Niestety, w polskich warunkach klimatycznych ogrzewanie pomieszczeń użytkowych to konieczność, a nie opcja. Fraza „Jak obniżyć koszty ogrzewania?” jest jedną z częściej wyszukiwanych w Internecie, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dopiero po pierwszych mrozach użytkownicy starych pieców szukają wyjścia z pułapki, o której zapomnieli wraz z pierwszą wiosenną jaskółką. Warto jednak już dziś pomyśleć o oszczędnościach i podjąć rozważne i przemyślane decyzje.

Czym ogrzewać?
Nowoczesne kotły na ekogroszek i pelet to jedne z najbardziej opłacalnych sposobów ogrzewania. Popularność ekogroszku bierze się z jego wysokiej kaloryczności,  a peletu z wyjątkowej atrakcyjności ekologicznej, idącej w parze z efektywnością ekonomiczną. W połączeniu z nowoczesnym kotłem, wyposażonym w odpowiedniej wielkości zasobnik i inteligentny system sterowania, otrzymujemy sprawny i oszczędny system ogrzewania, który jest doskonałą alternatywą dla starych pieców na węgiel czy drzewo, wymagających nieustannego uzupełniania paliwa i nie pozwalających na odpowiednią regulację temperatury.

SAS – sprawdzona marka
Firma SAS od lat zajmuje się produkcja kotłów c.o. na paliwa stałe. Doświadczenie i postęp techniczny sprawiają, ze firma nieustannie ulepsza swoje produkty. Na nowy sezon grzewczy ofertę firmy SAS  uzupełniły nowe kotły w klasie 5 (najwyższej)  – SAS EFEKT na ekogroszek i SAS BIO EFEKT na pelety. Poza nowoczesnym designem i świeżością kolorystyki, kotły zyskały wiele cech zdecydowanie wyróżniających je na rynku. Konstrukcję z elementami ceramicznymi i turbulatorami dla wysokiej sprawności i ograniczenia emisji spalin połączono z kompaktowymi gabarytami do małych kotłowni.  Tak opracowano typoszereg, aby zapewnić dobór urządzeń dla zapotrzebowania na moc 14, 17, 23, 29, 36, 42 i 46 kW. Dostępność  w wersji z czopuchem z tyłu lub do góry ułatwia montaż, a poziomy układ kaset wymiennika zapewnia wygodne czyszczenie. Nowa konstrukcja zasobnika paliwa pozwoliła dodatkowo zwiększyć jego pojemność.

 

sas kotły na ekogroszek i peletfot. SAS

 

SAS EFEKT – sprytny sposób na ekogroszek
SAS EFEKT to retortowy kocioł na ekogroszek wysokiej klasy, wyposażony w automatyczny podajnik paliwa. Sprawność kotła sięga aż 88,9+89,3%, zapewniając ekonomiczne wykorzystanie dostarczonego paliwa. Dzięki temu SAS EFEKT spełnia wymogi stawiane w programach oferujących dofinansowanie do wymiany systemu grzewczego. Jego niewielkie wymiaru oraz opcja z czopuchem do góry lub do tyłu umożliwiają instalację w nawet niewielkiej kotłowni. Izolacja otworów rewizyjnych i nowatorska konstrukcja drzwiczek dodatkowo ograniczają straty ciepła. W celu zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa obsługi, kocioł SAS EFEKT został także wyposażony w zasobnik opału o zwiększonej pojemności, system wyrównywania ciśnienia w koszu, czujnik otwarcia klapy i ogranicznik temperatury bezpieczeństwa STB. Kocioł jest wyposażony w automatykę, która oprócz elementów standardowych, takich jak czujnik temperatury spalin, moduł Ethernet i obsługa czterech pomp i dwóch zaworów mieszających, może obsługiwać także pokojowe i zewnętrzne regulatory temperatury.

 

sas kotły na ekogroszek i peletfot. SAS

 

SAS BIO EFEKT – ekologiczny i ekonomiczny jednocześnie
Kocioł SAS BIO EFEKT z pewnością spełni oczekiwania tych, którzy oprócz realnych oszczędności cenią sobie dbałość o środowisko naturalne. Ten nowoczesny kocioł z palnikiem SAS MULTI FLAME może być zasilany biomasą w postaci peletu, czyli sprasowanego granulatu drzewnego. Zaawansowany technologicznie, a jednocześnie prosty w obsłudze kocioł wyposażono w szereg elementów usprawniających działanie, takich jak zabezpieczenie przed cofaniem płomienia do zasobnika paliwa w postaci systemu złożonego z dwóch ślimaków rozdzielonych kanałem przesypowym paliwa, automatyczny rusz ruchomy oczyszczający palenisko nadmuchowe, automatyczne rozpalanie paliwa za pomocą grzałki i czujnik temperatury podajnika. Rozbudowana automatyka, podobnie jak w przypadku kotła SAS EFEKT, otwiera przed użytkownikiem szereg niedostępnych dotychczas opcji, dzięki którym jeszcze łatwiejsze jest uzyskanie optymalnej dla domowników temperatury.

 

sas kotły na ekogroszek i peletfot. SAS

 

SAS – kotły dla wymagających
Kotły firmy SAS to urządzenia spełniające najbardziej wyśrubowane oczekiwania użytkowników. Oprócz uzupełniania paliwa i okresowego oczyszczania paleniska, nie wymagają w zasadzie żadnej interwencji ze strony użytkownika.  Regulowanie temperatury wody i ogrzewania z każdego miejsca na świecie zapewnia platforma internetowa MultiFun, w którą producent standardowo wyposaża swoje kotły. Platforma w wersji Premium umożliwia nawet przeprowadzenie zdalnej diagnozy kotła wraz z podglądem historii pracy kotła dla szybkiej diagnozy problemu online przez pracowników serwisu, będąc jednocześnie bardzo intuicyjnym i prostym w obsłudze narzędziem. Kotły SAS to najlepszy wybór dla osób troszczących się nie tylko o bezpieczeństwo i komfort swoich domowników, ale także o własne pieniądze i czas.

Z ofertą firmy SAS można zapoznać się na stronie www.sas.busko.pl/pl/

28-100 Busko-Zdrój, Owczary, ul. Przemysłowa 3, woj. świętokrzyskie
tel. +48 41 378 46 19,