Małe kotły na pellet Klimosz

Duża ekologia w małym wydaniu

Małe kotły na pellet Klimosz, jedna z najnowszych propozycji znanego i cenionego producenta, to rozwiązanie powstałe z myślą o tych, którzy stawiają na ekologiczne urządzenia grzewcze, a zarazem cenią kompaktowe rozmiary i chcą zaoszczędzić każdy centymetr powierzchni w kotłowni. Seria MINIPLET, kierowana właśnie do takich użytkowników, powiększa rodzinę kotłów Klimosz klasy 5, będącej najlepszym potwierdzeniem ekologiczności urządzeń grzewczych.

Kotły Klimosz 5 klasy i z ECODESIGN

Czasy, kiedy do kotła wrzucało się to, co było pod ręką (wypuszczając jednocześnie do atmosfery pół tablicy Mendelejewa) się skończyły. I choć niefrasobliwych wciąż nie brakuje, to jednak liczne programy dofinansowań, a także coraz częstsze kontrole sprawiają, że dwa razy pomyślimy, zanim zaczniemy palić śmieciami lub opałem niskiej jakości. I choć najczęstszym argumentem przemawiającym za przejściem na ekologiczne źródła ogrzewania zazwyczaj są kwestie ekonomiczne, to pamiętajmy też o tym, że każdy z nas odpowiada za stan zielonej planety. Decydując się na przyjazne środowisku rozwiązania dbamy przecież zarówno o swoje zdrowie, jak i o przyszłe pokolenia. Czym kierować się wybierając kotły na pellet? Przede wszystkim klasą, jaką legitymują się wybrane urządzenia. Najwyższa, 5 klasa (zgodnie z normą PN-EN 303:5-2012), obowiązująca w naszym kraju od 2012 roku, to ważna informacja dla klientów, którzy mają pewność, że urządzenie jest nie tylko ekologiczne, ale także charakteryzuje się doskonałymi parametrami sprawności cieplnej. Wśród kotłów Klimosz 5 klasy znajdują się między innymi urządzenia z serii MINIPELET. Posiadają one również certyfikat ECODESIGN, który potwierdza, że spełniają najsurowsze europejskie wymogi, dotyczące sprawności i wpływu na środowisko. Tym samym małe kotły na pellet idealnie trafiają w potrzeby tych, którzy w jednym urządzeniu grzewczym chcą połączyć ekologię, opłacalność eksploatacji i kompaktowość.

Małe kotły na pellet – MINIPELET

Seria MINIPELET została zaprojektowana tak, aby kocioł z powodzeniem zmieścił się w niewielkiej kotłowni. Króćce instalacji centralnego ogrzewania wyprowadzone są z tyłu kotła. Ich usytuowanie oraz starannie przemyślany projekt usprawnia montaż zaworu czterodrogowego, co sprawia, że instalacja małego kotła na pellet jest bardzo prosta, szybka, a co za tym idzie – także tania. Również króćce do instalacji ciepłej wody użytkowej są osobno wyprowadzone z tyłu kotła.

Wymiennik wykonany z certyfikowanej stali kotłowej stopu P265GH o podwyższonej plastyczności gwarantuje bezproblemową eksploatację urządzenia grzewczego przez wiele lat. Na jego szczelność producent udziela aż 5 lat pełnej gwarancji.

Palnik pelletowy, w jaki wyposażone są kotły Klimosz klasy 5 z serii MINIPELET gwarantuje najwyższy komfort obsługi, bo rozpalanie i wygaszanie następuje automatycznie, na podstawie ustawionych temperatur zadanych, bez angażowania do tych czynności operatora. Ponadto, w odróżnieniu od kotłów z palnikiem retortowym, małe kotły na pellet nie zużywają paliwa pomiędzy cyklami pracy, co przekłada się na oszczędności.

Sprawność spalania palnika, wynosząca do 99%, pozwala na uzyskanie komfortu użytkowania porównywalnego do kotłów gazowych. Wpływ na wydajność kotła ma też zastosowanie wewnątrz specjalnych płyt ceramicznych, które wydłużają drogę przepływu spalin w wymienniku.
Wygodnym rozwiązaniem jest standardowe wyposażenie palników w podwójny system automatycznego czyszczenia: przedmuchowy oraz mechaniczny z ruchomym rusztem, co ułatwia utrzymanie ich w czystości.

Projektując małe kotły na pellet, konstruktorzy z firmy Klimosz zadbali też o najwyższy poziom bezpieczeństwa, wyposażając serię MINIPLET w rozmaite rozwiązania wpływające na niezawodną pracę urządzeń grzewczych. Na przykład w przypadku wykrycia przez czujnik temperatury (zlokalizowany wewnątrz rury podajnika palnika) zbyt wysokiej temperatury, pellet jest wypychany, co uniemożliwia przedostanie się żaru dalej. Sama rura podajnika (typu SPIRO) wykonana jest z topliwego materiały, który jest doskonałym zabezpieczeniem nawet wówczas, gdy zabraknie prądu. Dbałość o detale i wysokiej klasy komponenty, jak np. zapalarka wykonana z odpornego na przepalenia stopu metali gwarantuje, że kocioł będzie pełnił swoją rolę dobrze, długo i nie nastręczając użytkownikowi problemów w toku eksploatacji.

fot. KLIMOSZ 

Wygoda sterowania

Atutem małych kotłów Klimosz jest też możliwość wyboru sterownika. Dostępne są różne warianty, z których najprostszy, Klimosz Komfort RT16 z przyciskami pozwala na intuicyjną obsługę dwóch obiegów grzewczych i może współpracować z dowolnym termostatem pokojowym zwierno-rozwiernym. Bardziej zaawansowany, a jednocześnie prosty w obsłudze, jest sterownik PLUM ecoMAX 860P z przyciskami i pokrętłem. Obsługuje on jeden obieg grzewczy z opcją rozbudowy do pięciu (moduł rozszerzający) i również może współpracować z termostatem pokojowym, wskazując na nim m.in. informację o stanie paliwa w zasobniku. Z kolei sterownik PLUM ecoMAX 860P TOUCH posiada duży, kolorowy ekran dotykowy. W tym wariancie możliwe jest sterowanie maksymalnie pięcioma obiegami grzewczymi (po zastosowaniu modułu rozszerzającego) i współpraca z termostatem pokojowym PLUM lub dowolnym termostatem zwierno-rozwiernym.

Każdy ze sterowników, dzięki możliwości doposażenia w moduł WiFi, pozwoli na zdalne sterowanie małym kotłem na pellet czy monitorowanie pracy całej instalacji z dowolnego miejsca z wykorzystaniem smartphona lub przez przeglądarkę internetową. Ponadto sterowniki PLUM można rozbudować o inne moduły (sonda lambda, rozszerzenia B/C), dopasowując rozwiązanie najbardziej adekwatne do indywidualnych potrzeb.

Emisja szkodliwych substancji zredukowana do minimum, atrakcyjna cena, niewielkie gabaryty, tanie i łatwo dostępne paliwo – te cechy małych kotłów na pellet Klimosz nie są pustym sloganem reklamowym, ale odpowiedzią na realne potrzeby klientów. Dziś, gdy zaostrzają się przepisy, a zmiany dyktowane są nie tyle urzędniczą złośliwością, co fatalnym stanem naszej planety, producenci muszą reagować elastycznie. MINIPELET to dopełnienie oferty kotłów 5 klasy marki Klimosz, z którymi producent wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy nie godzą się na żadne kompromisy pomiędzy efektywnością cieplną, rozmiarami kotła a ekologią.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.klimosz.pl

43-250 Pawłowice, ul. Zjednoczenia 6, woj. śląskie
tel. +48 32 474 39 00,


Liczba odwiedzin: 1765 | Data publikacji: 2020-07-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
01.09.2021 | Piece, kotły
Piec elektrodowy jest jednym z coraz częściej...
31.10.2017 | Piece, kotły
Kotły cieszą się dużą popularnością wśród klientów...
25.05.2017 | Piece, kotły
Trująca chmura smogu, która wisi nad naszymi...
28.11.2014 | Systemy kominowe
W czasach, gdy źródłem ogrzewania najczęściej były...
16.08.2016 | Piece, kotły
Zanim zacznie się sezon grzewczy, warto przeanalizować...
25.01.2018 | Piece, kotły
Budynki o dużej powierzchni, jak: magazyny, hale...
22.01.2018 | Ogrzewanie
Zautomatyzowana obsługa, wysoka efektywność energetyczna, niska emisja...
26.10.2016 | Piece, kotły
Węgiel kamienny, pelet czy ekogroszek – niezależnie...
03.12.2015 | Piece, kotły
Rozpoczął się kolejny sezon grzewczy. Aby zapewnić...
14.04.2015 | Piece, kotły
W dobie automatyzacji produkcji obejmującej niemal wszystkie...
14.08.2014 | Piece, kotły
Wykorzystanie kotłów na paliwa stałe to obecnie,...
26.05.2021 | Piece, kotły
Jeszcze nie tak dawno o wyborze kotła...
12.10.2017 | Piece, kotły
W Polsce nie brakuje zwolenników centralnego ogrzewania...
24.05.2016 | Piece, kotły
Automatyczne kotły centralnego ogrzewania to dziś coraz...
08.05.2015 | Piece, kotły
Współczesny, świadomy konsument wie, że kupując jakikolwiek...
09.12.2015 | Piece, kotły
Kotły na paliwa stałe to wciąż chętnie...
19.07.2019 | Piece, kotły
Kotły wodne zasilane ekologicznymi paliwami – na...
28.05.2019 | Piece, kotły
Czy kotły c.o. na ekogroszek są ekologiczne?...
21.07.2016 | Piece, kotły
Kocioł na biomasę, kocioł gazowy, pompa ciepła,...
08.10.2014 | Piece, kotły
Ogrzewanie zimą jest jak powietrze, bo dopiero...
22.07.2020 | Piece, kotły
Inwestycja w kocioł wodny co. zasilany ekologicznym...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. świętokrzyskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: Klimosz, Klimosz piece, Klimosz kotły, piece gazowe, kotły na pelet, kotły na ekogroszek, ogrzewanie peletem, ogrzewanie gazem, ogrzewanie ekogroszkiem, kotły ekologiczne, piece ekologiczne, rozwiązania grzewcze, ogrzewanie, wydajne piece, wydajne kotły, ogrzewanie domu, czym ogrzewać dom, jak ogrzewać dom, czy warto ogrzewać gazem, profesjonalne kotły, doradztwo, pomoc w doborze kotła, pomoc w doborze pieca, ogrzewanie drewnem, małe kotły na pellet,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy