Pytania o kotły gazowe – jaki wybrać? Jak zainstalować? Jak obsługiwać?

Poradnik Beretta – nowoczesne i oszczędne ogrzewanie

Przyszli i obecni użytkownicy ogrzewania gazowego często zadają sobie tego typu pytania: „Jaki kocioł gazowy kupić?” „Kocioł kondensacyjny czy zwykły?” „Kocioł jedno czy dwufunkcyjny?” „Jak zainstalować kocioł gazowy?” „Kupuję kocioł kondensacyjny – jaki komin wybudować?” Od teraz inwestorzy nie muszą już przeszukiwać setek stron i forów internetowych, aby otrzymać poradę. Firma Beretta, producent kotłów grzewczych, przygotowała dla nich specjalną zakładkę na swojej stronie internetowej – Poradnik, gdzie uzyskają odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania związane z kotłami gazowymi.

Internet to nieskończone źródło informacji. Jednak ich poszukiwanie może być dla wielu z nas zbyt trudne, długie i uciążliwe, nie przynosząc dodatkowo żadnych efektów. Ilość różnych stron i forów internetowych, na których publikowane są różne, często odmienne opinie i komentarze może zrazić niejednego użytkownika. Dlatego warto mieć dostęp do jednego, pewnego źródła, gdzie znajdziemy rzetelnie napisane teksty poradnikowe, które pomogą w rozwiązaniu problemu, jak Poradnik stworzony przez firmę Beretta.

Dlaczego w ogóle warto inwestować w kotły gazowe?
Odpowiedź jest prosta: wygoda w użytkowaniu – w odróżnieniu od pieców na paliwa stałe, kotły gazowe są „czyste” i nie wymagają budowy osobnego pomieszczenia w domu, czyli kotłowni. Urządzenie można bowiem zainstalować, np. w kuchni czy korytarzu.
Zaletą jest również powszechny dostęp do paliwa, jakim jest gaz ziemny czy gaz płynny (propan-butan) oraz stosunkowo niskie koszty ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

 

 

Po co powstał Poradnik na stronie firmy Beretta?
Dlaczego firma Beretta zdecydowała się na stworzenie Poradnika na swojej stronie internetowej? Przede wszystkim z myślą o swoich klientach, którzy często jako pierwsze źródło informacji traktują internet. To tam właśnie szukają pomocy i porad technicznych, a dopiero wtedy, kiedy nie uzyskają satysfakcjonującej odpowiedzi – zwracają się do serwisu lub producenta.

W ten sposób firma chce pomóc użytkownikom kotłów gazowych w samodzielnym wyborze odpowiedniego dla ich domu urządzenia grzewczego, jak również w obsłudze oraz wstępnej diagnozie na wypadek awarii kotła. Z zakładki Poradnik dowiemy się m.in. jaki kocioł gazowy wybrać, jak obsługiwać tego typu urządzenie grzewcze, w jaki sposób można zdalnie sterować kotłem, jaki system w tym celu wybrać i co zrobić w razie usterki.

Kocioł kondensacyjny czy zwykły? Kocioł jedno czy dwufunkcyjny? – najczęstsze pytania
Pierwsze problemy związane z ogrzewaniem gazowym pojawiają się już przy wyborze kotła. Zwykle klienci sugerują się takimi kryteriami jak koszt oraz moc urządzenia. Jednak o wyborze kotła decydują nie tylko jego parametry czy cena. Ważny jest również typ kotła i sposób w jaki pracuje, dzięki czemu jest on dostosowany do zapotrzebowania na ciepło w danym budynku.

Dlatego zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, warto dowiedzieć się więcej na temat rodzajów i modeli kotłów gazowych dostępnych na polskim rynku. Z pomocą w tej kwestii przychodzi firma Beretta, która w swoim Poradniku podpowiada, jaki kocioł gazowy wybrać, czym różni się kocioł kondensacyjny od tradycyjnego, czy w momencie wyboru kotła kondesacyjnego – lepiej zainwestować w kocioł jedno czy dwufunkcyjny i kiedy. Na stronie dowiemy się, jaki kocioł będzie najlepszy dla dużej rodziny, a jaki sprawdzi się w małym mieszkaniu. Na tej podstawie łatwiej będzie inwestorowi dobrać moc grzewczą kotła do wielkości budynku i zapotrzebowania mieszkańców na energię.

Informacje przygotowane przez ekspertów
Dlaczego użytkownik ogrzewania gazowego powinien korzystać właśnie z Poradnika opublikowanego przez firmę Beretta? Przede wszystkim dlatego, że treści są napisane przez specjalistów z branży z wieloletnim doświadczeniem, którzy o kotłach gazowych wiedzą wszystko, a swoją wiedzę na bieżąco aktualizują. Porady przygotowane przez ekspertów są rzetelne, wiarygodne i prawdziwe. Zatem użytkownik ma pewność, że postępując według tych instrukcji, nie popełni żadnego błędu, np. w zaprogramowaniu kotła czy zdiagnozowaniu usterki.

Podsumowując, każdy użytkownik kotła gazowego powinien być wyedukowany, aby móc odpowiednio obsługiwać kocioł (zwłaszcza w przypadku zaprogramowania i zdalnego sterowania) i wiedzieć, jak postępować na wypadek usterki czy awarii. Dlatego korzystanie z Poradnika, który tworzony jest przez samych producentów kotłów gazowych, jak Beretta, pozwala na bieżąco wzbogacać swoją wiedzę teoretyczną, którą następnie można wykorzystać w praktyce. Klientom, którzy myślą o kupnie kotła gazowego, pomaga z kolei w podjęciu decyzji – jaki kocioł gazowy wybrać: kocioł kondensacyjny czy zwykły, a jeżeli kondensacyjny – to zainwestować w kocioł jedno czy dwufunkcyjny.

Poradnik na temat kotłów gazowych znajdziesz na stronie: www.beretta-poradnik.pl

87-100 Toruń, ul. Kociewska 28/30 , woj. kujawsko-pomorskie
tel. 801 044 804, 56 663 79 99,


Liczba odwiedzin: 1725 | Data publikacji: 2018-10-04

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


19.01.2018 | Systemy kominowe
Coraz więcej słyszymy o czujnikach smogu, o...
11.10.2017 | Systemy kominowe
Motorem napędowym dla rozwoju technologii – obok...
16.11.2020 | Systemy kominowe
Odprowadzenie spalin z kotła gazowego jak też...
25.08.2020 | Systemy kominowe
Ricom energy produkuje systemy instalacji, będące wewnętrznymi...
03.10.2019 | Piece, kotły
Częściowy zwrot pieniędzy mogą uzyskać osoby, które...
13.11.2018 | Systemy kominowe
Na rynku systemów kominowych do wyboru są...
08.07.2020 | Piece, kotły
Małe kotły na pellet Klimosz, jedna z...
19.03.2020 | Piece, kotły
Automatycznie sterowane kondensacyjne kotły gazowe De Dietrich...
25.01.2018 | Piece, kotły
Bardzo szybki rozwój technologiczny zaowocował wieloma inteligentnymi...
25.05.2017 | Piece, kotły
Trująca chmura smogu, która wisi nad naszymi...
21.12.2016 | Ogrzewanie
„Kto stoi w miejscu, ten się cofa”....
21.07.2016 | Piece, kotły
Kocioł na biomasę, kocioł gazowy, pompa ciepła,...
11.07.2016 | Domy drewniane
Nowoczesność, minimalizm, technologia... to słowa, które w...
24.02.2016 | Piece, kotły
Stosując kotły na biomasę z automatycznym podajnikiem...
04.08.2015 | Ogrzewanie
Rynek budowlany rozwija się w zawrotnym tempie...
21.08.2014 | Piece, kotły
Wybór systemu ogrzewania domu to decyzja podejmowana...
07.08.2014 | Ogrzewanie
Sezon rozpoczęcia budów zbliża się wielkimi krokami....
12.10.2017 | Piece, kotły
W Polsce nie brakuje zwolenników centralnego ogrzewania...
20.01.2016 | Piece, kotły
Wokół ogrzewania prądem od lat narosło sporo...
Co przeciętny Kowalski wie na temat pomp...
01.09.2021 | Piece, kotły
Piec elektrodowy jest jednym z coraz częściej...
02.06.2021 | Piece, kotły
Polska znajduje się w czołówce państw Unii...
26.05.2021 | Piece, kotły
Jeszcze nie tak dawno o wyborze kotła...
13.05.2021 | Piece, kotły
Pompa ciepła i kocioł wodorowy będą najbardziej...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. świętokrzyskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: kocioł kondensacyjny jaki komin, kocioł kondensacyjny czy zwykły, kocioł jedno czy dwufunkcyjny, jaki kocioł gazowy, kotły gazowe jaki wybrać
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy