Piece podajnikowe z palnikiem retortowym

Automatyczne kotły CO na ekogroszek

Podejmowana raz na wiele lat decyzja o tym, jaki kocioł CO wybrać, ma ogromny wpływ na jakość życia, dlatego należy dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw danego rozwiązania. Wśród dostępnych na rynku urządzeń grzewczych ogromną popularnością cieszą się piece z podajnikiem, co oczywiście nie jest dziełem przypadku. Rentowność, wygoda obsługi, praktyczność, wysokie sprawności to tylko niektóre z zalet takich kotłów.

Kotły na paliwo stałe wygodne w eksploatacji
Kotły na paliwo stałe wciąż wygrywają pod względem ceny z innymi źródłami ogrzewania, jak gaz czy olej. W powszechnej opinii przyjęło się sądzić, że mimo zalet ekonomicznych spalanie paliw stałych jest jednak dość trudnym i z wielu względów złożonym procesem, który dla osoby obsługującej urządzenie wiąże się z licznymi niedogodnościami. O ile taki pogląd był adekwatny w stosunku do kotłów starszego typu, które wymagały stałego dozoru, o tyle nowoczesne urządzenia grzewcze na ekogorszek są nie tylko bardzo tanim źródłem ogrzewania, ale także niemal bezobsługowym, gdzie eksploatacja ogranicza się jedynie do usuwania popiołu, uzupełniania paliwa w zbiorniku i czynności związanych z czyszczeniem komory spalania.
– W kotłach z podajnikiem jednorazowy załadunek zbiornika paliwa zapewnia długotrwałą pracę urządzenia, niewymagającą dodatkowej obsługi – podkreśla właściciel firmy ECO-MET, która oferuje na rynku nowoczesne i przyjazne w obsłudze piece CO. – Jest to możliwe dzięki wyposażeniu naszych kotłów na ekogroszek w mikroprocesorowe sterowniki, dmuchawy, podajniki ślimakowe i palniki retortowe, które zapewniają wysokoefektywną pracę urządzenia bez ingerencji człowieka przez kilka dób – dodaje.
W ofercie firmy ECO-MET dostępne są piece CO KWM-SGR na ekogroszek z podajnikiem i sterowaniem o mocach od 16 kW do 200 kW, co sprawia, że rozwiązania tego producenta sprawdzają się zarówno w prywatnych nieruchomościach, jak i do ogrzewania dużych obiektów użyteczności publicznej, pawilonów handlowych, warsztatów oraz magazynów o powierzchni nawet do 1500 m². Kotły przystosowane są do podłączenia urządzeń dodatkowych, takich jak bojler i mogą być montowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego. W sezonie letnim piece można również wykorzystywać do podgrzewania wody użytkowej.

 

automatyczne kotły automatyczne kotłyfot. ECO-MET

 

Kotły CO na ekogroszek dla odbiorców prywatnych
Jakie oczekiwania wobec kotłów CO mają właściciele nieruchomości, którzy właśnie na takie źródło ogrzewania się zdecydowali? Przede wszystkim zależy im na tym, aby wybrane urządzenie miało wysoką sprawność i zapewniało wymaganą ilość ciepła oraz właściwą temperaturę wody grzewczej, jak również aby było jak najmniej absorbujące w obsłudze. Coraz więcej osób zwraca też uwagę na ekologię, w związku z czym ważne jest dla nich, by piec na ekogroszek emitował do atmosfery jak najmniej zanieczyszczeń.
– Do takich klientów kierujemy ofertę naszych najmniejszych urządzeń – piece CO na ekogroszek typu KWM-SGR o mocy 16 kW, 19 kW, 25kW i 38 kW z podajnikiem i sterowaniem, które dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym ograniczają obsługę pieca do absolutnego minimum – mówi właściciel firmy ECO-MET.
W piecach typu KWM-SGR paliwo dozowane jest automatycznie za pomocą podajnika ślimakowego, a sam proces spalania kontrolowany jest przez mikroprocesorowy sterownik i dmuchawę. Dzięki temu użytkownicy nie są zmuszeni do czasochłonnego samodzielnego regulowania parametrów spalania, co wymaga sporej wiedzy i doświadczenia.
Jednorazowy załadunek zbiornika paliwa zapewnia wielodobową pracę nie wymagającą dodatkowej obsługi. Moc 16 kW wystarcza na skuteczne ogrzanie pomieszczeń o powierzchni do 100 m², moc 19 kW z powodzeniem może być stosowana w budynkach mieszkalnych i gospodarczych o powierzchni do 120 m², z kolei w pomieszczeniach do 200m² sprawdzi się kocioł KWM-SGR o mocy 25 kW. Piece o mocy 38 kW pozwolą na efektywne ogrzanie budynków mieszkalnych i użytkowych o powierzchniach nie przekraczających 320 m².
– Warto podkreślić fakt, że wszystkie piece CO typu KWM-SGR są przyjazne środowisku naturalnemu. Posiadają certyfikaty energetyczne (CE) i spełniają wymagania kwalifikacyjne IChPW na „Znak bezpieczeństwa Ekologicznego” stawiane ekologicznym kotłom na paliwa stałe w klasie „A” – mówi właściciel firmy ECO-MET.

Piece CO w budynkach użytkowych
Spośród kotłów węglowych najwyższą sprawność mają właśnie piece retortowe z podajnikiem i zasobnikiem paliwa, które dzięki zastosowanej w nich technologii umożliwiają lepsze niż w kotłach starego typu spalanie, a co za tym idzie – większą opłacalność, ekologiczność i wygodę obsługi.
Spośród kotłów z oferty ECO-MET urządzeniami, które najczęściej wybierają właściciele dużych nieruchomości (o powierzchni większej niż 320 m²) oraz obiektów użytkowych, gospodarczych, hal magazynowych czy pawilonów handlowych są piece CO na ekogroszek KWM-SGR o mocach 50 kW, 75 kW, 100 kW, 150 kW oraz 200 kW. W zależności od wybranego rozwiązania, skutecznie i tanio ogrzeją one nawet 1500m².

 

automatyczne kotłyfot. ECO-MET

 

– W takich obiektach bardzo ważna jest niezawodność, dlatego każdy piec grzewczy typu KWM-SGR posiada trzy kanały dymne umieszczone nad paleniskiem oraz dodatkowy ruszt wodny pełniący rolę czwartego kanału i umożliwiający spalanie drewna lub węgla w przypadku braku energii elektrycznej lub awarii podajnika – komentuje właściciel firmy ECO-MET.
Oczywiście ile różnych budynków, tyle też różnych potrzeb klientów. W związku z tym ECO-MET proponuje różne możliwości modyfikacji kotłów, ich wymiarów (zgodnie z projektem lub zdjęciem kotłowni), kierunku wyjścia czopucha, otwierania drzwiczek, umiejscowienia króćców zasilenia i powrotu czy grubości blachy, z jakiej wykonany jest piec.
Pamiętajmy jednak, że obok parametrów technicznych i jakości wykonania samego pieca, ważna jest też pewność, że producent fachowo doradzi nam w wyborze urządzenia oraz zaoferuje pakiet usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych.
– Głównym celem naszej działalności jest chęć zaspokojenia potrzeb klientów na proste w obsłudze, wydajne i tanie w eksploatacji piece grzewcze. Dobrze jednak wiemy, że klienci potrzebują też fachowej podpowiedzi, co wybrać i dlaczego, oraz oczekują od nas terminowej realizacji zamówienia i opieki gwarancyjnej już po zakupie. I wszystko to otrzymują „w pakiecie” wraz z zakupem naszego pieca – podsumowuje właściciel firmy ECO-MET.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.kociol-co.pl

 

63-200 Jarocin, Opłotki 40B, woj. wielkopolskie
tel. 603 917 033,


Liczba odwiedzin: 1160 | Data publikacji: 2015-07-15

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


24.05.2016 | Piece, kotły
Automatyczne kotły centralnego ogrzewania to dziś coraz...
22.07.2020 | Piece, kotły
Inwestycja w kocioł wodny co. zasilany ekologicznym...
31.10.2017 | Piece, kotły
Kotły cieszą się dużą popularnością wśród klientów...
07.06.2017 | Piece, kotły
Współczesne budownictwo wymaga od producentów rozwiązań najwyższej...
28.10.2016 | Piece, kotły
Osoby, które uważają, że kocioł węglowy na...
12.12.2013 | Piece, kotły
Paliwa stałe są obecnie najbardziej racjonalnym wyborem...
27.07.2018 | Piece, kotły
Lato w pełni, więc ustał na chwilę...
20.07.2015 | Piece, kotły
Wybierając kocioł centralnego ogrzewania kierujemy się przede...
02.06.2021 | Piece, kotły
Polska znajduje się w czołówce państw Unii...
05.05.2020 | Piece, kotły
Nowoczesne kotły na pellet 5 klasy charakteryzują...
19.03.2020 | Piece, kotły
Automatycznie sterowane kondensacyjne kotły gazowe De Dietrich...
13.02.2020 | Piece, kotły
Na co zwracamy dziś uwagę wybierając kotły...
27.01.2020 | Piece, kotły
Każdego dnia jesteśmy zasypywani informacjami o tym,...
19.09.2019 | Ogrzewanie
Kotły z podajnikiem tłokowym 5 klasy czy...
28.05.2019 | Piece, kotły
Czy kotły c.o. na ekogroszek są ekologiczne?...
21.06.2018 | Ogrzewanie
Niekontrolowany wzrost temperatury po dorzuceniu opału do...
25.01.2018 | Piece, kotły
Budynki o dużej powierzchni, jak: magazyny, hale...
22.01.2018 | Ogrzewanie
Zautomatyzowana obsługa, wysoka efektywność energetyczna, niska emisja...
09.11.2017 | Piece, kotły
Oprócz tysiąca kolorów w przyrodzie jesień przynosi...
27.09.2016 | Piece, kotły
Dostępne dziś na rynku kotły na paliwa...
26.09.2016 | Ogrzewanie
W Polsce od kilku lat obowiązuje norma...
16.08.2016 | Piece, kotły
Zanim zacznie się sezon grzewczy, warto przeanalizować...
21.07.2016 | Piece, kotły
Kocioł na biomasę, kocioł gazowy, pompa ciepła,...
11.07.2016 | Piece, kotły
Koszt ogrzewania oraz stopień jego uciążliwości dla...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. świętokrzyskie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: automatyczny kocioł, piec podajnikowy
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy