Kocioł klasy 5 na paliwo stałe

Kotły C.O. z gwarancją

W ostatnich miesiącach nie było chyba dnia, abyśmy nie usłyszeli w mediach o smogu i pyłach, które zatruwają mieszkańców Polski. Źródłem problemu są nieekologiczne kotły, w których oprócz węgla często spalane jest też wilgotne drewno lub – co gorsze – śmieci. O ile jeszcze do niedawna kwestie te nie podlegały żadnej kontroli, to dziś sporo się zmieniło. Samorządy przyjmują antysmogowe uchwały, a przeciętny Kowalski nie ma wyjścia – czy chce, czy nie – musi pomyśleć o zakupie ekologicznego kotła grzewczego. Na szczęście wybór jest naprawdę spory, a dzięki programom dofinansowań taki zakup wcale nie musi mocno nadwątlić domowego budżetu.

Kotły co – gwarancja prostej obsługi
Dość powszechne jest przeświadczenie, że kotły na paliwa stałe są nieekologiczne i kłopotliwe w eksploatacji. Jednocześnie uchodzą też one za najtańsze źródło ogrzewania. Pierwsze twierdzenie dziś, w XXI wieku, mocno się zdezaktualizowało, bo producenci są zobowiązani do oferowania wyrobów mieszczących się w ściśle określonych ramach jeśli chodzi o emisję zanieczyszczeń, a graniczne wartości (zwłaszcza pyłów) regulują surowe normy polskie i europejskie.
Również eksploatacja kotłów c.o. gwarantuje prostotę i bezproblemową obsługę, która na ogół ogranicza się do uzupełniania raz na jakiś czas paliwa w zasobniku i usuwania popiołu. A jak wyglądają kwestie opłacalności? Tutaj rzeczywiście nic się nie zmieniło – paliwa stałe to wciąż najtańsze źródło ogrzewania dostępne na rynku.

Ekologiczne spalanie paliw stałych – kotły klasy 5
Zgodnie z obowiązującą w naszym kraju już od kilku lat normą PN-EN 303:5 2012, wyróżniamy trzy klasy kotłów na paliwa stałe: 3,4 i 5, przy czym każda z nich ma ściśle określone graniczne emisje zanieczyszczeń i wymaganej sprawności cieplnej. Zgodnie z tym podziałem najwyższa jest klasa 5, w której znajdują się tylko ekologiczne kotły grzewcze do spalania pelletu czy ekogroszku.
W większości gmin uruchamiane są programy na termomodernizację i wymianę kotłów, zwłaszcza na tych obszarach, gdzie zanieczyszczenia są największe. Można się o nie ubiegać właśnie na szczeblu gmin, które dysponują środkami pozyskanymi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub własnymi funduszami. Informacje na ten temat umieszczane są na stronach internetowych urzędów, a dotacje – w zależności od gminy – mogą wynieść nawet 80% poniesionych przez inwestora kosztów. Co istotne – w przypadku urządzeń do spalania paliw stałych, dotację można uzyskać tylko na ekologiczne kotły grzewcze, a więc mieszczące się w 5 klasie.

 

tilgner kotłyfot. Tilgner

 

Kotły na pellet i ekogroszek
Jednym z ciekawszych kotłów na paliwa stałe 5 klasy są urządzenia firmy Tilgner (zarówno kotły do spalania ekogroszku, jak i pelletu). Wytwórnia Kotłów c.o. TILGNER posiada uprawnienia dozorowe do wytwarzania oraz na naprawy kotłów wodnych, parowych i zbiorników ciśnieniowych. Kotły produkowane przez pleszewską wytwórnię posiadają wszystkie dostępne na rynku certyfikaty, m.in. wydane przez Instytut Techniki Grzewczej w Łodzi i Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.
Kotły posiadają świadectwo „na znak bezpieczeństwa ekologicznego” i są przyjazne dla środowiska naturalnego. Warto podkreślić, że firma wdrożyła normy jakości ISO 9001:2000, na co uzyskała certyfikat TÜV.
Wytwórnia sukcesywnie zwiększa swoją ofertę udoskonalając oferowane klientom modele kotłów, które zyskały uznanie klientów. Wprowadzona w toku doświadczeń technologia produkcji pozwoliła ograniczyć do 50% ilość spawów, które były narażone na działanie spalin. Ponadto dzięki zastosowaniu wysokiej jakości atestowanych materiałów oraz wprowadzeniu ściśle nadzorowanych technologii wytwarzania, osiągnięto wydłużenie żywotności kotłów C.O. i gwarancji  producenta, która może być przedłużona nawet do 5 lat!

 

tilgner klasa 5

 

Kocioł C.O. w 5 klasie
Wytwórnia Kotłów c.o. „TILGNER”, która już od 1989 roku produkuje ekologiczne kotły na paliwa stałe, oferuje piece spełniające wszystkie kryteria standardu energetyczno-ekologicznego. Wszystkie produkty posiadają deklarację zgodności, a przed dopuszczeniem ich do sprzedaży przechodzą dokładne badania techniczne i jakościowe. Wyrobem spełniającym najsurowsze wymogi dotyczące emisji zanieczyszczeń są kotły centralnego ogrzewania TILGNER 22 oraz Bio-Pellet , które przeznaczone są do systemów wodnych centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych i budynkach użyteczności publicznej (biurowce, hale, magazyny itp.). Uzyskały one 5 klasę według normy PN EN 303-5:2012,
Wysoka sprawność ekologicznych kotłów grzewczych TILGNER 22 i Bio-Pellet zapewniona jest dzięki nowoczesnej konstrukcji wymiennika. Stalowy korpus wodny wykonany jest ze stali kotłowej P265GH o grubości 6 i 8 mm (dla elementów posiadających kontakt z gazami spalinowymi), która ma zwiększoną odporność na działanie naprężeń termicznych. Taki typ konstrukcji przekłada się na dłuższą żywotność kotła c.o.

W XXI wieku, gdy na własnej skórze odczuwamy, jak bardzo zanieczyszczone jest powietrz (zwłaszcza w sezonie grzewczym), zakup ekologicznego kotła na paliwo stałe to najbardziej racjonalna decyzja, jaką możemy podjąć.
Warto jednak, aby był to kocioł c.o. z gwarancją, od sprawdzonego producenta, mieszczący się w 5 klasie, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że jest to rozwiązanie w równej mierze przyjazne środowisku, co i opłacalne w eksploatacji i solidne.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.tilgner.com.pl

 

63-300 Pleszew, ul. Piaski 30, woj. wielkopolskie
tel. 627421003,


Liczba odwiedzin: 2043 | Data publikacji: 2017-04-04

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


28.09.2020 | Piece, kotły
Urządzenia Viessmann to prawdziwa rewolucja w zakresie...
08.07.2020 | Piece, kotły
Małe kotły na pellet Klimosz, jedna z...
19.03.2020 | Piece, kotły
Automatycznie sterowane kondensacyjne kotły gazowe De Dietrich...
13.02.2020 | Piece, kotły
Na co zwracamy dziś uwagę wybierając kotły...
27.01.2020 | Piece, kotły
Każdego dnia jesteśmy zasypywani informacjami o tym,...
19.09.2019 | Ogrzewanie
Kotły z podajnikiem tłokowym 5 klasy czy...
19.07.2019 | Piece, kotły
Kotły wodne zasilane ekologicznymi paliwami – na...
28.05.2019 | Piece, kotły
Czy kotły c.o. na ekogroszek są ekologiczne?...
12.04.2019 | Piece, kotły
W Polsce coraz więcej mówi się o...
21.02.2019 | Piece, kotły
Kwestia smogu i niewłaściwej emisji produktów spalania...
04.10.2018 | Piece, kotły
Przyszli i obecni użytkownicy ogrzewania gazowego często...
27.07.2018 | Piece, kotły
Lato w pełni, więc ustał na chwilę...
25.01.2018 | Piece, kotły
Budynki o dużej powierzchni, jak: magazyny, hale...
22.01.2018 | Ogrzewanie
Zautomatyzowana obsługa, wysoka efektywność energetyczna, niska emisja...
09.11.2017 | Piece, kotły
Oprócz tysiąca kolorów w przyrodzie jesień przynosi...
19.07.2017 | Ogrzewanie
Polską tradycją jest burza medialna tocząca się...
26.10.2016 | Piece, kotły
Węgiel kamienny, pelet czy ekogroszek – niezależnie...
22.09.2016 | Piece, kotły
W Polsce obok gazu ziemnego wciąż jednym...
16.08.2016 | Piece, kotły
Zanim zacznie się sezon grzewczy, warto przeanalizować...
21.07.2016 | Piece, kotły
Kocioł na biomasę, kocioł gazowy, pompa ciepła,...
24.02.2016 | Piece, kotły
Stosując kotły na biomasę z automatycznym podajnikiem...
09.12.2015 | Piece, kotły
Kotły na paliwa stałe to wciąż chętnie...
13.08.2015 | Piece, kotły
Mieszkańcy Krakowa, Dolnego i Górnego Śląska, Warszawy...
20.07.2015 | Piece, kotły
Wybierając kocioł centralnego ogrzewania kierujemy się przede...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. świętokrzyskie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: kotły, piece, kocioł, piec, pelet, pellet, paliwa stałe, gwarancja na kotły, gwarancja na kocioł co, gwarancja kotła co, kocioł klasy 5 na paliwo stałe, ekologiczne kotły grzewcze, kotły ekologiczne na paliwo stałe
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy