Kotły CO Zębiec

Zastąp „kopciucha” ekologicznym kotłem na ekogroszek!

Lato w pełni, więc ustał na chwilę medialny szum wokół jakości powietrza nad Polską. Ale przecież za kilka miesięcy burza rozpęta się na nowo. Może więc warto właśnie teraz, poza sezonem grzewczym, pomyśleć o tym, jak przyczynić się do poprawy jakości powietrza i wymienić stary, nieefektywny kocioł centralnego ogrzewania na nowy. A jeśli względy prośrodowiskowe nie są dostatecznym argumentem, to może względy ekonomiczne i praktyczne przeważą? Przecież kocioł na ekogroszek to dziś jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań, a technologiczne udogodnienia sprawiają, że obsługa zredukowana jest do minimum, co bardzo ułatwia codzienną eksploatację.

Kotły grzewcze Zębiec
Bez wątpienia era trujących „kopciuchów” opalanych węglem się kończy, choć proces ten następuje powoli i stopniowo. Dziś każdy szanujący się producent kotłów musi zadbać o to, aby oferowane przez niego produkty były wyrobami na miarę naszych wymagających czasów. Co to oznacza w praktyce? Otóż z jednej strony kotły centralnego ogrzewania muszą spełniać najwyższe wymagania klientów, którzy wymieniając stary piec na nowy oczekują zysków na każdym polu, to znaczy zarówno w sensie ekonomicznym, jak i praktycznym. Z drugiej strony – przepisy prawa rygorystycznie określają też normy emisyjne dla kotłów centralnego ogrzewania, co ma odciążyć zieloną planetę i – mówiąc bardzo prozaicznie – uniemożliwić ludziom ich szkodliwą działalność.
Dla producentów wyzwaniem jest więc nie tylko sprostanie surowym normom, ale i zaproponowanie klientom alternatywy na tyle kuszącej, że zdecydują się na inwestycję. Tak właśnie swoją misję rozumie producent kotłów grzewczych Zębiec, oferując urządzenia, które z jednej strony są zgodne ze wszystkimi obowiązującymi przepisami, z drugiej – są też proste w obsłudze i opalane paliwami, które są łatwo dostępne, tanie i ekologiczne. Jednym z nowszych produktów w ofercie są kotły na ekogroszek Topaz, dostępne w mocach 13-25 kW, które już teraz urosły do rangi flagowych wyrobów firmy.

 

fot. ZGM ZĘBIEC S.A.

Kocioł na ekogroszek zgodny z normami
5 klasa przyznana zgodnie z normą PN-EN 303:5-2012, która obowiązuje w Polsce od 2012 roku, na nikim dziś nie robi już wrażenia, bo urządzenia spełniające takie wymogi znajdziemy w ofercie każdego producenta. Nadal jest ona jednak ważnym drogowskazem dla klientów, których informuje nie tylko o tym, że wybrane przez nich urządzenie jest ekologiczne, ale także – że ma doskonałe parametry sprawności cieplnej.
Kocioł z podajnikiem na ekogroszek Topaz, obok 5 klasy posiada też certyfikat ECODESIGN, którym od 2020 roku będą się musiały legitymować wszystkie dopuszczone do sprzedaży urządzenia grzewcze. ECODESIGN, który niedługo stanie się normą równie powszechną, co 5 klasa, oznacza jeszcze wyższe ustawienie poprzeczki w zakresie sprawności i ograniczenia emisji, i nie da się ukryć, że to właśnie etykietka ECODESIGN naklejona na kotle staje się dziś najdobitniejszym wyznacznikiem jakości urządzeń.
Co dokładnie oznacza „jakość” w kotłach Topaz? To m.in. trójciągowa budowa wymiennika, która razem z doskonałą izolacją pozwoliła uzyskać sprawność cieplną do 95,9%. To dodatkowe elementy, jak zawirowywacze i ceramiczna komora, które obniżają emisję pyłów do atmosfery. To system równoważenia ciśnień w retorcie, czujniki zwiększające bezpieczeństwo użytkownika i system osuszania paliwa. To wreszcie do 10 lat gwarancji, której udziela na kocioł CO ZGM „Zębiec” S.A.

