są zgodnie z obowiązującymi normami (dyrektywa europejska ciśnieniowa TPED 2010/35/WE, przepisy ADR/RID, EN 14208:2004 oraz EN 13445, oznakowane znakiem Π).

 

Zbiorniki na gaz płynny LPG

 

Współpraca z instalatorami – z naciskiem na wygodę klienta
Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, od 2012 roku firma CHEMET zaczęła budować wciąż poszerzającą się sieć magazynów fabrycznych zbiorników LPG. Oznacza to, że osoby, które decydują się na tanie ogrzewanie domu gazem mogą kupić zbiornik nie tylko z magazynu przedsiębiorstwa CHEMET, ale także za pośrednictwem jednej ze współpracujących firm. Z jednej strony pozwala to obniżyć koszty transportu, z drugiej – dzięki temu, że klient kupuje zbiornik na własność – może wybrać dostawcę gazu z najkorzystniejszą ofertą. Firmy współpracujące to przedsiębiorstwa z dużym doświadczeniem i wykwalifikowaną kadrą pracowników, którzy wykonują „pod klucz” kompleksowe instalacje zewnętrze do ogrzewania gazem LPG ze zbiornikiem, a także instalacje wewnętrzne w budynku. Świadczą też usługę doradztwa technicznego i ekonomicznego, jak również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

Zbiorniki na gaz płynny LPG

 

Koszty życia, w tym również ogrzewania, nieustannie rosną. Poszukiwanie tanich źródeł ogrzewania jest więc dziś nieuchronną koniecznością, przed którą staje coraz więcej osób. Wybierając źródło ogrzewania warto pamiętać, że jego skuteczność zależy nie tylko od samego paliwa (choć ten czynnik odgrywa ogromną rolę). W przypadku taniego paliwa, jakim jest gaz płynny, duże znaczenie ma też funkcjonowanie całej instalacji, w tym – zbiornika LPG. Już choćby z tego względu warto stawiać na rozwiązania, które oferują nam sprawdzeni producenci, jak CHEMET. Pozwoli to uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek, a zarazem da poczucie bezpieczeństwa, bo to producent, z którym współpraca bynajmniej nie kończy się na dostarczeniu zbiornika.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: http://chemet.com.pl/pl/zbiorniki-lpg_8-48.html.

42-600 Tarnowskie Góry, Sienkiewicza 47, woj. śląskie
tel. (+48 32) 39 33 192,