Systemy kominowe, systemy wentylacyjne oraz systemy budowy ścian-ceramika budowlana.

Rozwiązania systemowe w cenie

Kompletne systemy budowy ścian, kominów czy kanałów wentylacyjnych to dziś rozwiązania bardzo poszukiwane na rynku. Obok oczywistej zalety rozwiązań systemowych, jaką jest kompatybilność i dopasowanie poszczególnych elementów, równie ważna jest też prostota i szybkość montażu. Z myślą o potrzebach rynku budowlanego, który coraz bardziej się profesjonalizuje, powstają ceramiczne wyroby firmy Leier –systemy Thermopor do budowy ścian, systemy kominowe i pustaki wentylacyjne.

Ekologiczna ceramika – sprawdzony materiał budowlany
Mury zbudowane z pustaków są bardzo wytrzymałe i stabilne, ale rynek budowlany docenia ten materiał również za jego ekologiczność i optymalną regulację wilgotności, wysoką odporność na działanie ognia oraz czynników chemicznych i fizycznych. Ceramika, która powstaje z naturalnego surowca – gliny, jest też materiałem zdrowym i ekologicznym, a rozwój technologii sprawia, że bez straty tych właściwości poprzez różnorodne dodatki można jeszcze bardziej poprawić izolacyjność termiczną. Dlatego już na etapie przygotowania surowca do gliny dodawane są np. trociny drzewne, które w trakcie obróbki termicznej w piecu, w temperaturze bliskiej 1000°C wypalają się, pozostawiając w czerepie ceramicznym mikropory, które podnoszą parametry izolacyjności termicznej tego naturalnego materiału.

Pustaki Thermopor – wszystko do budowy ścian
Najnowsza generacja pustaków do wznoszenia ścian oferowana przez firmę Leier obejmuje trzy grupy produktów. Pierwsza z nich to ceramika Thermopor P+W, czyli system murowania na zamek w postaci piór i wpustów. Wyroby te przeznaczone są do wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych, nośnych i nienośnych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i użyteczności publicznej i oferowane są w ośmiu wielkościach.
Dla klientów, którzy poszukują systemów budowy ścian o podwyższonych własnościach izolacyjności akustycznej, dedykowane są pustaki Thermopor AKU. Sprawdzą się one zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i we wszelkiego rodzaju biurowcach.

 

leier rozwiązania systemowe leier rozwiązania systemowe leier rozwiązania systemowefot. Leier

            
Do swoich systemów budowy ścian Leier oferuje zaprawę murarską Thermopor TZM, która obok standardowych składników jak cement i wapno, zawiera także dodatki mineralne – na przykład perlit, który poprawia jej właściwości izolacyjne. Wszystkie pustaki są bardzo proste w obróbce, łatwo wznosi się z nich ściany i można je ciąć z wykorzystaniem standardowych narzędzi tnących, jak piły tarczowe, taśmowe czy tarcze tnące. Dzięki temu, że wszystkie elementy systemu Thermopor są dopasowane, znacząco przyspiesza się też czas budowy, łatwiej też projektować, mając do dyspozycji kompletny system.

Systemy kominowe – kompletne zestawy
Firma Leier oferuje także kompletne zestawy systemów kominowych do szybkiego montażu, przeznaczonych do różnego typu kotłów. Spektrum oferowanych rozwiązań otwierają kominy izolowane z przewietrzeniem, które można stosować zarówno w przypadku kotłów tradycyjnych, jak i nowoczesnych zasilanych różnymi typami paliwa. Dzięki przewietrzeniu wyeliminowane jest zjawisko gromadzenia się w warstwie izolacji wilgoci,  kominy są gazoszczelne, odporne na działanie kwasów, wysokich temperatur oraz odporne na pożar sadzy. Producent oferuje je w średnicach 14, 16, 18, 20, 22, 25, 30 cm, także w wariancie z dodatkowym przewodem wentylacyjnym.
W przypadku nowoczesnych urządzeń grzewczych opalanych gazem z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych sprawdzi się z kolei Leier TURBO – dwuwarstwowy systemem kominowy, który odprowadza spaliny i doprowadza niezbędne dla procesu spalania powietrze. System ten jest odporny na działanie kwasów i wilgoci. Producent zaprojektował komin TURBO w taki sposób, aby zabierał on jak najmniej miejsca, przez co nie ma potrzeby budowania osobnych pomieszczeń kotłowni. Oferowany w kilku średnicach (14, 16, 18, 20, 25, 30 cm) system kominowy sprawdzi się w budynkach wielorodzinnych i wielokondygnacyjnych, a do jednego komina można podłączyć nawet 10 urządzeń grzewczych o mocy do 25 kW. Komin pracuje w podciśnieniu, a dla pracy w nadciśnieniu producent oferuje system MULTI.
Kominy Leier TURBO-S to rozwiązanie, które spełni wymagania urządzeń grzewczych opalanych gazem, olejem opałowym szczególnie z kotłów kondensacyjnych i niskotemperaturowych. Jest to system dwuwarstwowy odprowadzający spaliny (o maksymalnej temperaturze 200°C) i doprowadzający powietrze niezbędne dla procesu spalania. Można z nich wznosić kominy o wysokości nawet 35 m, a szczelność przewodu jest zagwarantowana dzięki zastosowaniu rur izostatycznych produkowanych w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologiczne. Kominy dostępne są w zakresie średnic: 8, 10, 12, 14 cm.
Kominy Leier BASIC to dwuwarstwowe systemy kominowe przeznaczone do odprowadzania spalin z  urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania zasilanych paliwem stałym wytwarzającym spaliny suche. Dostępny w średnicach od 16 do 30 cm i w wariancie z dodatkowym przewodem wentylacyjnym.
Firma Leier w swojej ofercie posiada także dwuciągowy system kominowy DUO umieszczony we wspólnym pustaku z keramzytobetonu. Wielofunkcyjny komin DUO umożliwia odprowadzenie spalin z urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania zasilanych dowolnym rodzajem paliw oraz do odprowadzania spalin z najnowocześniejszych kotłów kondensacyjnych opalanych gazem lub olejem. Komin jest wyposażony w dodatkowy kanał wentylacyjny.

 

leier rozwiązania systemowe leier rozwiązania systemowe leier rozwiązania systemowe leier rozwiązania systemoweKomin izolowany, komin TURBO, komin TURBO S, komin DUO

 

Pustaki wentylacyjne – systemy wentylacji grawitacyjnej
Każdy budynek, niezależnie od tego, czy jest to obiekt mieszkalny czy użyteczności publicznej, wymaga odpowiedniej wentylacji. Najpopularniejszą metodą wymiany powietrza zużytego na świeże jest zbudowanie grawitacyjnego systemu wentylacyjnego (tzw. wentylacja naturalna). Do budowy takich właśnie systemów firma Leier oferuje wykonane z lekkiego betonu pustaki wentylacyjne LK w różnych wymiarach i wersjach 1, 2, 3 lub 4-kanałowych. Mimo stosunkowo niskiej wagi, pustaki te mają dużą wytrzymałość na ściskanie, dzięki czemu bez przeszkód można stosować je w budynkach wielokondygnacyjnych (maksymalnie 9 kondygnacji). Są one dźwiękoszczelne i  nie wymagają obmurowania, pozwalając zaoszczędzić cenną powierzchnię zabudowy.

 

leier rozwiązania systemowe leier rozwiązania systemowePustaki wentylacyjne z ceramiki i z betonu

 

Leier jest również producentem pustaków wentylacyjnych z ceramiki, z których można wykonywać przewody dla wentylacji grawitacyjnej. Oferowane są one w wymiarach 188 x 188 x 220 mm. Sprawdzą się w budynkach mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej, zarówno w przypadku obiektów parterowych, jak i wielokondygnacyjnych.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.leier.pl

33-150 Wola Rzędzińska, Wola Rzędzińska 155a, woj. małopolskie
tel. 146313700,


Liczba odwiedzin: 2323 | Data publikacji: 2016-06-30

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


27.11.2013 | Domy ekologiczne
O domach energooszczędnych napisano i powiedziano już...
04.10.2018 | Chemia budowlana
Skuteczne zabezpieczenie fundamentów i ścian piwnic przed...
Wybór kominków wentylacyjnych i odpowietrzających to na...
Ekologia, energooszczędność, wytrzymałość – materiały budowlane dziś,...
22.11.2016 | Systemy kominowe
Konieczność modernizacji lub budowy przewodów kominowych w...
03.11.2016 | Systemy kominowe
Choć w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym i pasywnym...
19.01.2018 | Systemy kominowe
Coraz więcej słyszymy o czujnikach smogu, o...
25.08.2020 | Systemy kominowe
Ricom energy produkuje systemy instalacji, będące wewnętrznymi...
21.10.2019 | Systemy kominowe
Wybór jednostki grzewczej to nie wszystko. Niezwykle...
09.05.2019 | Systemy kominowe
System kominkowy Schiedel Kingfire to rynkowa nowość,...
23.10.2018 | Systemy kominowe
Od 28 lat firma Wadex specjalizuje się...
15.04.2016 | Systemy kominowe
Odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych oraz doprowadzanie...
02.02.2017 | Systemy kominowe
Jednym z podstawowych kryteriów, które mają wpływ...
28.11.2014 | Systemy kominowe
W czasach, gdy źródłem ogrzewania najczęściej były...
12.10.2020 | Systemy kominowe
Zaostrzające się przepisy precyzyjnie regulują kwestie norm,...
21.09.2020 | Ogrzewanie
Czy przyjemnym i naturalnym ciepłem promieni słonecznych...
22.11.2019 | Systemy kominowe
Nie każdy komin może znaleźć zastosowanie w...
13.11.2018 | Systemy kominowe
Na rynku systemów kominowych do wyboru są...
11.10.2017 | Systemy kominowe
Motorem napędowym dla rozwoju technologii – obok...
Titanium, czyli tytan. Metal bardzo wytrzymały, a...
20.01.2016 | Piece, kotły
Wokół ogrzewania prądem od lat narosło sporo...
28.04.2015 | Kominki
Poszukując taniego sposobu na ogrzewanie, zapewne w...
12.12.2013 | Piece, kotły
Paliwa stałe są obecnie najbardziej racjonalnym wyborem...
Choć drewno uznawane jest za jeden z...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubuskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: pustak wentylacyjny, system kominowy, pustak, ceramika
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy