Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa

Automatyczny kocioł grzewczy na ekogroszek Sztoker®+

Współczesne budownictwo wymaga od producentów rozwiązań najwyższej jakości, które będą bezpieczne dla użytkowników. Dużą uwagę w tej kwestii skupia na sobie branża grzewcza i producenci kotłów. W naszej strefie klimatycznej, gdzie sezon grzewczy zaczyna się jesienią i trwa do wczesnej wiosny, kotły grzewcze muszą być wyjątkowo solidne i bezpieczne. Dlatego prym na rynku wiodą kotły na ekogroszek, a wśród nich nowy ekologiczny kocioł z podajnikiem Sztoker®+ firmy KOMIZ®.

Kotły C.O. na ekogroszek – co je wyróżnia na rynku?
Dlaczego kotły na ekogroszek są tak popularne na polskim rynku? Odpowiedź jest prosta: ponieważ są łatwe i wygodne w obsłudze. Potoczna nazwa kotłów na ekogroszek to kotły retortowe, nie jest to jednak do końca prawda. Konstrukcja kotła Sztoker® pozwoliła na rezygnację z palnika retortowego. Rozwiązania konstrukcyjne całego kotła okazały się na tyle innowacyjne że są chronione patentem nr 216269. Elektroniczny sterownik zarządza dozowaniem paliwa z zasobnika paliwa, regulując jego optymalną ilość do procesu spalania. Raz rozpalony piec pracuje praktycznie przez cały rok bez wygaszania i ponownego rozpalania. Dzięki temu użytkownik nie musi przejmować się codziennym rozpalaniem  i spadkiem temperatury w budynku, ponieważ zawsze panuje w nim ciepło.   

 

kocioł na ekogroszek KOMIZfot. KOMIZ

 

Niezwykle istotny jest fakt, że samo paliwo, jakim jest ekogroszek, jest najkorzystniejsze dla środowiska. Nie emituje tak dużej ilości pyłów i zanieczyszczeń, jak choćby zwykły węgiel. Plusem jest również niska zawartość siarki, która jest przyczyną szybkiej korozji stali. Kocioł na ekogroszek z podajnikiem zachowuje zatem długą żywotność. Dostępność ekogroszku w workach ułatwia jego wsypywanie do zbiornika  i pozwala na utrzymanie czystości w kotłowni.

Sztoker®+  – kocioł na ekogroszek do zadań specjalnych
Na rynku kotłów grzewczych pojawił się nowy produkt firmy KOMIZ® – kocioł na ekogroszek Sztoker®+.  Model ten ma niezwykle prostą konstrukcję zapewniającą ekologiczne spalanie opału bez stosowania w komorze spalania  kruchej i łatwej do uszkodzenia ceramiki. Czyszczenie kotła odbywa się poprzez drzwiczki czołowe, nie ma dodatkowych bocznych ani górnych wyczystek. Z kolei szybki demontaż elementów składowych umożliwia bezproblemowy transport do każdej kotłowni. Moce kotłów Sztoker®+ rozpoczynają się już od 12 kW. Wyposażone są w automatyczny zespół podawania paliwa, zasobnik opału oraz aparaturę sterującą Cobra 2.

 

kocioł na ekogroszek KOMIZfot. KOMIZ

 

Jak działa kocioł z podajnikiem Sztoker®+? Zasobnik należy napełnić ekogroszkiem. Opał jest transportowany ze zbiornika do paleniska za pomocą podajnika ślimakowego o opatentowanej konstrukcji. Wymiennik wykonany jest z wysokiej jakości stali zapewniającej trwałość. Cały proces spalania kontroluje sterownik z algorytmem PID Cobra 2. Regulator ten steruje: pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie, załączaniem pomp obiegowych c.o. oraz pompy c.w.u., pracą podajnika paliwa oraz siłownika zaworu mieszającego. Dodatkowo regulator może współpracować z panelem zdalnym T1000, który może spełniać role termostatu pokojowego.

Sterownik Cobra 2 z algorytmem PID II włącza kocioł na taką moc, jaka jest w danym momencie potrzebna, aby utrzymać zadaną temperaturę. Dzięki temu rozwiązaniu kocioł grzeje przez cały czas, bez przestojów i gwałtownych zmian temperatury – zarówno w kominie, jak i w komorze spalania, a temperatura wody zasilającej pozostaje stabilna. Ciepła woda dostępna jest przez całą dobę każdego dnia w roku (nie tylko w sezonie grzewczym). Ogromną zaletą tego systemu jest również to, że użytkownik regulatora Cobra może samodzielnie dokonywać zmian w oprogramowaniu. Należy podłączyć regulator do komputera za pomocą łącza USB. Komputer rozpoznaje wtedy regulator jako dodatkowy dysk. Chcąc wgrać nowy program, należy pobrać go ze strony producenta. Ponadto, regulator Cobra 2 rejestruje i archiwizuje cały przebieg pracy kotła w ciągu jednego miesiąca.

 

kocioł na ekogroszek KOMIZfot. KOMIZ

 

Sztoker®+ to bezpieczny w użytkowaniu kocioł z podajnikiem. Wyposażony został w system wyrównywania ciśnienia w zbiorniku paliwa co zapobiega dymieniu w zbiorniku. Posiada także alarm otwartej klapy zasobnika. Informuje on użytkownika o niezamknięciu zbiornika po załadowaniu opału, co zapobiega powstaniu pożaru w zasobniku.

Paliwo podstawowe dla kotła Sztoker®+ to groszek energetyczny. Natomiast można go zastąpić pelletem drzewnym. Daje to użytkownikowi możliwość zastąpienia jednego paliwa – innym na wypadek niespodziewanych sytuacji, np. nagłym wzrostem cen za ekogroszek.

Kocioł C.O. a ekologia
Kocioł Sztoker®+ charakteryzuje się bezdymnym procesem spalania paliwa. Co to oznacza dla środowiska? Emituje on niewielką ilość szkodliwych związków i pyłów do atmosfery – w przeciwieństwie do innych kotłów na paliwa stałe.
Jakość i ekologiczność kotła potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych w akredytowanym laboratorium. Na ich podstawie jest on zaliczany do najwyższej 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012, zarówno w zakresie cieplno-emisyjnym, jak i bezpieczeństwa użytkowania. Sztoker®+ jest urządzeniem spełniającym również wymagania ekoprojektu (ecodesignu), które zostały określone rozporządzeniem Komisji Europejskiej 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015r. Dokument ten daje możliwość udziału w programach ograniczania niskiej emisji z dofinansowaniem zakupu kotła.

Kocioł do ekogroszku Sztoker®+   – dla kogo?
Kocioł na ekogroszek z podajnikiem to najwygodniejszy w użytkowaniu typ kotła dla domu jednorodzinnego. Dzięki rozbudowanej automatyce Sztoker®+ dedykowany jest osobom, które nie mają czasu na codzienne rozpalanie, regularne dokładanie opału i kontrolowanie temperatury paleniska.

Więcej na temat kotła Sztoker + przeczytasz na stronie: www.komiz.pl/pl

]

63–300 Pleszew, ul. Lenartowicka 39, woj. wielkopolskie
tel. +48 62 74 20 940, 517 540 830,


Liczba odwiedzin: 1581 | Data publikacji: 2017-06-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


16.08.2016 | Piece, kotły
Zanim zacznie się sezon grzewczy, warto przeanalizować...
09.12.2015 | Piece, kotły
Kotły na paliwa stałe to wciąż chętnie...
14.04.2015 | Piece, kotły
W dobie automatyzacji produkcji obejmującej niemal wszystkie...
19.07.2019 | Piece, kotły
Kotły wodne zasilane ekologicznymi paliwami – na...
28.05.2019 | Piece, kotły
Czy kotły c.o. na ekogroszek są ekologiczne?...
21.07.2016 | Piece, kotły
Kocioł na biomasę, kocioł gazowy, pompa ciepła,...
08.10.2014 | Piece, kotły
Ogrzewanie zimą jest jak powietrze, bo dopiero...
26.05.2021 | Piece, kotły
Jeszcze nie tak dawno o wyborze kotła...
22.07.2020 | Piece, kotły
Inwestycja w kocioł wodny co. zasilany ekologicznym...
13.02.2020 | Piece, kotły
Na co zwracamy dziś uwagę wybierając kotły...
27.01.2020 | Piece, kotły
Każdego dnia jesteśmy zasypywani informacjami o tym,...
19.09.2019 | Ogrzewanie
Kotły z podajnikiem tłokowym 5 klasy czy...
12.04.2019 | Piece, kotły
W Polsce coraz więcej mówi się o...
21.02.2019 | Piece, kotły
Kwestia smogu i niewłaściwej emisji produktów spalania...
27.07.2018 | Piece, kotły
Lato w pełni, więc ustał na chwilę...
25.01.2018 | Piece, kotły
Budynki o dużej powierzchni, jak: magazyny, hale...
19.07.2017 | Ogrzewanie
Polską tradycją jest burza medialna tocząca się...
26.10.2016 | Piece, kotły
Węgiel kamienny, pelet czy ekogroszek – niezależnie...
08.05.2015 | Piece, kotły
Współczesny, świadomy konsument wie, że kupując jakikolwiek...
12.12.2014 | Piece, kotły
Wybór kotła centralnego ogrzewania nie jest łatwy....
29.09.2014 | Piece, kotły
Ogrzewanie paliwem stałym to wciąż najtańsze źródło...
14.08.2014 | Piece, kotły
Wykorzystanie kotłów na paliwa stałe to obecnie,...
13.11.2018 | Systemy kominowe
Na rynku systemów kominowych do wyboru są...
pompa do pieca
Uniwersalna pompa obiegowa pasująca do wszystkich urządzeń...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. świętokrzyskie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: kotły na ekogroszek, kocioł ekologiczny
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy