Piece centralnego ogrzewania
Instalacje grzewcze z wykorzystaniem odnawialnych i ekologicznych źródeł ciepła dla wielu osób stanowią zagadkę. Nic w tym dziwnego, ponieważ takie rozwiązania wymagają zaawansowanej wiedzy technologicznej oraz doświadczenia instalatorskiego.
– Nie jest rzadkością, że firmy oferujące podłączenie pieca CO sugerują klientom rozwiązania, które nie są dopasowane do konkretnych potrzeb i realiów. W efekcie okres amortyzacji takiej inwestycji bardzo się wydłuża. Dlatego ważne jest, aby pomóc klientowi w doborze takiego kotła centralnego ogrzewania, klimatyzatora, wentylacji czy kolektorów słonecznych które są najbardziej dla niego optymalne. Wymaga to zaawansowanej wiedzy technologicznej, co w polskich realiach nie jest niestety regułą – mówi Robert Zygała.
Firma Eko-Therm, która zajmuje się modernizacjami kotłowni węglowych z wykorzystaniem odnawialnych lub ekologicznych źródeł energii, rocznie montuje blisko 60 kotłów, działając w branży OZE już 8 lat. Przedsiębiorstwo współpracuje też z wykwalifikowanymi monterami i serwisantami oferowanych urządzeń, dzięki czemu zapewnia swoim klientom pełną opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną.

 

eko therm odnawialne źródła energiifot. Eko-Therm

 

Wśród najchętniej i najczęściej wybieranych marek znajdują się urządzenia grzewcze i piece do centralnego ogrzewania firm: Ariston, Tekla, Haiztechnik, Beretta, Vaillant, Junkers. Trzeba jednak pamiętać, że skutków pracy nieprofesjonalnego i niedoświadczonego instalatora nie wynagrodzi nawet najlepsze urządzenie, dlatego warto stawiać na sprawdzone firmy.
– Bo nie ma złych kotłów do centralnego ogrzewania. Są tylko dobrze lub źle zamontowane – podkreśla Robert Zygała.

Kotły CO – ceny
Najczęściej podstawowym kryterium doboru pieca do centralnego ogrzewania, pompy do CO, wentylacji domowej – obok wydajności – jest cena.
– Jeśli ktoś chce inwestować, to jego podstawowym prawem jest prawo wyboru. Klient musi wiedzieć, jakie są składowe inwestycji oraz dlaczego konkretne rozwiązanie będzie dla niego najlepsze – mówi Robert Zygała.- Często klienci nie rozumieją, dlaczego w umowie wyszczególniony jest np. koszt płukania instalacji. Tymczasem jest to konieczne w przypadku instalacji miedzianych połączonych z elementami z ocynku przy wymianie kotła węglowego na gazowy. Zapewni to długą i bezawaryjną pracę nowego kotła i instalacji. Instalacji nie trzeba natomiast przepłukiwać, jeżeli ma elementy wykonane z plastiku, bo po prostu nie wchodzą one ze sobą w reakcję. Klient nie musi tego wiedzieć, ale obowiązkiem instalatora jest wyjaśnienie mu, dlaczego ma za coś zapłacić – dodaje.
Przejrzyste umowy, umiejętność wyjaśnienia szczegółów technologicznych są dziś coraz bardziej pożądane na rynku. Bo i konsumenci są coraz bardziej świadomi, że tylko skrojona na miarę instalacja dobrze posłuży przez długi czas, nie generując przy tym niespodziewanych wydatków.
– Jeśli klient zastanawia się na doborem kotła do centralnego ogrzewania, wahając się pomiędzy kotłem gazowym a peletowym, to obok różnicy w cenie zawsze przedstawiam też wady i zalety poszczególnych rozwiązań i podzespołów, z jakich są wykonane. To bardzo ułatwia podjęcie decyzji – mówi Robert Zygała.

Podłączenie kotła CO w jeden dzień
Wykonanie całej kotłowni i uruchomienie instalacji trwa w firmie Eko-Therm jeden dzień.
– Priorytetem jest dla nas, aby działać szybko, nie pozwalać sobie na przestoje. A jeżeli pojawia się jakiś problem, to rozwiązujemy go w trybie natychmiastowym. Taka polityka się opłaca, ponieważ znacząca większość klientów trafia do nas z polecenia – komentuje Robert Zygała.

 

eko therm odnawialne źródła energii eko therm odnawialne źródła energii eko therm odnawialne źródła energiifot. Eko-Therm

 

Firma Eko-Therm zajmuje się zarówno montażem kotłów centralnego ogrzewania i całej instalacji grzewczej w nowo powstających budynkach, jak również w starych obiektach, które wymagają przebudowy instalacji. Klientom, którzy nastawieni są bardziej proekologicznie, przedsiębiorstwo oferuje fachowy montaż kolektorów słonecznych do produkcji ciepłej wody użytkowej lub energii elektrycznej. Firma montuje też wentylacje w domach jednorodzinnych, gruntowe i powietrze pompy ciepła oraz różnego rodzaju kotły CO (piece peletowe, piece gazowe kondensacyjne). Oferta obejmuje także montaż podłogowych instalacji grzewczych lub instalacji grzejnikowych.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.eko-therm.biz.pl

92-413 Łódź, ul. Ziemowita 1 , woj. łódzkie
tel. 508 645 999,