CHEMET S.A.Adres firmy:
42-600 Tarnowskie Góry,
Sienkiewicza 47,
woj. śląskie


Kontakt:
tel. (+48 32) 39 33 192
Email: [email protected]
WWW: www.chemet.eu

CHEMET S.A.

O firmie


Od początku swojej działalności Chemet kładzie nacisk na podnoszenie kwalifikacji, rozwój oraz najwyższą jakość, co pozwoliło firmie stworzyć stabilne podstawy do wprowadzania do oferty kolejnych rozwiązań oraz zyskać status lidera w dziedzinie urządzeń ciśnieniowych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i montażu urządzeń oraz zbiorników ciśnieniowych oraz rygorystycznemu przestrzeganiu procedur jakości, produkty firmy Chemet zdobyły międzynarodowe uznanie.

Firma skutecznie łączy tradycję z najnowszymi technologiami, co pozwala na rozwijanie innowacyjności i elastyczne reagowanie na zmieniające się potrzeby rynku. Dzięki temu Chemet jest w stanie dostosowywać swoją ofertę do zmieniających się potrzeb i wymagań klientów oraz współtworzyć unikalne i efektywne rozwiązania technologiczne.

Obecnie w Grupie Chemet jest zatrudnionych ponad 1100 osób, w tym prawie 1000 pracowników na stanowiskach bezpośrednio oraz pośrednio produkcyjnych.

Produkty i Usługi


Zbiorniki LPG i stacje autogazu. W tej grupie produktów znajdują się zarówno naziemne, jak i podziemne zbiorniki LPG, a także zbiorniki magazynowe i uniwersalne. Spośród konkurencyjnych rozwiązań wyróżnia je innowacyjna technologia produkcji kołnierzy oraz tulejek do zbiorników, które powstają na zaawansowanym centrum sterowanym numerycznie.
Do stacji autogazu kierowane są z kolei specjalne zbiorniki podziemne, a także moduły stacji LPG. Firma świadczy także usługi i serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny zbiorników LPG, stanowiących jej główny produkt. Dostępne są ponadto usługi w zakresie regeneracji, dostawy i montażu zbiorników oraz kompletnych modułów stacji autogazu.

Cysterny kolejowe – przeznaczone do przewozu niebezpiecznych gazów skroplonych (propan, butan i ich mieszaniny, amoniak, a także substancje typu kwas siarkowy czy kwas solny). Wszystkie wagony spełniają rygorystyczne normy polskie i europejskie.

Stacjonarne oraz przenośne zbiorniki kriogeniczne dla gazów atmosferycznych i LNG.

Zbiorniki transportowe – Chemet jest jednym z największych europejskich producentów przenośnych zbiorników ciśnieniowych na gazy skroplone o maksymalnej pojemności 1000 l. Wykorzystywane są one do transportu gazów i cieczy pod ciśnieniem maks. 450 barów.

Aparatura procesowa – Chemet jest też producentem urządzeń takich jak obudowy pieców próżniowych, zbiorniki procesowe, mieszalniki, zbiorniki filtrów. Rozbudowany park maszynowy i doświadczona kadra pozwalają też na wykonywanie części składowych instalacji (rurociągi, przewody, stacje odgazowywania wody, a także elementy wchodzące w skład instalacji oczyszczania wody i powietrza).

Artykuły o tej firmie


23.11.2022 | Ogrzewanie
Gaz jako paliwo upowszechnił się w latach...
21.06.2018 | Ogrzewanie
Gaz płynny LPG to jedno z podstawowych...

Słowa kluczowe: zbiorniki LPG, cysterny kolejowe, zbiorniki przenośne