Automatyczny kocioł z podajnikiem
Kocioł na ekogroszek Topaz jest kotłem automatycznym. Oznacza to, że urządzenie posiada wbudowany sterownik, który sam reguluje wszystkie parametry pracy. W przypadku kotła centralnego ogrzewania Topaz jest to zaawansowany sterownik Lider PID Dynamic, który reguluje temperaturę urządzenia z wykorzystaniem czujnika pogodowego lub według temperatury zadanej, ustawionej ręcznie lub programowo. W zależności od zapotrzebowania na ciepło automatycznie regulowana jest też moc kotła poprzez sterowanie mocą nadmuchu i ilością podawanego paliwa. Przekłada się to na stabilne utrzymywanie temperatury, a także ogranicza wydzielanie się sadzy, tlenku węgla i innych szkodliwych substancji do atmosfery. Dla użytkownika oznacza to nie tylko mniejszą emisję, ale wydłuża też okres pomiędzy kolejnymi czyszczeniami kotła.
Zaletami sterownika jest też automatyczna obsługa pompy cyrkulacyjnej centralnego ogrzewania, sterowanie jednym zaworem mieszającym trój- lub czterodrogowym z oddzielną pompą zaworu, lub opcjonalnie sterowanie pompą cyrkulacyjną C.O. za pomocą regulatora pokojowego.
Tym klientom, którzy mają jeszcze wyższe wymagania, producent oferuje dołączenie dodatkowych modułów obsługi zaworów, co pozwoli na sterowanie kilkoma niezależnymi obwodami grzewczymi czy przygotowanie ciepłej wody użytkowej z opcją włączenia funkcji neutralizacji bakterii Legionella. Chętnie wybieraną opcją jest też regulator pokojowy z pomiarem temperatury, który daje możliwość bezprzewodowej komunikacji z kotłem lub moduł komunikacji bezprzewodowej LIDER RTx. Ten ostatni pozwala przenieść sterownik z kotłowni do mieszkania, co pozwoli na zdalną obsługę pracy kotła na ekogroszek. Jeśli obsługa z mieszkania to za mało, to można wyposażyć się w moduł internetowy ETH 100 i sterować urządzeniem grzewczym z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu.

 

fot. ZGM ZĘBIEC S.A.

Korzystna cena, ograniczona emisja szkodliwych substancji do atmosfery, tanie i łatwo dostępne paliwa, zaawansowane systemy sterowania – to nie są dziś puste hasła, ale realny wymóg, jaki przed producentami kotłów stawiają klienci i prawodawcy. I nawet jeśli traktujemy zaostrzające się normy jako próbę zmuszenia nas do wydania pieniędzy na nowy kocioł centralnego ogrzewania, to przecież nie da się ukryć, że bardzo dużo możemy zyskać. Aspekty takie jak wygoda, utrzymywanie pożądanej temperatury, a także oszczędność czasu i pieniędzy bardzo szybko staną się odczuwalne, a sama inwestycja zwróci się szybciej, niż się tego spodziewamy.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.zebiec.pl

 

 

27-200 Starachowice, Zębiec, woj. świętokrzyskie
tel. 41 27 67 400, www.zebiec.pl
Kategoria: Instalacje | Branża: Piece, kotły


Liczba odwiedzin: 1440 | Data publikacji: 2018-07-27

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


22.09.2016 | Piece, kotły
W Polsce obok gazu ziemnego wciąż jednym...
12.12.2013 | Piece, kotły
Paliwa stałe są obecnie najbardziej racjonalnym wyborem...
19.09.2019 | Ogrzewanie
Kotły z podajnikiem tłokowym 5 klasy czy...
18.09.2019 | Ogrzewanie
Kocioł elektryczny centralnego ogrzewania – opinie większości...
19.07.2019 | Piece, kotły
Kotły wodne zasilane ekologicznymi paliwami – na...
28.05.2019 | Piece, kotły
Czy kotły c.o. na ekogroszek są ekologiczne?...
25.01.2018 | Piece, kotły
Budynki o dużej powierzchni, jak: magazyny, hale...
22.01.2018 | Ogrzewanie
Zautomatyzowana obsługa, wysoka efektywność energetyczna, niska emisja...
09.11.2017 | Piece, kotły
Oprócz tysiąca kolorów w przyrodzie jesień przynosi...
19.07.2017 | Ogrzewanie
Polską tradycją jest burza medialna tocząca się...
06.12.2016 | Piece, kotły
Ogrzewanie to jedna z priorytetowych kwestii w...
24.02.2016 | Piece, kotły
Stosując kotły na biomasę z automatycznym podajnikiem...
09.12.2015 | Piece, kotły
Kotły na paliwa stałe to wciąż chętnie...
20.07.2015 | Piece, kotły
Wybierając kocioł centralnego ogrzewania kierujemy się przede...
12.12.2014 | Piece, kotły
Wybór kotła centralnego ogrzewania nie jest łatwy....
08.10.2014 | Piece, kotły
Ogrzewanie zimą jest jak powietrze, bo dopiero...
29.09.2014 | Piece, kotły
Ogrzewanie paliwem stałym to wciąż najtańsze źródło...
24.05.2016 | Piece, kotły
Automatyczne kotły centralnego ogrzewania to dziś coraz...
04.04.2017 | Piece, kotły
W ostatnich miesiącach nie było chyba dnia,...
26.09.2016 | Ogrzewanie
W Polsce od kilku lat obowiązuje norma...
piec pelletowy
11.09.2018 | Piece, kotły
Ostatnie ciepłe dni w roku to dobry...
07.03.2018 | Ogrzewanie
Tylko do końca czerwca 2018 roku będzie...
31.10.2017 | Piece, kotły
Kotły cieszą się dużą popularnością wśród klientów...
12.10.2017 | Piece, kotły
W Polsce nie brakuje zwolenników centralnego ogrzewania...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. kujawsko-pomorskie
woj. świętokrzyskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. dolnośląskie
woj. wielkopolskie
woj. lubelskie

Słowa kluczowe: kotły centralnego ogrzewania, zębiec kotły co, kotły grzewcze zębiec, kotły z podajnikiem, kotły na ekogroszek
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy