Kocioł na ekogroszek
Ekogroszek, miał węglowy, węgiel kamienny – w porównaniu z gazem, olejem opałowym czy prądem, paliwa stałe wciąż wygrywają niską ceną. Jednak dość powszechnie kojarzymy je też z wieloma uciążliwościami – koniecznością regularnego dorzucania do kotła, brud, pył, stały dozór, kłopotliwe czyszczenie. Pod taką opinią z pewnością nie podpiszą się klienci firmy Eco-Met, która oferuje nowoczesne kotły na paliwa stałe, w których producent postawił na niekłopotliwą obsługę, zredukowaną do niezbędnego minimum.
– Kotły CO na ekogroszek projektowane są na miarę potrzeb klienta z XXI wieku. Są więc one nie tylko bardzo tanim źródłem ogrzewania, ale także niemal bezobsługowym, gdzie eksploatacja ogranicza się jedynie do usuwania popiołu, uzupełniania paliwa w zbiorniku i czynności związanych z czyszczeniem komory spalania – mówi właściciel firmy Eco-Met.
Dzięki wyposażeniu kotłów w zbiorniki paliwa, sterowniki mikroprocesorowe, dmuchawy, podajniki ślimakowe i palniki retortowe, możliwa jest bardzo efektywna praca kotła bez ingerencji człowieka przez kilka dni.

Kocioł z podajnikiem na ekogroszek
Flagowym urządzeniem z oferty firmy Eco-Met są kotły dolnego spalania typu KWM-SGR.
– To nowoczesna wersja kotłów wodnych, węglowych, niskotemperaturowych z regulowanym procesem spalania, które opalane są węglem asortymentu groszek energetyczny – wyjaśnia właściciel firmy.
Dzięki temu, że są one wyposażone w automatyczny podajnik i specjalny retortowy palnik węglowy oraz dodatkowo w ruszt żeliwny, można palić w nich w tradycyjny sposób np. w przypadku braku prądu czy awarii podajnika lub innego podzespołu. W ofercie firmy Eco-Met dostępne są stalowe kotły wodne CO KWM-SGR na ekogroszek z podajnikiem i sterowaniem o mocach od 9 kW do 200 kW, co sprawia, że znajdą tu coś dla siebie zarówno mieszkańcy prywatnych nieruchomości, jak właściciele dużych obiektów użyteczności publicznej, pawilonów handlowych, warsztatów oraz magazynów o powierzchni nawet do 1500 m². Kotły przystosowane są do podłączenia urządzeń dodatkowych, takich jak bojler, i mogą być montowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego. W sezonie letnim kocioł CO można również wykorzystywać do podgrzewania wody użytkowej.

 

piec na ekogroszek ecometfot. Eco-Met

 

Jak dobrać kocioł CO?
Aby dobrać kocioł do instalacji grzewczej, należy obliczyć zapotrzebowanie na ciepło niezbędne dla ogrzania obiektu. Wydajność cieplna znamionowa kotła powinna być równa lub nieco wyższa (do 10%) od bilansu cieplnego ogrzewanych pomieszczeń.
Właściciele prywatnych nieruchomości (od 70 do 320 m²) z oferty kotłów na ekogorszek produkcji Eco-Met najczęściej wybierają spośród urządzeń typu KWM-SGR o mocach 9 kW, 12 kW, 16 kW, 19 kW, 25kW i 38 kW, z podajnikiem i sterowaniem, które dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym ograniczają obsługę pieca do absolutnego minimum. Moc 9 kW sprawdzi się w obiektach, których powierzchnia nie przekracza 70 m², kotły mocy 12 kW dedykowane są do budynków maksymalnie 80 m². Moc 16 kW wystarcza na skuteczne ogrzanie pomieszczeń o powierzchni do 100 m², moc 19 kW z powodzeniem może być stosowana w budynkach mieszkalnych i gospodarczych o powierzchni do 120 m². Z kolei w pomieszczeniach do 200 m² sprawdzi się kocioł KWM-SGR o mocy 25 kW. Piece o mocy 38 kW pozwolą na efektywne ogrzanie budynków mieszkalnych i użytkowych o powierzchniach nie przekraczających 320 m².

Ogrzewanie CO na paliwa stałe w obiektach użytkowych
Najwyższą sprawnością wśród kotłów węglowych cechują się piece retortowe z podajnikiem i zasobnikiem paliwa, które dzięki zastosowanej w nich technologii umożliwiają lepsze niż w kotłach starego typu spalanie, a co za tym idzie – większą opłacalność, ekologiczność i wygodę obsługi.
Właściciele dużych nieruchomości o powierzchni większej niż 320 m², a także właściciele obiektów użytkowych, gospodarczych, hal magazynowych czy pawilonów handlowych najczęściej wybierają piece CO na ekogroszek KWM-SGR o mocach 50 kW, 75 kW, 100 kW, 150 kW oraz 200 kW. W zależności od wybranego rozwiązania, skutecznie i tanio ogrzeją one nawet 1500m² powierzchni.

Piec na ekogroszek dopasowany do potrzeb
We wszystkich kotłach KWM-SGR paliwo jest dozowane automatycznie za pomocą podajnika ślimakowego, a sam proces spalania kontrolowany jest przez mikroprocesorowy sterownik i dmuchawę. Dzięki temu użytkownicy nie są zmuszeni do czasochłonnego samodzielnego regulowania parametrów spalania.
Paliwo ładuje się do zbiornika raz na kilka dni, co jest istotne z punktu widzenia bezproblemowej eksploatacji, bo jednorazowy załadunek zbiornika zapewnia wielodobową pracę bez ingerencji człowieka.
Wszystkie piece KWM-SGR są przyjazne środowisku naturalnemu. Posiadają certyfikaty energetyczne (CE) i spełniają wymagania kwalifikacyjne IChPW na „Znak bezpieczeństwa Ekologicznego” stawiane ekologicznym kotłom na paliwa stałe w klasie „A”.
– Ponadto każdy piec grzewczy typu KWM-SGR posiada trzy kanały dymne umieszczone nad paleniskiem oraz dodatkowy ruszt wodny pełniący rolę czwartego kanału i umożliwiający spalanie drewna lub węgla w przypadku braku energii elektrycznej lub awarii podajnika – mówi właściciel firmy Eco-Met.

 

piec na ekogroszek ecomet piec na ekogroszek ecomet piec na ekogroszek ecometfot. Eco-Met

 

Przedsiębiorstwo proponuje także różne możliwości modyfikacji kotłów, w zależności od potrzeb klienta. Może to być zmiana wymiarów urządzenia (zgodnie z projektem lub zdjęciem kotłowni), kierunku wyjścia czopucha, otwierania drzwiczek, umiejscowienia króćców zasilenia i powrotu czy grubości blachy, z jakiej wykonany jest piec.

 

piec na ekogroszek ecometfot. Eco-Met

Obok sprawdzonych, bezobsługowych urządzeń z palnikiem na ekogorszek, w ofercie polskiego producenta znajdują się także kotły z palnikiem na pellet. Firma Gom-Met oferuje ponadto fachowe doradztwo i pomoc w doborze kotła, jak również terminową realizację zamówienia oraz opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.kociol-co.pl

 

63-200 Jarocin, Opłotki 40B, woj. wielkopolskie
tel. 603 917 033,