Jaki system kominowy wybrać do kotła gazowego lub olejowego?

System kominowy ze stali nierdzewnej TURBO – gwarantowane bezpieczeństwo na lata!

Coraz więcej słyszymy o czujnikach smogu, o kontrolach tego, co jest spalane w piecach, o zagrożeniach związanych ze szkodliwością trujących spalin. To dowód na to, że wzrasta świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa. A wraz z nią postępuje wymiana starych kotłów grzewczych na nowsze, bardziej ekonomiczne i ekologiczne.

Wymiana kotła, zwłaszcza w starym budownictwie, oznacza zazwyczaj także konieczność wymiany systemu kominowego. Jednak nawet budując nowy dom warto rozsądnie wybrać taki system, który zapewni nam przede wszystkim bezpieczeństwo, ale i odpowiednią wentylację pomieszczeń. Jaki system kominowy będzie najlepszy do kotła na gaz lub olej?

 

system kominowy wadex system kominowy wadexfot. Wadex

 

Stal nierdzewna czy tworzywa sztuczne?
To pierwszy wybór, przed jakim staniemy w wyborze odpowiedniego systemu kominowego. Oczywiście różni sprzedawcy będą kusić tanim systemem z tworzywa sztucznego. Jednak warto wiedzieć, że najważniejszą wadą systemu kominowego z tworzyw sztucznych jest niska odporność na wysokie temperatury. Mimo że nowoczesne jednostki grzewcze gwarantują niskie temperatury spalin, to w komorze spalania następuje proces, któremu zawsze towarzyszy bardzo wysoka temperatura. Najnowsze badania pokazują, że w systemach kominowych z tworzyw sztucznych nieodwracalne zmiany zachodzą już nawet w ciągu dwóch pierwszych miesięcy użytkowania! Są one przyczyną degradacji materiału, obniżania bezpiecznej granicy termicznego uplastycznienia, a w strukturze elementów systemu kominowego powstają pęknięcia i rozwarstwienia. Taki komin przestaje być bezpieczny! Dlatego warto zainwestować w system ze stali szlachetnej, który swoją sprawność i bezpieczeństwo zachowuje przez długie lata. Komin z takiej stali jest w pełni odporny na wilgoć i kwasy zawarte w spalinach. Gwarantuje to pełna szczelność wszystkich połączeń sytemu, a tym samym bezpieczeństwo użytkownikom.

Wybór systemu odprowadzania spalin właśnie  ze stali nierdzewnej powinien uwzględniać dodatkowo  fakt, że do dzisiaj nie została w Polsce prawnie uregulowana możliwość stosowania systemów kominowych z tworzyw sztucznych. Tak, więc ich stosowanie odbywa się na ryzyko i odpowiedzialność użytkownika i to ponosi on wszelkie ewentualne konsekwencje z tym związane.

 

system kominowy wadexfot. Wadex

 

System kominowy TURBO
System kominowy TURBO produkcji PPH  Wadex dedykowany jest do kotłów kondensacyjnych oraz niskotemperaturowych kotłów z zamkniętą komorą spalania, opalanych gazem lub olejem opałowym. Kocioł niskotemperaturowy lub kondensacyjny zapewnia niskie koszty eksploatacji, cichą pracę i ogromną wygodę użytkowania, więc te dwa rodzaje kotłów cieszą się dużą popularnością. Jednak aby kocioł działał sprawnie i bezawaryjnie, jego zwieńczeniem musi być odpowiedni system kominowy – a takim jest właśnie system TURBO. Jego ważną zaletą jest bardzo bogaty zestaw elementów, które są ze sobą kompatybilne i łatwe w montażu. Dzięki temu system zapewnia wiele możliwych konfiguracji – od najbardziej poszukiwanych systemów rozdzielczych dla indywidualnych projektów poprzez koncentryczne, kaskadowe i zbiorcze typu LAS dla dużych budynków mieszkalnych jak i  odbiorców przemysłowych. Bardzo często stosowana jest konfiguracja, będąca kombinacją systemów – rozdzielczego, koncentrycznego jak też izolowanego. System kominowy TURBO jest także wyjątkowo lekki, co oznacza niskie koszty transportu i samego montażu. To przemyślany i bezpieczny system na długie lata.

Wadex – tradycja i nowoczesność
Polska marka Wadex to nie tylko system kominowy TURBO. W ofercie firmy znajduje się kilkanaście rodzajów systemów kominowych oraz bogaty wybór akcesoriów (kolana skrętne i stałe, rury, trójniki, radiatory, oszewki).  Oferowane przez producenta rozwiązania sprawdzają się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w instalacjach przemysłowych. Wszystkie wyroby, oferowane przez przedsiębiorstwo na rynku europejskim, posiadają wymagane prawem dopuszczenia jak też  certyfikaty.

 

system kominowy wadexfot. Wadex

 

Szeroka oferta na każdą kieszeń
Asortymentem wykazującym w ostatnim okresie niezwykle dynamiczny wzrost sprzedaży są elementy wykonane ze stali czarnej o symbolu DC 01 i grubości zastosowanego materiału 2 mm, przeznaczone do budowy przyłączy (czopuchów). Zalecane są one do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych na paliwa stałe, pracujących w trybie suchym. Czarne rury kominowe, oferowane przez Wadex pod symbolem WK, mogą być zastosowane jako przyłącza do kotłów odprowadzających spaliny, których temperatura może krótkotrwale dochodzić do 1000°C. Elementy systemu nie mogą stanowić samodzielnego komina, a maksymalna temperatura pracy ciągłej to 600°C. Elementy systemu są spawane plazmowo i pokryte bezwonną, żaroodporną farbą w kolorze czarnym lub szarym.

 

system kominowy wadexfot. Wadex

 

Struktura sprzedaży przedsiębiorstwa wyraźnie odzwierciedla aktualne trendy na europejskim rynku urządzeń grzewczych, które to w znacznej mierze stymulowane są przez wymogi ochrony środowiska naturalnego. Dlatego Wadex stawia przede wszystkim na nowoczesne technologie i bezpieczeństwo – zawsze idące w parze.

Pełna oferta firmy dostępna jest na stronie www.wadex.pl

54-519 Wrocław , ul. Jerzmanowska 8, woj. dolnośląskie
tel. 71/336 70 80,


Liczba odwiedzin: 1475 | Data publikacji: 2018-01-19

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


25.08.2020 | Systemy kominowe
Ricom energy produkuje systemy instalacji, będące wewnętrznymi...
21.10.2019 | Systemy kominowe
Wybór jednostki grzewczej to nie wszystko. Niezwykle...
09.05.2019 | Systemy kominowe
System kominkowy Schiedel Kingfire to rynkowa nowość,...
23.10.2018 | Systemy kominowe
Od 28 lat firma Wadex specjalizuje się...
Ekologia, energooszczędność, wytrzymałość – materiały budowlane dziś,...
22.11.2016 | Systemy kominowe
Konieczność modernizacji lub budowy przewodów kominowych w...
Kompletne systemy budowy ścian, kominów czy kanałów...
15.04.2016 | Systemy kominowe
Odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych oraz doprowadzanie...
02.02.2017 | Systemy kominowe
Jednym z podstawowych kryteriów, które mają wpływ...
28.11.2014 | Systemy kominowe
W czasach, gdy źródłem ogrzewania najczęściej były...
12.10.2020 | Systemy kominowe
Zaostrzające się przepisy precyzyjnie regulują kwestie norm,...
21.09.2020 | Ogrzewanie
Czy przyjemnym i naturalnym ciepłem promieni słonecznych...
22.11.2019 | Systemy kominowe
Nie każdy komin może znaleźć zastosowanie w...
13.11.2018 | Systemy kominowe
Na rynku systemów kominowych do wyboru są...
11.10.2017 | Systemy kominowe
Motorem napędowym dla rozwoju technologii – obok...
Titanium, czyli tytan. Metal bardzo wytrzymały, a...
03.11.2016 | Systemy kominowe
Choć w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym i pasywnym...
20.01.2016 | Piece, kotły
Wokół ogrzewania prądem od lat narosło sporo...
28.04.2015 | Kominki
Poszukując taniego sposobu na ogrzewanie, zapewne w...
12.12.2013 | Piece, kotły
Paliwa stałe są obecnie najbardziej racjonalnym wyborem...
09.06.2015 | Ogrzewanie
Wybór sposobu ogrzewania to jeden z najtrudniejszych...
Cegła to jeden z najstarszych znanych człowiekowi...
16.11.2020 | Systemy kominowe
Odprowadzenie spalin z kotła gazowego jak też...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: system kominowy, systemy kominowe, komin, kominy,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy