Internet to nieskończone źródło informacji. Jednak ich poszukiwanie może być dla wielu z nas zbyt trudne, długie i uciążliwe, nie przynosząc dodatkowo żadnych efektów. Ilość różnych stron i forów internetowych, na których publikowane są różne, często odmienne opinie i komentarze może zrazić niejednego użytkownika. Dlatego warto mieć dostęp do jednego, pewnego źródła, gdzie znajdziemy rzetelnie napisane teksty poradnikowe, które pomogą w rozwiązaniu problemu, jak Poradnik stworzony przez firmę Beretta.

Dlaczego w ogóle warto inwestować w kotły gazowe?
Odpowiedź jest prosta: wygoda w użytkowaniu – w odróżnieniu od pieców na paliwa stałe, kotły gazowe są „czyste” i nie wymagają budowy osobnego pomieszczenia w domu, czyli kotłowni. Urządzenie można bowiem zainstalować, np. w kuchni czy korytarzu.
Zaletą jest również powszechny dostęp do paliwa, jakim jest gaz ziemny czy gaz płynny (propan-butan) oraz stosunkowo niskie koszty ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

 

 

Po co powstał Poradnik na stronie firmy Beretta?
Dlaczego firma Beretta zdecydowała się na stworzenie Poradnika na swojej stronie internetowej? Przede wszystkim z myślą o swoich klientach, którzy często jako pierwsze źródło informacji traktują internet. To tam właśnie szukają pomocy i porad technicznych, a dopiero wtedy, kiedy nie uzyskają satysfakcjonującej odpowiedzi – zwracają się do serwisu lub producenta.

W ten sposób firma chce pomóc użytkownikom kotłów gazowych w samodzielnym wyborze odpowiedniego dla ich domu urządzenia grzewczego, jak również w obsłudze oraz wstępnej diagnozie na wypadek awarii kotła. Z zakładki Poradnik dowiemy się m.in. jaki kocioł gazowy wybrać, jak obsługiwać tego typu urządzenie grzewcze, w jaki sposób można zdalnie sterować kotłem, jaki system w tym celu wybrać i co zrobić w razie usterki.

Kocioł kondensacyjny czy zwykły? Kocioł jedno czy dwufunkcyjny? - najczęstsze pytania
Pierwsze problemy związane z ogrzewaniem gazowym pojawiają się już przy wyborze kotła. Zwykle klienci sugerują się takimi kryteriami jak koszt oraz moc urządzenia. Jednak o wyborze kotła decydują nie tylko jego parametry czy cena. Ważny jest również typ kotła i sposób w jaki pracuje, dzięki czemu jest on dostosowany do zapotrzebowania na ciepło w danym budynku.

Dlatego zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, warto dowiedzieć się więcej na temat rodzajów i modeli kotłów gazowych dostępnych na polskim rynku. Z pomocą w tej kwestii przychodzi firma Beretta, która w swoim Poradniku podpowiada, jaki kocioł gazowy wybrać, czym różni się kocioł kondensacyjny od tradycyjnego, czy w momencie wyboru kotła kondesacyjnego – lepiej zainwestować w kocioł jedno czy dwufunkcyjny i kiedy. Na stronie dowiemy się, jaki kocioł będzie najlepszy dla dużej rodziny, a jaki sprawdzi się w małym mieszkaniu. Na tej podstawie łatwiej będzie inwestorowi dobrać moc grzewczą kotła do wielkości budynku i zapotrzebowania mieszkańców na energię.

Informacje przygotowane przez ekspertów
Dlaczego użytkownik ogrzewania gazowego powinien korzystać właśnie z Poradnika opublikowanego przez firmę Beretta? Przede wszystkim dlatego, że treści są napisane przez specjalistów z branży z wieloletnim doświadczeniem, którzy o kotłach gazowych wiedzą wszystko, a swoją wiedzę na bieżąco aktualizują. Porady przygotowane przez ekspertów są rzetelne, wiarygodne i prawdziwe. Zatem użytkownik ma pewność, że postępując według tych instrukcji, nie popełni żadnego błędu, np. w zaprogramowaniu kotła czy zdiagnozowaniu usterki.

Podsumowując, każdy użytkownik kotła gazowego powinien być wyedukowany, aby móc odpowiednio obsługiwać kocioł (zwłaszcza w przypadku zaprogramowania i zdalnego sterowania) i wiedzieć, jak postępować na wypadek usterki czy awarii. Dlatego korzystanie z Poradnika, który tworzony jest przez samych producentów kotłów gazowych, jak Beretta, pozwala na bieżąco wzbogacać swoją wiedzę teoretyczną, którą następnie można wykorzystać w praktyce. Klientom, którzy myślą o kupnie kotła gazowego, pomaga z kolei w podjęciu decyzji – jaki kocioł gazowy wybrać: kocioł kondensacyjny czy zwykły, a jeżeli kondensacyjny – to zainwestować w kocioł jedno czy dwufunkcyjny.

Poradnik na temat kotłów gazowych znajdziesz na stronie: www.beretta-poradnik.pl

87-100 Toruń, ul. Kociewska 28/30 , woj. kujawsko-pomorskie
tel. 801 044 804, 56 663 79 99,