Pleszewskie kotły centralnego ogrzewania to wyroby, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Pleszew uznawany jest za polskie zagłębie kotlarskie, gdzie skupionych jest ponad sto firm z branży, które na tym stosunkowo niewielkim obszarze mają doskonałe warunki do kooperacji, rozwoju i udoskonalania produktów. Jednym z przedsiębiorstw działających w Pleszewie jest firma Z.P.H.U Pleszewskie Kotły, która w przemyśle kotlarskim działa już od 25 lat. Znane w całej Polsce przedsiębiorstwo oferuje kotły uniwersalne, kotły całodobowe i z podajnikiem, które konstruowane są w oparciu o nowoczesne technologie, co gwarantuje ich sprawność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Pleszewskie kotły centralnego ogrzewania spełniają surowe wymogi ekologiczne, posiadają Atesty Ekologiczne, badania projektu i znaki bezpieczeństwa CE. Znajdują one zastosowanie w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej, firmach produkcyjnych, a także w wielkopowierzchniowych obiektach handlowych. Przedsiębiorstwo Z.P.H.U Pleszewskie Kotły oferuje również części zamienne do kotłów, m.in. dmuchawy, podajniki i sterowniki.

Kocioł z Podajnikiem KWM-SGR
Kocioł uniwersalny z podajnikiem typ KWM-SGR to jeden z flagowych wyrobów firmy, który pozwala na spalanie eko-groszku, miału, pelletu i mieszanek (w przypadku wyposażenia w palnik uniwersalny III generacji EKO-PAL), zaś w przypadku zastosowania dodatkowego paleniska, także węgla kamiennego i drewna.

 fot. Z.P.H.U Pleszewskie Kotły

 

Kocioł  KWM-SGR osiąga sprawności rzędu 82 do 88% i produkowany jest w mocach od 12 kW do 700 kW, dzięki czemu sprawdzi się w budynkach o różnych kubaturach. Wyposażony jest w dodatkową komorę wykonaną z rusztu wodnego i dodatkowej wkładki żeliwnej, która pozwala na spalanie opału o małej gramaturze. Dodatkowa komora spalania umożliwia spalanie każdego rodzaju opału: drewna, miału, węgla lub też do przepalenia latem na ciepłą wodę. Kocioł uniwersalny może pracować w układzie grawitacyjnym lub pompowym.
Konstrukcja pieca wykonana jest z dwóch współcentrycznie ustawionych prostopadłościanów korpusu kotła oraz korpusu wodnego, między którymi znajduje się woda oraz wzmocnienia konstrukcyjne. Całość wykonana jest z blach stalowych, które są zaginane oraz łączone spawem elektrycznym, co gwarantuje stabilność i wytrzymałość.
Korpus składa się z dwóch części: paleniskowej oraz konwekcyjnej. W części paleniskowej umieszczony jest samooczyszczający się palnik oraz komora spalania dodatkowego opału, a także część dolna, czyli popielnikowa, gdzie zbiera się popiół.
Udogodnieniem dla użytkowników jest specjalny zasobnik na opał, w którym mieści się około 160-200 kg paliwa. W okresie grzewczym taka ilość z powodzeniem wystarczy od trzech do siedmiu dni, a latem na ogrzewanie wody przez okres około miesiąca.

Innowacyjnym rozwiązaniem, które sprawia, że kocioł z podajnikiem jest 89bardziej ekonomiczny i lepiej absorbuje ciepło, są cztery pełne kanały dymne umieszczone w części konwekcyjnej. Dzięki nim dym, zanim wyleci do czopucha a później do komina, owija się przez cztery kanały, przez co ciepło nie od razu wylatuje w komin, co przekłada się na oszczędności paliwa i wydłużenie pracy kotła na jednym zasypie opału.

Kocioł uniwersalny UKS-G
Wyrobem, który cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów firmy jest też kocioł uniwersalny o mocy od 6 kW do 700 kW, produkowany w różnych wielkościach i gabarytach. Jako jeden z nielicznych producentów firma Pleszewskie Kotły wyposaża kotły uniwersalne w palenisko wykonane z blachy kotłowej o grubości 6 mm, która ma zwiększoną odporność na działanie naprężeń termicznych.
Również w tym wypadku producent zastosował trzy pełne kanały dymne, co pozwala na lepsze wykorzystanie temperatury dymu do ogrzania wody w kotle i gwarantuje ekonomiczną eksploatację.

 

fot. Z.P.H.U Pleszewskie Kotły

 

Konstrukcja pieca jest bardzo przyjazna w obsłudze dzięki sporym drzwiczkom i wsypom, które nie wymagają rozdrabniania opału. Duży zasyp pieca pozwala na dłuższy czas spalania, drzwiczki wyposażone są w regulację docisku i żaroodporne ekrany, które zapobiegają przegrzewaniu.  
Każdy z kotłów przygotowywany jest na indywidualne zamówienie klienta, stąd ich konstrukcyjne detale mogą być na życzenie zmienione. Dotyczy do ustawienia drzwiczek (prawe, lewe), rozmieszczenia króćców i mufek, położenia dmuchawy, wylotu komina (okrągły/kwadrat), koloru kotła.
Pełen zestaw obejmuje dmuchawę oraz sterownik wysokiej klasy, który steruje temperaturą pieca.   
Istnieje możliwość zastosowania popielnika bez wody do dołu, co docenią ci klienci, którym do kotłowni nachodzi woda. Kocioł uniwersalny wszystkopalny jest przystosowany do palenia konwencjonalnego oraz zasypowego. Specjalny system doprowadzający powietrze do komory spalania umożliwia rozpalanie od góry (czyli pracę w systemie całodobowym), jak również rozpalanie od dołu. Palenisko pieca wykonane jest z odpowiednich materiałów i jest przystosowane do spalania węgla, miału i ich pochodnych, jak również do przepalania drewnem i innymi paliwami.

Firma Pleszewskie Kotły ma też w swojej ofercie podzespoły oraz części zamienne do kotłów. Wśród nich znajduje się szeroka gama sterowników (do kotłów z podajnikiem, kotłów uniwersalnych i całodobowych), a także dmuchawy oraz podajniki (wielopaliwowe EKO-PAL, hybrydowe, żeliwne, retortowe oraz palniki dużej mocy).

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.pleszewskiekotly.pl

63-304 Czermin, ul. Broniszewice 129, woj. wielkopolskie
tel. 600 178 777, 660 614 826,