Prosta, nowoczesna oraz dobrze przemyślana konstrukcja instalacji odprowadzania spalin minimalizuje ryzyko błędu ludzkiego i powstawania uszkodzeń tak przy montażu jak i w trakcie użytkowania. System kominowy musi gwarantować właściwe i bezpieczne funkcjonowanie całej instalacji grzewczej. Niewłaściwy dobór parametrów czy też błędny montaż systemu odprowadzania spalin może mieć groźne, a nawet tragiczne konsekwencje. I nie ma znaczenia, czy mowa tu o budownictwie mieszkaniowym czy przemyśle.

fot. Wadex

Systemy kominowe – opinie muszą być dobre

Wzrastająca świadomość ekologiczna klientów sprawia, że zarówno systemy kominowe, jak i wszystkie części składowe instalacji grzewczych, muszą spełniać najwyższe standardy tak jakości jak i bezpieczeństwa. Wiele mówi się o kontroli tego, co jest spalane w piecach, o smogu i zagrożeniach zdrowotnych wynikających z nadmiernej emisji spalin.

Systemy kominowe Wadex to doskonały, wpisujący się w ekologiczne trendy produkt. Inwestor bez problemu dopasuje go do nowoczesnego kotła c.o. Stworzy w swoim domu bezpieczną i nowoczesną instalację, którą, z niezmiennie pozytywną opinią, będzie mógł eksploatować przez lata.

 

A skoro mowa o wieloletnim użytkowaniu, to należy podkreślić, że firma Wadex produkuje kominy oraz cały ich osprzęt z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, pochodzącej z najlepszych europejskich hut, w pełni odpornej na działanie związków zawartych w produktach spalania. Nie ma więc mowy o degradacji materiału, z czym możemy mieć do czynienia w przypadku systemów kominowych z tworzywa typu PPH czy też obniżaniu bezpiecznej granicy termicznego uplastycznienia. Systemy kominowe Wadex są w pełni odporne na możliwe pęknięcia i rozwarstwienia materiału. I, przy właściwym użytkowaniu, pozostają bezpiecznym i bezawaryjnym rozwiązaniem przez lata. W niezwykle korzystnej cenie.

System powietrzno-spalinowy. Jak to działa?

Niezbędnymi elementami każdego systemu ogrzewania są:

  • jednostka grzewcza,
  • system odprowadzania spalin i doprowadzenia powietrza do spalania,
  • instalacja rozprowadzająca ciepło,
  • odbiorniki ciepła.

Systemy kominowe Wadex typu TURBO mają charakter powietrzno-spalinowy. Przeznaczone są do kotłów kondensacyjnych i tych z zamkniętą komorą spalania.

Zasada działania jest prosta. Powietrze, niezbędne do procesu spalania, pobierane jest z zewnątrz pomieszczenia, w którym zamontowany jest kocioł oraz cała instalacja rozprowadzająca ciepło. Drugim przewodem odprowadzane są na zewnątrz produkty spalania.

Przewody powietrzno-spalinowe można prowadzić w sposób koncentryczny (rura w rurze) bądź też rozdzielczy. Można wykorzystać istniejący szacht kominowy i w nim umieścić przewód spalinowy, pobierając powietrze do spalania również tym szachtem (poprzez przestrzeń między powierzchnią szachtu a przewodem spalinowym). Tu liczy się elastyczność i wszechstronność.

fot. Wadex

Systemy kominowe Wadex typu TURBO zapewniają wiele możliwości konfiguracji. Dedykowane są do pracy zarówno w trybie suchym jak i ciągłym mokrym. Szerokie spektrum zastosowania firma Wadex osiągnęła poprzez bardzo bogaty zestaw elementów do budowy instalacji, które są ze sobą w pełni kompatybilne, łatwe w montażu i niezawodne w użytkowaniu. Wszystko to sprawia, że wersja typu TURBO ma na swoim koncie bardzo doskonałe opinie.

 

Systemy kominowe Wadex – cennik

Prawidłowo dobrany i profesjonalnie zamontowany system grzewczy, którego sprawnie działający komin jest niezwykle istotną częścią, to duże oszczędności dla domowego budżetu. Jeśli do tego klient doda takie wartości jak niespełna 30-letnia tradycja marki, to pozycja „systemy kominowe Wadex cennik”(na stronie firmy) powinna go zainteresować i w pełni usatysfakcjonować.

I stać się ostatecznym argumentem, „kropką nad i” ułatwiającą podjęcie decyzji o zakupie systemu kominowego typu TURBO produkcji PPH Wadex SA.

Więcej na www.wadex.pl

 

54-519 Wrocław , ul. Jerzmanowska 8, woj. dolnośląskie
tel. 71/336 70 80,