Jaki piec jest najbardziej ekonomiczny?

Kotły 5 klasy i ekoprojekt

Polska znajduje się w czołówce państw Unii Europejskiej pod względem narażenia ludności miejskiej na powietrze zanieczyszczone pyłem PM2,5 i PM10. Program Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) powstał w celu systemowego zmniejszania emisji substancji szkodliwych do atmosfery, poprzez kompleksową likwidację istniejących, nieefektywnych źródeł ciepła. Zamienia się je na ekologiczne, energooszczędne urządzenia grzewcze. Jaki piec jest najbardziej ekonomiczny?

Ecodesign założenia dyrektywy UE 2020

Nazywa się ją również Ekoprojektem. Dyrektywa Parlamentu Europejskiego, zaostrzyła jeszcze bardziej wymagania energetyczno-emisyjne. Dotychczasowe badania parametrów kotłów odnosiły się do pracy z mocą nominalną. Tymczasem kotły podczas rocznej eksploatacji rzadko pracują z mocą maksymalną, a pozostały okres to czas pracy z mocą obniżoną. Dyrektywa Ekoprojektu obliguje nowoczesne urządzenia grzewcze do zapewnienia wysokiej sprawności oraz niskich wartości emisji. Piec z certyfikatem jest gwarancją utrzymania właściwych parametrów użytkowania w trakcie całej eksploatacji i co równie ważne oszczędności w kieszeni inwestora.

Sezonowa efektywność energetyczna – co to jest?

Ecodesign wprowadza pojęcie sezonowej efektywności energetycznej. Wyznaczenie tego kryterium polega w dużym uproszczeniu na odjęciu od sprawności kotła zapotrzebowania na energię elektryczną. Zgodnie z nowymi przepisami, w przypadku kotłów o mocy przekraczającej 20 kW sezonowa efektywność energetyczna powinna wynosić co najmniej 77%, zaś dla kotłów o mocy poniżej 20 kW, wskaźnik ten powinien wynosić minimum 75%. Użytkownik musi mieć pewność, że obniżenie mocy kotła nie spowoduje niekorzystnego obniżenia jego sprawności.

Normy emisji w Ecodesign

*źródło portal regiodom.pl | fot. dobre-piece.pl 

Jaki piec jest najbardziej ekonomiczny?

Wybór pieca ekologicznego to przede wszystkim wybór sprawdzonego sprawdzonego producenta. Producent Ekologicznych Kotłów C.O. PPHU PGH MARIAN GRUSZCZYŃSKI posiada w swoim portfolio rodzinne marki kotłów: Megastal, Termiko, i Junior. W portfolio produktowym znajdują się najnowocześniejsze piece wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.
Sterownik Agros Green Series Touch służy do sterowania pracą kotła c.o. wyposażonego w palnik pelletowy. Steruje procesem spalania i jednocześnie reguluje temperaturę z płynną modulacją mocy. Urządzenie wyposażone jest standardowo w czujnik temperatury CO, czujnik temperatury CWU, czujnik temperatury spalin, czujnik temperatury za zaworem. To właśnie on zapewnia jeszcze niższy poziom pyłów i gazów emitowanych do środowiska oraz oszczędność w wykorzystaniu paliwa.
Podajnik SV200 TECHNIX. Oferuje system równomiernego oraz bezciśnieniowego rozprowadzania powietrza w komorze spalania. Przepustnice i wymuszony obieg powietrza dookoła paleniska zapewniające podgrzewanie powietrza. To również zamknięta komora spalania z powietrzem pierwotnym oraz wtórnym, a także najnowsze na rynku rozwiązanie dotyczące ślimaka zapobiegające kruszeniu opału oraz zmniejszające obciążenie siły przesuwu.

Palnik EKOENERGIA nowej generacji wykonany z żeliwa, co zwiększa jego żywotność ze względu na większą odporność na korozję i działanie wysokiej temperatury. Palnik ten pozwala na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0 do 32 mm.

W nowoczesnych kotłach z asortymentu firmy PPHU PGH MARIAN GRUSZCZYŃSKI standardem są również ASOP – automatyczny system osuszania paliwa oraz SWC – system wyrównywania ciśnienia.

fot. dobre-piece.pl 

Nagrody i wyróżnienia

Nic dziwnego, że firma jest nagradzana za promowanie jakości i innowacyjności już od 2016 roku. W 2019 r została wyróżniona certyfikatem C.I.R.F, a od 2020 roku jest dumnym posiadaczem IS2/2020 za jakość i wykonanie.

fot. dobre-piece.pl 

Kotły produkowane w Polsce

Oferowane urządzenia grzewcze to produkt polski. W zakładzie wykonuje się też duże kotły na zamówienie. Klienci z łatwością odnajdą tutaj również części zamienne, serwisowe, termostaty pokojowe do pieców oraz bufory C.O. Każdy kocioł można zamówić również wraz z profesjonalnym montażem, co sprawia, że nie trzeba się obawiać o bezpieczną eksploatację. Dowóz i transport jest możliwy na terenie całego kraju.

Dopłaty do kotłów 5 klasy

Piece klasy 5 z certyfikatem Ecodesignu można kupić z dofinansowaniem w Programie „Czyste Powietrze”. 1 lipca 2021 roku wejdzie w życie zwiększona dotacja do kotła na pellet drzewny, która wyniesie 9 tysięcy złotych, ale nie więcej niż 45% faktycznie poniesionych kosztów. Na ten moment jest to nadal 6 tysięcy i nie więcej niż 30%. Wnioski można składać bezpiecznie i wygodnie online, a ich nabór jest prowadzony w trybie ciągłym do 2029 roku.

Uwaga! Jeśli ktoś jest nadal posiadaczem tzw. kopciucha czyli pieca na węgiel bez żadnego certyfikatu, to na jego wymianę pozostało niewiele czasu. Termin upływa z końcem 2021 r.

Automatyczne kotły grzewcze to nowoczesne i już sprawdzone rozwiązanie pozwalające na oszczędne ogrzewanie, zgodne ze wszystkimi obecnymi wymaganiami dotyczącymi emisji pyłów i spalin.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.dobre-piece.pl 

63-200 Golina , ul. Lecha 1, woj. wielkopolskie
tel. 690 000 111 ,


Liczba odwiedzin: 427 | Data publikacji: 2021-06-02

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


05.05.2020 | Piece, kotły
Nowoczesne kotły na pellet 5 klasy charakteryzują...
21.07.2016 | Piece, kotły
Kocioł na biomasę, kocioł gazowy, pompa ciepła,...
15.07.2015 | Piece, kotły
Podejmowana raz na wiele lat decyzja o...
Zielone dachy solarne, retencyjne i bioróżnorodne to...
Ogradzanie nieruchomości to często jeden z pierwszych...
14.05.2021 | Beton
Nowoczesny fundament płytowy jest skuteczną i opłacalną...
14.01.2021 | Studnie
Zapytanie „jak zrobić studnię głębinową” jest dziś...
25.09.2020 | Stolarka otworowa
Okna plastikowe i aluminiowe porównuje się od...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
27.05.2020 | Chemia budowlana
Bruk jest nieodłącznym elementem krajobrazu miast od...
08.05.2020 | Schody, akcesoria
O tym, że schody wewnętrzne drewniane pełnią...
08.04.2020 | Energia ekologiczna
Choć czerpanie energii odnawialnej wprost ze słońca,...
19.07.2019 | Piece, kotły
Kotły wodne zasilane ekologicznymi paliwami – na...
31.05.2019 | Podnośniki
Operowanie ciężkimi, nieporęcznymi ładunkami i ich przemieszczanie...
28.05.2019 | Piece, kotły
Czy kotły c.o. na ekogroszek są ekologiczne?...
keramzyt-impregnowany
29.08.2018 | Kruszywa
Budownictwo mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne, garaże, budynki...
27.07.2018 | Piece, kotły
Lato w pełni, więc ustał na chwilę...
29.06.2018 | Natryski pianki
Izolacja budynku pozwala na znaczną redukcję kosztów...
12.06.2018 | Domy ekologiczne
Gdy kurczące się zasoby naturalne sprawiają, że...
09.11.2017 | Piece, kotły
Oprócz tysiąca kolorów w przyrodzie jesień przynosi...
25.05.2017 | Piece, kotły
Trująca chmura smogu, która wisi nad naszymi...
18.05.2017 | Energia ekologiczna
„Ekologia – oznacza tyle, co zdrowe życie....

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. świętokrzyskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. podkarpackie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: wybór pieca ekologicznego, jaki piec jest najbardziej ekonomiczny, piece, kotły, ogrzewanie, megastal, termiko, junior, piece ekologiczne, kotły ekologiczne, pompy wody, części zamienne, bufory,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy