Domy energooszczędne i domy pasywne coraz częściej pojawiają się w polskim budownictwie. Inwestorzy dostrzegają ich zalety – przede wszystkim korzystny wpływ na zdrowie człowieka oraz środowisko. Budowa tego typu domu przynosi także ogromną oszczędność, zwłaszcza w kwestii późniejszych kosztów utrzymania. Ważne jest, aby już na etapie projektowania dokładnie zaplanować wszystkie sprawy techniczne od kształtu bryły budynku począwszy, poprzez dobór odpowiednich materiałów, na stolarce otworowej skończywszy. To właśnie okna, wraz z roletami i bramami, są bardzo istotne, ponieważ mogą odpowiadać nawet za 25% strat ciepła całego budynku. Firma Krispol podpowiada jakie produkty wybrać, aby zminimalizować te straty.

 

bramy okna rolety krispolfot. Krispol

 

Okna pasywne gwarancją utrzymania ciepła
Okna w dużej mierze odpowiadają za termoizolację domu. Są też istotnym elementem decydującym o jego wyglądzie. Projektując dom, ustalamy ilość i wielkość okien oraz ich rozmieszczenie. Wszystko po to, by nasz dom energooszczędny w pełni spełniał swoje funkcje.

 

bramy okna rolety krispolfot. Krispol

 

Firma Krispol wprowadziła na rynek okna pasywne o głębokim profilu klasy A z 6 komorami o głębokości 92mm, które zapewniają dobrą izolację. Jest to jeden z najgrubszych profili na rynku. Wzmocniony wewnątrz stalowymi kształtownikami gwarantuje stabilność i wytrzymałość okna.

 

bramy okna rolety krispolfot. Krispol

 

Istotną rolę odgrywa szyba. Okna pasywne Krispol zostały wyposażone w kilkuwarstwowe pakiety szybowe – tzw. szyby zespolone. Składają się one z 3, a nawet 4 tafli szkła i zostały pokryte powłoką niskoemisyjną. Poszczególne szyby są oddzielone od siebie „ciepłymi” ramkami dystansowymi ze specjalnych kompozytów, a nie jak w oknach standardowych – ramkami aluminiowymi. Przestrzenie między szybami wypełniono gazem szlachetnym – argonem, który lepiej niż powietrze zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku. Grubość całego pakietu może wynosić nawet do 60mm.
Całą konstrukcję dopełniają uszczelki i listwy podparapetowe, które niwelują mostki termiczne pomiędzy oknem a murem.

 

bramy okna rolety krispol bramy okna rolety krispolfot. Krispol

 

Należy również wspomnieć o współczynniku przepuszczalności całkowitej g. Współczynnik ten określa jaką część promieniowania słonecznego przepuszcza szyba do wnętrza domu, zamieniając je w dodatkowe źródło energii.
Najwyższą wartość współczynnika g posiadają szyby pojedyncze. Jednak nie używa się ich do budowy domu energooszczędnego, ponieważ nie chronią przed utratą ciepła zimą oraz nadmiernym nagrzaniem latem. Dlatego w oknach pasywnych stosuje się kilkuwarstwowe pakiety szyb o współczynniku g na poziomie 50%. Są one lepszym izolatorem ciepła.

Rolety zewnętrzne – wzmocniona izolacja i obniżony koszt ogrzewania
Charakterystyczne dla domów energooszczędnych i pasywnych są duże przeszklenia, zwłaszcza od strony południowej, gdzie światło słoneczne jest maksymalnie wykorzystywane. Im większa ilość okien, tym więcej naturalnego ciepła trafia do domu. Są jednak minusy takich rozwiązań architektonicznych, ponieważ nadmierna ilość światła, zwłaszcza latem, może przeszkadzać, podobnie jak brak prywatności. Problem ten można rozwiązać dzięki roletom zewnętrznym, które są idealne dla energooszczędnego budownictwa.

 

bramy okna rolety krispolfot. Krispol

 

Rolety zewnętrzne wyróżniają się najlepszymi właściwościami izolacyjnymi wśród dostępnych typów osłon. Zimą ograniczają koszty ogrzewania, z kolei latem utrzymują komfortową temperaturę w domu w czasie upałów. Sprawdzają się zatem przez cały rok, pozwalając na zaciemnienie pomieszczeń w razie naszej potrzeby.
Między zamkniętą roletą a oknem powstaje swego rodzaju „poduszka powietrzna”, ograniczająca wymianę ciepła między wnętrzem a otoczeniem domu. Mechanizm ten sprawia, że dom wolniej się wychładza. To pozwala obniżyć koszty ogrzewania nawet o 30%.

 

bramy okna rolety krispol bramy okna rolety krispolfot. Krispol

 

Automatyka zastosowana w produkcji rolet ułatwia nam codzienne funkcjonowanie w domowej przestrzeni. Dzięki wyposażeniu w specjalne systemy możemy nimi sterować za pomocą przełączników klawiszowych montowanych w ścianie lub używając pilota, którego równie dobrze zastąpi smartfon lub tablet. Jesteśmy w stanie również zaprogramować rolety tak, aby otwierały się i zamykały o konkretnej godzinie lub pogodzie, np. przy silnym nasłonecznieniu. Możemy wobec tego zrezygnować z tradycyjnych i mało wygodnych zasłon.

 

bramy okna rolety krispolfot. Krispol

 

Rolety spełniają również funkcję antywłamaniową, blokując  złodziejom dostęp do naszego domu. Możliwość integracji z czujnikami alarmowymi pozwala na zwiększoną ochronę naszego mienia i daje gwarancję spokoju.

 

bramy okna rolety krispolfot. Krispol

 

Ciepłe bramy garażowe
W epoce samochodów nikt nie planuje budowy domu nie uwzględniając przy tym budowy garażu. Najbardziej praktycznym i komfortowym rozwiązaniem jest usytuowanie go w bryle budynku, aby można było łatwo się do niego dostać. Zarówno w tradycyjnym jak i pasywnym budownictwie stosuje się takie rozwiązanie. Pojawiają się jednak obawy w związku z izolacją budynku mieszkalnego. Zakup odpowiedniej bramy garażowej rozwieje wszelkie wątpliwości.

 

bramy okna rolety krispolfot. Krispol

 

Firma Krispol wprowadziła na rynek energooszczędną linię bram VENTE K2 RFS 60. Są  to segmentowe bramy garażowe, których panele mają grubość 60mm, a współczynnik U, czyli współczynnik przenikalności cieplnej wynosi tylko 0,39 [W/m2K]. Dzięki temu ta brama garażowa jest znacznie bardziej „ciepła” niż klasyczne modele(z panelami o grubości 40mm) nawet o 30%. Dodatkowo utrzymanie ciepła zapewniają segmenty wypełnione pianką poliuretanową. Zapobiegają one zjawisku skraplania się pary wodnej na powierzchni.
Całość wzmacnia zaawansowany system uszczelnień: podwójne uszczelnienie dolnego panela, uszczelnienia międzysekcyjne oraz dodatkowa uszczelka obwodowa, która niweluje mostki termiczne pomiędzy ścianą a kątownikami. To daje nam gwarancję, że ciepło z przydomowego garażu nie będzie uciekać, a co za tym idzie - nie wychłodzi pozostałej części budynku.

 

bramy okna rolety krispolfot. Krispol

 

Dom energooszczędny to dobra inwestycja, która zwraca się z zyskiem. Warunkiem jest użycie odpowiednich materiałów i technologii, które przygotują i zabezpieczą dom przed zmienną pogodą charakterystyczną dla naszego klimatu, a dodatkowo obniżą koszty jego utrzymania. Pasywne okna z automatycznymi roletami zewnętrznymi oraz ciepła brama garażowa to doskonałe rozwiązania w nowoczesnym budownictwie.
Firma Krispol zadbała o to, aby asortyment dostępny był w pełnej palecie kolorów RAL oraz kilkudziesięciu wzorach oklein. Tegoroczna kolekcja oklein Krispol obejmuje designerskie okleiny drewnopodobne, m.in. Sosnę paloną, Cedr szary czy bardzo oryginalnyy Dąb sheffield. Klient ma do wyboru także kilkanaście niezwykle stylowych oklein w różnych odcieniach antracytu i szarości, które zachwycą przede wszystkim miłośników nowoczesnych form i wzorów. Na szczególną uwagę zasługuje unikatowy na rynku odcień Karbon, łączący w sobie zalety barwy antracytu z efektem trójwymiarowości. Cała kolekcja idealnie wpisuje się w najnowsze trendy światowego designu i architektury.

Ze szczegółową ofertą bram, okien i rolet Krispol można zapoznać się na stronie: www.krispol.pl

Aby znaleźć najbliższy punkt sprzedaży zapraszamy na stronę krispol.pl/punkty-sprzedazy

62-300 Września, ul. Budowlana 1, Psary Małe, woj. wielkopolskie
tel. 61 63 98 600,