Ekogroszek – ekologiczne paliwo
Czasy, w których co kilka godzin trzeba było schodzić do kotłowni i dorzucać do pieca, aby utrzymać stałą temperaturę w budynku, to już przeszłość. Dziś standardem jest wyposażanie kotłów w podajniki i zbiorniki paliwa, które umożliwiają niekłopotliwą obsługę, a proces palenia ograniczony jest do czyszczenia popielnika oraz uzupełniania opału w zbiorniku. Nic więc dziwnego, że paliwa stałe – które są wciąż najtańszym źródłem ogrzewania na rynku – przeżywają dziś swój renesans. Jednym z takich paliw jest ekogroszek, który dzięki niskiej zawartości siarki i popiołu powstającego w procesie spalania jest kwalifikowany jako ekologiczny surowiec energetyczny.
– Oferowany przez naszą firmę kocioł KWM-SGR na ekogroszek posiada świadectwo badania na „znak bezpieczeństwa ekologicznego” i spełnia restrykcyjne normy polskie i europejskie dotyczące dopuszczalnych emisji zanieczyszczeń, zwłaszcza pyłów, oraz sprawności cieplnej kotłów. Warto przy tym pamiętać, że dzięki postępowi technologicznemu redukcję emisji szkodliwych gazów do środowiska udaje się osiągnąć bez szkody dla sprawności cieplnej kotłów – podkreśla Wiesław Rożek z firmy Kotłostal, która w branży grzewczej działa już od 1989 roku.

 

kotły na ekogroszek www.kotlostal.com.plfot. Kotłostal

 

Warto też pamiętać, że przy zakupie przyjaznych środowisku naturalnemu kotłów można ubiegać się o dofinansowanie w ramach gminnych programów ograniczania niskiej emisji, które są przyznawane przez Narodowe lub Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kocioł na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym
Kotły KWM-SGR dostępne są w mocach nominalnych: 15, 19, 25, 38, 50, 62, 75 kW oraz KWM-SR od 19 do 200 kW, które z powodzeniem sprawdzą się jako źródło ogrzewania pomieszczeń od 80 do 1500 m², w zależności od wybranej wersji. Rozpalanie w tych kotłach odbywa się raz w sezonie, co czyni je szczególnie niekłopotliwymi w obsłudze. Przy prawidłowej eksploatacji, zgodnej z instrukcją obsługi, kocioł będzie niezawodnie służył przez wiele lat.

 

kotły na ekogroszek kotły na ekogroszek kotły na ekogroszekfot. Kotłostal

 

Jednym z rozwiązań stosowanych w nowoczesnych kotłach z podajnikiem na ekogroszek firmy Kotłostal jest wykorzystywanie sterowników, które dzięki wielu przydatnym funkcjom zdecydowanie usprawniają obsługę i sterowanie. Do kotłów KWM-SGR standardowo dostępny jest regulator ARGON, zaprojektowany do współpracy z kotłami wyposażonymi w ślimakowy podajnik paliwa. Steruje on pracą pomp C.O. i C.W.U. w czterech trybach: praca bez pompy C.W.U.; zima, wiosna/jesień (priorytet C.W.U.); lato. Proces regulacji realizowany jest przez pomiar temperatury cieczy w kotle C.O. i odpowiednie sterowanie procesem spalania paliwa w kotle tak, aby nie dopuścić do jego wygaśnięcia. Regulator steruje pracą: podajnika, dmuchawy, pompy centralnego ogrzewania(C.O.), pompy ciepłej wody użytkowej (C.W.U.).
– Moc wentylatora sterowana jest płynnie, co pozwala na ograniczenie ilości dostarczanego powietrza podczas procesu spalania. Do regulatora można podłączyć termostat pokojowy lub zdalny panel sterujący – np. PILOR R, który umożliwia utrzymanie określonej temperatury wewnątrz danego pomieszczenia. Zwiększa się dzięki temu komfort użytkowania regulatora – podkreśla Wiesław Rożek.

 

kotły na ekogroszekfot. Kotłostal

 

Standardowo regulator wyposażony jest w czujnik temperatury kotła C.O., czujnik temperatury podajnika, który zabezpiecza kocioł przed cofnięciem
żaru do podajnika, czujnik zasobnika ciepłej wody użytkowej oraz termostat kotła 90 °C, który zabezpiecza go przed wzrostem temperatury.

Kocioł centralnego ogrzewania w pełni zautomatyzowany
Opcjonalnie do kotła KWM-SGR można zamówić regulator IRYD RTZ pid fuzyy logic, który dedykowany jest do współpracy z kotłami CO z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym (z czujnikiem położenia podajnika). Może on sterować całą rozbudowaną instalacją grzewczą.

 

kotły na ekogroszekfot. Kotłostal

 

Regulator jest nieskomplikowany w obsłudze, a specjalnie zaprojektowane menu umożliwia stopniowe uaktywnianie kolejnych funkcji. Specjalny algorytm pracy pid fuzzy logic, w sposób całkowicie automatyczny dobiera odpowiednie dawki opału dopasowane do obciążenia instalacji oraz rodzaju opału. Regulator steruje w sposób ciągły pracą dmuchawy dobierając do danej prędkości dmuchawy odpowiednią ilość opału, wyręczając w tym użytkownika.

Kotły centralnego ogrzewania od producenta
Kotły na ekogroszek z podajnikiem to bardzo popularne na polskim rynku rozwiązanie z uwagi na jego rentowność, wygodę obsługi, wysokie sprawności. Ponieważ jednak kocioł centralnego ogrzewania wybieramy raz na wiele lat, to warto kupić wyrób solidny, sprawdzony, od producenta, który może pochwalić się dużym doświadczeniem. W przypadku firmy Kotłostal wiedza konstruktorska na temat kotłów centralnego ogrzewania poparta jest nie tylko wieloletnim doświadczeniem i setkami wyprodukowanych urządzeń. Przedsiębiorstwo jest też laureatem wielu prestiżowych nagród.
– W 2015 roku otrzymaliśmy ogólnopolski certyfikat „Rzetelni w  Biznesie”, promujący przedsiębiorstwa, które poprzez swoje osiągnięcia w zarządzaniu oraz wiarygodność w prowadzeniu biznesu z poszanowaniem zasad etycznych, reprezentują ponadprzeciętny i godny naśladowania poziom – mówi Wiesław Rożek.

 

kotły na ekogroszek kotły na ekogroszekfot. Kotłostal

 

Kotłostal pięciokrotnie został też wyróżniony Złotą Statuetką jako  „Przedsiębiorstwo Fair Play”, które w swej działalności kieruje się uczciwością, rzetelnością i lojalnością i potrafi usatysfakcjonować zarówno klientów, jak i pracowników. Firma ma też na swoim koncie odznaczenie „Brązowy kominiarczyk” za stworzenie godnych i bezpiecznych warunków pracy dla swoich pracowników oraz liczne wyróżnienia zdobyte podczas branżowych imprez targowych.