W naszej strefie klimatycznej pogoda często ulega zmianie i w miesiącach wiosenno-letnich wiele dni bywa chłodnych i deszczowych. Takie wahania są często problemem, zwłaszcza dla osób organizujących spotkania z bliskimi na otwartej przestrzeni, np. przydomowym tarasie lub w restauracji z otwartym dla gości ogródkiem. Jeżeli jednak miejsce jest odpowiednio wyposażone, nie musimy obawiać się ochłodzenia i możemy spędzać czas na zewnątrz, również poza sezonem letnim. Ciepło zapewni nam ogrzewanie specjalnie dostosowane do ogrodów i tarasów jak podgrzewacze gazowe i promienniki podczerwieni, które oferuje firma Heaters – dystrybutor nowoczesnego ogrzewania zewnętrznego.

Podgrzewacze gazowe – rozwiązanie nie tylko dla restauracji i hoteli
Właściciele restauracji i hoteli, aby zapewnić komfort swoim gościom przebywającym na zewnątrz – w ogródkach restauracyjnych – powinni wybierać rozwiązania skuteczne i bezpieczne. Odpowiednie ogrzewanie powinno dostarczyć ciepło klientom, a jednocześnie nie zagrażać ich bezpieczeństwu. Rozwiązaniem najwłaściwszym jest wybór podgrzewaczy gazowych, które możemy z powodzeniem zakupić również do prywatnych ogrodów.
Podgrzewacze gazowe przypominają budową latarnię lub parasol. Zasilane są nie energią elektryczną, a gazem i dzięki temu stanowią idealną alternatywę dla elektrycznych promienników podczerwieni. Na stronie Heaters dostępnych jest wiele modeli podgrzewaczy gazowych.

Gazowy podgrzewacz z bezpiecznym płomieniem VP12 to podgrzewacz zaprojektowany przede wszystkim z myślą o hotelach i restauracjach. Urządzenie zasilane jest płynnym gazem z butli, która ukryta jest w obudowie. Płomienie są wytwarzane w hartowanej szklanej ścianie. Dzięki temu można podziwiać palący się ogień, będący pod całkowitą kontrolą. Zabezpieczenie pozwala umieścić podgrzewacz w bezpośrednim sąsiedztwie budynków. Maksymalna moc VP12 wynosi 8500W i pozwala tym samym na ogrzanie obszaru o powierzchni do 16m². Obudowa stworzona została ze stali nierdzewnej – materiału trwałego i odpornego na korozję. Prosta, nowoczesna forma pozwala na umieszczenie go w dowolnie zaaranżowanej przestrzeni.

 

podgrzewacze gazowe i promienniki podczerwienifot. VP12

 

Wśród urządzeń dostępnych w ofercie sklepu warto przyjrzeć się modelowi EP12. Jest zasilany gazem, posiada zapłon piezoelektryczny i pozwala na płynną regulację przepływu gazu. Łączy w sobie technikę swobodnego spalania płomienia gazowego, uzyskaną dzięki specjalnie skonstruowanemu palnikowi oraz funkcję dopalania spalin, która wraz z dodatkowym emiterem podczerwieni znajduje się w górnej części promiennika. Dzięki takiej konstrukcji uzyskuje się wysoką efektywność cieplną (wyższą o ponad 30% od promienników tradycyjnych) przy jednoczesnym, stosunkowo niewielkim zużyciu gazu. Moc 11500W pozwala na ogrzanie powierzchni do 30m². Ściana ze szkła hartowanego zabezpiecza budynki i użytkowników przed ogniem, umożliwiając jednocześnie obserwowanie powstającego płomienia. Podgrzewacz został wyposażony w daszek, który chroni go przed opadami atmosferycznymi oraz wiatrem, a ponadto ukierunkowuje powstające ciepło.   

 

podgrzewacze gazowe i promienniki podczerwienifot. EP12

 

Ogrzewanie promiennikowe – ciepło promieni słonecznych w chłodne dni
Ogrzewanie promiennikowe jest ciekawą alternatywą dla podgrzewaczy ogrodowych. Promienniki składają się z dwóch głównych elementów: rury grzewczej (lampy emitującej promieniowanie podczerwone) oraz lustra, które pozwala emitowaną wiązkę skierować w pożądanym kierunku. Są zasilane z sieci elektrycznej i w przeciwieństwie do podgrzewaczy gazowych nie ogrzewają powietrza, a obiekty znajdujące się w pobliżu urządzenia. Dzieje się tak dlatego, że promienniki z lampami emitującymi podczerwień wykorzystują fale świetlne z obszaru poniżej czerwonego obszaru światła widzialnego. Dają one przyjemne ciepło, przypominające ciepło promieni słonecznych. W ofercie firmy Heaters znajdziemy wiele promienników, jak m.in. stojący model Apollo i naścienny Veito Blade.

Stojący grzejnik promiennikowy Apollo produkuje krótkofalowe promienie podczerwieni, które wytwarzają ciepło podobne do promieni słonecznych. Ogrzewają bezpośrednio znajdujące się w ich zasięgu osoby, a ciepło jest odczuwalne zaraz po włączeniu. Efektywna powierzchnia grzewcza wynosi ok. 4-5m z kątem 110 stopni i daje to w rezultacie możliwość ogrzania 25m². Urządzenie zostało wyposażone w energooszczędną lampę o mocy 25W z możliwością 4-stopniowej regulacji kąta oświetlenia. Grzejnik można stosować zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Metalowy korpus i szczelna konstrukcja zabezpieczają urządzenie przed działaniem warunków atmosferycznych, przede wszystkim opadów deszczu. Można nim sterować za pomocą pilota, który jest przyczepiony do obudowy dzięki przyciąganiu magnetycznemu. Nie musimy się obawiać, że go zgubimy, ponieważ zawsze będzie znajdować się na swoim miejscu. W Apollo użyty został inteligentny system pozwalający na oszczędzanie energii – kiedy nikt nie przebywa w zasięgu promiennika, wyłącza się on automatycznie po 4 minutach.

 

podgrzewacze gazowe i promienniki podczerwienifot. Veito Blade

 

Veito Blade to jednocześnie ogrzewanie obiektów i ich oświetlanie. Szybka praca urządzenia i pełna sprawność lampy gwarantują odczuwanie ciepła zaraz po włączeniu. Ciepło jest emitowane przez promienie podczerwieni i przypomina ciepło słoneczne. Ogrzewana powierzchnia wynosi do 25m². Energooszczędna technologia zapewnia brak strat ciepła, a jednocześnie wysoką wydajność i sprawność – 96% energii zostaje przekształcone w ciepło. Urządzenie pracuje, nie wytwarzając żadnego  hałasu, zapachu oraz – co niezwykle istotne w przypadku alergików – nie doprowadzając do cyrkulacji powietrza. Można go umieścić na zewnątrz, jak i również wewnątrz budynku, a prosta instalacja pozwala na montaż na ścianie oraz suficie. Model wykonany jest z najwyższej klasy stali nierdzewnej – co daje wysoką odporność na wszelkiego typu warunki atmosferyczne. Wyposażony został także w pilot, którym możemy regulować moc urządzenia.

 

podgrzewacze gazowe i promienniki podczerwienifot. Veito Blade

 

Wybór ogrzewania do ogrodu czy na taras zależy tylko od indywidualnych preferencji właściciela. W przypadku niewielkich przestrzeni lub wtedy, gdy chcemy mieć możliwość swobodnego operowania urządzeniem, warto zdecydować się na podgrzewacz gazowy, który nie jest uzależniony od instalacji elektrycznej i będzie ogrzewał nas z dowolnie wybranego miejsca.
Duże tarasy, na których często przyjmuje się sporą ilość gości najszybciej i najefektywniej ogrzejemy za pomocą promienników podczerwieni. Wytwarzają one przyjemne ciepło natychmiast po uruchomieniu, będąc dodatkowo źródłem nastrojowego światła.

Ze szczegółową ofertą marki Heaters można zapoznać się na stronie: www.sklep.heaters.com.pl

05-123 Chotomów, ul. Pogodna 16, woj. mazowieckie
tel. 22 559 77 52,