Komin-Flex sp. z o.o.Adres firmy:
43-200 Pszczyna,
ul. Górnośląska 1,
woj. śląskie


Kontakt:
tel. (32) 210 11 92
tel. kom. (32) 210 11 44
Email: [email protected]
WWW: kominflex.com.pl

Komin-Flex sp. z o.o.

O firmie


Komin–Flex sp. z o.o. jest firmą polską produkującą od 1991 roku nowoczesne systemy kominowe ze stali kwasoodpornych oraz elementy systemów wentylacyjnych.

W zakresie wyrobów kominowych oferujemy: wkłady kominowe, kominy stalowe dwuścienne, systemy kominowe WSPS i SPS, przewody giętkie oraz osłony i nasady kominowe. Wiodącą zasadą jest jakość wyrobów oraz całkowita zgodność z prawem krajowym i europejskim. Wszystkie nasze wyroby posiadają wymagane przepisami certyfikaty i dopuszczenia, a wykorzystywane materiały – atesty hutnicze producenta. Wysoka jakość i trwałość wyrobów, doświadczenie techniczne i fachowość załogi oraz naczelna dbałość o bezpieczeństwo użytkowania wyrobów Komin-Flex zapewniają nam wysoką pozycję na rynku polskim, a naszym klientom dają satysfakcję z dokonanego zakupu.

Produkty i Usługi


Oferta Komin-Flex.

Wkłady kominowe Komin-Flex (KF)

Wkłady kominowe podciśnieniowe przeznaczone do odprowadzania spalin z kotłów gazowych, olejowych oraz na paliwa stałe – do stosowania zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i w wielokondygnacyjnym. Wykonane ze stali kwasoodpornej grubości: 0,5; 0,8;1,0mm, w średnicach 100-500 mm, przekrój okrągły.

Kominy typu WSPS

Nadciśnieniowe współosiowe układy powietrzno-spalinowe tzw. „rura w rurze” składające się z dwóch przewodów umieszczonych współśrodkowo. System nadciśnieniowy przeznaczony do odprowadzania spalin z kotłów z zamkniętą komorą spalania. Szczelność elementów spalinowych zapewniona jest dzięki zastosowanym uszczelkom wykonanym ze specjalnego materiału odpornego na działanie produktów spalania..

Wkłady kominowe typu SPS

Nadciśnieniowe rozdzielne układy powietrzno-spalinowe. Składające się z odrębnych przewodów odprowadzających spaliny oraz odrębnych przewodów doprowadzających powietrze do komory spalania. System nadciśnieniowy przeznaczony do odprowadzania spalin z kotłów z zamknięta komorą spalania. W ofercie znajdują się również przewody SPS IZOLOWANE. Szczelność elementów spalinowych zapewniona jest dzięki zastosowanym uszczelkom wykonanym ze specjalnego materiału odpornego na działanie produktów spalania.

Kominy izolowane typu KF

System tradycyjnych kominów izolowanych podciśnieniowych przeznaczonych do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych na paliwa stałe, gazowe lub olejowe. Charakterystyczną cechą kominów izolowanych Komin-Flex jest ich wysoka sztywność osiągnięta dzięki połączeniu kielichowemu długiemu na 100 mm. Elementy wykonane ze stali kwasoodpornej grubość 0,8; 1,0mm; izolacja termiczna 50mm.

Kominy izolowane typu SLIM

System kominów izolowanych podciśnieniowych przeznaczonych do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych na paliwa gazowe, olejowe, drewno i pelets. System jest wykonany z cienkoszczelnych elementów ze stali kwasoodpornej. Dzięki temu, wykorzystując niską bezwładność cieplną komina, następuje punkt rosy poza jego obręb. Stal kwasoodporna grubości 0,5mm, izolacja termiczna 30 mm.

Osłony kominowe

Obrotowe osłony komina przeznaczone są do zabezpieczenia przed wpływami atmosferycznymi przewodów o działaniu grawitacyjnym: wentylacyjnych, spalinowych oraz dymowych ( za wyjątkiem urządzeń na „ekogroszek”) zastępując dotychczas stosowany daszek kominowy.

Konstrukcja osłony nie zawęża przekroju przewodu, pióro kierunkowe umożliwia ustawienie się w kierunku wiatru a kąt ustawienia czaszy minimalizuje opór dla ruchu czynnika na wylocie przewodu. Osłona jest skuteczna w naszych warunkach klimatycznych oraz szczególnie przydatna w II i III strefie obciążenia wiatrem.

Kominowe nasady dachowe

Kominowe nasady dachowe przeznaczone są dla domów jednorodzinnych o konstrukcjach szkieletowych. Nasada dachowa wraz z elementami kominowymi Komin-Flex stanowi kompletny system odprowadzania spalin ze stosowanych powszechnie urządzeń grzewczych. Łatwość montażu, możliwość dostosowania do różnych katów nachylenia dachów oraz szereg wariantów podłączenia kotłów to główne zalety nowego produktu. Obudowa zewnętrzna nasady może zostać pokryta tynkiem lub oklejona klinkierem elastycznym w zależności od potrzeb inwestora.

Czerpnia powietrza wentylacyjnego

Czerpnia służy od osłony przewodów wentylacyjnych zasysających powietrze do mechanicznych systemów wentylacji w tym głównie do wymienników powietrza wywiewanego. Osłona z siatki uniemożliwia przedostanie się do przewodów wentylacyjnych większych zanieczyszczeń. Czerpnia wykonana jest ze stali kwasoodpornej. Produkowana w zakresie średnic odpowiadających typoszeregowi rur kominowych kwasoodpornych preferowanych do wykonania zewnętrznej instalacji wentylacyjnej.

Przedłużenie izolowane komina ceramicznego

Przedłużenie izolowane komina ceramicznego przeznaczone jest do nadbudowania istniejących kominów ceramicznych(ceglanych i systemowych) w tym również kominów zabezpieczonych wkładem kominowym stalowym. Stosowane jest w celu poprawy ciągu kominowego. Przedłużenie może być stosowane do odprowadzania spalin z atmosferycznych urządzeń grzewczych opalanych gazem, olejem, drewnem oraz do ciągów wentylacyjnych. Elementy wykonane ze stali kwasoodpornej grubości 0,5mm, izolacja wykonana z wełny mineralnej.

Przedłużenie izolowane komina dymowego

Przedłużenie izolowane komina dymowego Przedłużenie izolowane komina ceramicznego przeznaczone jest do nadbudowania istniejących kominów ceramicznych(ceglanych i systemowych) w tym również kominów zabezpieczonych wkładem kominowym stalowym. Stosowane jest w celu poprawy ciągu kominowego. Przedłużenie może być stosowane do odprowadzania spalin z wszelkich urządzeń grzewczych spalających dostępne na rynku paliwa. Elementy wykonane ze stali kwasoodpornej grubości 0,8mm.

Izolowane przejście dachowe

Izolowane przejście dachowe służy do bezpiecznego przeprowadzenia rury spalinowej z urządzenia grzewczego przez elementy ścian budynku. Prawidłowy montaż izolowanego przejścia ochronnego skutecznie redukuje ilość przenikającego ciepła do elementów, z których wykonana jest ściana przy zastosowaniu odpornych na wysokie temperatury materiałów izolacyjnych oraz specjalnego systemu mikrowentylacji powstałej pomiędzy rurą spalinowa a izolowanym przejściem ochronnym. Elementy wykonane ze stali kwasoodpornej, zakres średnic 130-200mm.

Promienniki gazowe serii VULKAN

Promienniki gazowe serii VULKAN posiadają elegancki wygląd, który doskonale nadaje się do aranżacji w hotelach i restauracjach, ale również w przydomowych ogrodach czy na tarasach.
Obecnie w ofercie cztery modele różniące się mocą i gabarytami. Wysoka jakość materiału gwarantuje długotrwałe użytkowanie, a odporność na warunki atmosferyczne i niskie koszty eksploatacji sprzyjają satysfakcji klienta.

Artykuły o tej firmie


31.07.2023 | Systemy kominowe
Kominy z cegły najczęściej kojarzymy ze starszymi...
24.10.2022 | Systemy kominowe
Wkład kominowy z kwasówki, czy też –...
08.10.2021 | Systemy kominowe
Trwałość, niepalność, bezpieczeństwo użytkowania, proste czyszczenie –...
12.10.2020 | Systemy kominowe
Zaostrzające się przepisy precyzyjnie regulują kwestie norm,...
22.11.2019 | Systemy kominowe
Nie każdy komin może znaleźć zastosowanie w...
13.11.2018 | Systemy kominowe
Na rynku systemów kominowych do wyboru są...
11.10.2017 | Systemy kominowe
Motorem napędowym dla rozwoju technologii – obok...
22.11.2016 | Systemy kominowe
Konieczność modernizacji lub budowy przewodów kominowych w...
28.11.2014 | Systemy kominowe
W czasach, gdy źródłem ogrzewania najczęściej były...

Słowa kluczowe: kominflex, wkłady kominowe, kominy dwuścienne, rozety, osłony kominowe, daszki kominowe, kominy izolowane