Nowoczesne kotły na ekogroszek

Ekologiczny kocioł na paliwo stałe

W dobie automatyzacji produkcji obejmującej niemal wszystkie branże, znalezienie producenta, który dopasowuje się do klienta – a nie na odwrót, wcale nie jest takie łatwe. Jak jednak pokazuje przykład firmy P.H.U.P MIRMAOL, która produkuje kotły na paliwa stale, jest to nie tylko możliwe, ale wręcz konieczne. Zwłaszcza gdy mowa o kotłach na ekogroszek, które muszą sprostać bardzo wysokim i różnorodnym wymaganiom.

Ogrzewanie opłacalne i nieskomplikowane
Wykorzystanie kotłów na paliwa stałe to obecnie, uwzględniając również proces instalacji, najtańsze źródło ogrzewania. I choć coraz więcej uwagi kieruje się w stronę energii odnawialnej, to jednak tradycyjne systemy grzewcze są wciąż bardzo popularne, na co wpływ ma z jednej strony ich niska cena, z drugiej – wysoka efektywność energetyczna.
Wśród kotłów z podajnikiem uniwersalnym EKW-RAP MIRMAOL na miał, pelet i ekogroszek, najlepszym paliwem jest ostatnie z wymienionych – kocioł osiąga wówczas najwyższą sprawność, przez co spala mniej opału, pozostawiając niewielką ilość popiołu (co oczywiście zależy też od kaloryczności ekogroszku). Ponadto sprawność kotła nawet do 88% podnoszą cztery kanały dymne, które dzięki umieszczeniu nad paleniskiem, jednocześnie zmniejszają powierzchnię zajmowaną przez urządzenie w kotłowni.

 

nowoczesne kotły na ekogroszek nowoczesne kotły na ekogroszekfot. P.H.U.P MIRMAOL

– Producenci kotłów na paliwa stałe dostarczają też rozwiązania coraz bardziej przyjazne użytkownikom – są one w dużym stopniu zautomatyzowane, a czas poświęcony na ich obsługę jest ograniczony do minimum – zauważa Jarosław Woźny z P.H.U.P MIRMAOL.
Jednym z rozwiązań stosowanych w nowoczesnych kotłach z podajnikiem na ekogroszek firmy MIRMAOL jest wykorzystywanie sterowników, które dzięki wielu przydatnym funkcjom zdecydowanie usprawniają obsługę i sterowanie, wyręczając w tym użytkownika. Sterowniki są nieskomplikowane w obsłudze i mają możliwość zamontowania dodatkowego panelu lub wygodnego sterownika pokojowego.

 

kocioł na paliwa stałefot. P.H.U.P MIRMAOL

 

Ekologiczne źródło ogrzewania
Jednak prostota obsługi i wydajność energetyczna to oczywiście nie wszystko.
Współcześnie, gdy tak dużo mówi się o konieczności ochrony zielonej planety, rośnie też powszechna wiedza społeczeństwa na ten temat. Dlatego coraz więcej świadomych konsumentów poszukuje kotłów, które są ekologiczne i nie szkodzą środowisku naturalnemu.
– Znaczącą redukcję emisji szkodliwych gazów do środowiska umożliwia w dzisiejszych czasach rozwój nowoczesnej technologii, przy czym większa ekologiczność kotłów nie odbywa się kosztem efektywności energetycznej czy prostoty obsługi – mówi Jarosław Woźny. – Parametry pracy naszych kotłów zostały potwierdzone podczas badań emisyjno-energetycznych przeprowadzonych przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Dlatego klienci decydujący się na zakup kotła na ekogroszek EKW-RAP mogą być pewni, przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego – podkreśla.

 

sterownik do kotłówfot. P.H.U.P MIRMAOL

 

Kocioł skonfigurowany pod klienta
Kotły typu EKW-RAP pojawiły się w ofercie firmy P.H.U.P MIRMAOL 11 lat temu. Od tej pory są wciąż udoskonalane i wyposażane w coraz lepsze podajniki i oprogramowania do sterowników. Z tego powodu cieszą się też bardzo dobrą opinią wśród klientów. Ponadto są bardzo solidne, ponieważ ich wszystkie podzespoły są produkowane z wysokiej jakości stali atestowanej, kotłowej i stoczniowej 5 i 10 mm.
Klienci zwracają też większą niż kiedyś uwagę na możliwości dopasowania kotła do indywidualnych, jednostkowych wymagań klienta.
– Odbiorcom naszych produktów zależy więc, aby dany kocioł maksymalnie odpowiadał na ich potrzeby. Dlatego też na życzenie możemy wykonać wszelkie zmiany w konfiguracji – podkreśla Jarosław Woźny.
W przypadku kotłów na ekogroszek z podajnikiem EKW-RAP to klient decyduje więc o tym, z której strony będzie zamontowany podajnik (strona prawa, lewa lub tył ), na którą stronę otwierają się drzwiczki (prawa lub lewa), z którego boku ma być spust wody (prawy, lewy lub tył), z którego boku ma być zamontowany króciec powrotu (prawy, lewy lub tył) czy z której strony ma być wentylator. Do odbiorcy kotła należy też decyzja, gdzie ma być zamontowany czopuch, czyli wyjście do komina – z prawego lub lewego boku, z góry kotła lub standardowo z tyłu kotła.

 

kocioł na paliwa stałefot. P.H.U.P MIRMAOL

– Możemy też dopasować kocioł wymiarowo oraz pomalować go na kolor inny niż standardowy (np. niebieski, srebrny, żółty). Na wybrany przez klienta kolor można też pomalować kosz – obok standardowego czarnego może to być  czerwony, niebieski, żółty, srebrny, zielony – mówi Jarosław Woźny. – Przygotowany zgodnie z wytycznymi klienta kocioł dostarczamy w krótkim czasie własnym transportem – dodaje.
Tak ogromne możliwości indywidualnego skonfigurowania kotła oraz możliwość wpływania na jego stronę wizualną jest odpowiedzą na wymagania klientów, dla których obok jakości coraz bardziej liczą się też walory estetyczne.

 

kocioł na paliwa stałe kocioł na paliwa stałefot. P.H.U.P MIRMAOL

 

Nie kupuj kot(ł)a w worku!
Świetne parametry techniczne, wygoda obsługi, wydajność energetyczna, walory estetyczne – wszystko to jest ważne, ale jeśli o kotłach na paliwa stałe mowa, to równie istotne jest bezpieczeństwo.
Każdy producent zachwala produkowane przez siebie urządzenia, jednak kupując kocioł najpierw koniecznie upewnijmy się, czy wybrane urządzenie na pewno posiada wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty.
– Właśnie na ten aspekt kładziemy ogromny nacisk, bo jest gwarancją bezpieczeństwa eksploatacji. Dlatego oferowane przez nas kotły posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty – mówi Jarosław Woźny.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.wozny-kotly.pl

 

63-300 Pleszew, ul. Mieszka I 7/24, woj. wielkopolskie
tel. 627421183, 500645700,


Liczba odwiedzin: 982 | Data publikacji: 2015-04-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


22.07.2020 | Piece, kotły
Inwestycja w kocioł wodny co. zasilany ekologicznym...
03.10.2019 | Piece, kotły
Częściowy zwrot pieniędzy mogą uzyskać osoby, które...
18.09.2019 | Ogrzewanie
Kocioł elektryczny centralnego ogrzewania – opinie większości...
21.11.2017 | Piece, kotły
Zaostrzanie unijnych przepisów dotyczących emisji szkodliwych substancji...
31.10.2017 | Piece, kotły
Kotły cieszą się dużą popularnością wśród klientów...
12.10.2017 | Piece, kotły
W Polsce nie brakuje zwolenników centralnego ogrzewania...
24.08.2017 | Ogrzewanie
Przywykliśmy już, że przekazy medialne każdej zimy...
07.06.2017 | Piece, kotły
Współczesne budownictwo wymaga od producentów rozwiązań najwyższej...
04.04.2017 | Piece, kotły
W ostatnich miesiącach nie było chyba dnia,...
28.10.2016 | Piece, kotły
Osoby, które uważają, że kocioł węglowy na...
24.05.2016 | Piece, kotły
Automatyczne kotły centralnego ogrzewania to dziś coraz...
08.05.2015 | Piece, kotły
Współczesny, świadomy konsument wie, że kupując jakikolwiek...
12.12.2013 | Piece, kotły
Paliwa stałe są obecnie najbardziej racjonalnym wyborem...
25.08.2020 | Systemy kominowe
Ricom energy produkuje systemy instalacji, będące wewnętrznymi...
08.07.2020 | Piece, kotły
Małe kotły na pellet Klimosz, jedna z...
05.05.2020 | Piece, kotły
Nowoczesne kotły na pellet 5 klasy charakteryzują...
19.03.2020 | Piece, kotły
Automatycznie sterowane kondensacyjne kotły gazowe De Dietrich...
W opinii społecznej firmy rodzinne cieszą się...
13.02.2020 | Piece, kotły
Na co zwracamy dziś uwagę wybierając kotły...
27.01.2020 | Piece, kotły
Każdego dnia jesteśmy zasypywani informacjami o tym,...
22.11.2019 | Systemy kominowe
Nie każdy komin może znaleźć zastosowanie w...
21.10.2019 | Systemy kominowe
Wybór jednostki grzewczej to nie wszystko. Niezwykle...
19.09.2019 | Ogrzewanie
Kotły z podajnikiem tłokowym 5 klasy czy...
19.07.2019 | Piece, kotły
Kotły wodne zasilane ekologicznymi paliwami – na...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. łódzkie
woj. świętokrzyskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: kocioł, kotły
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy